baneris leidinys

Kasmet rajono seniūnai nežino, ką daryti su neatsakingais atliekų tvarkymo pažeidėjais, o padėtis itin suprastėja rudenį, kada gyventojai į bendrus konteinerius pradeda mesti visokias žaliąsias atliekas: nukritusius obuolius, sugrėbtus lapus ir kitus netinkamus dalykus, kurie turėtų būti išmesti į žaliųjų atliekų konteinerius arba kompostuojami.  

Kovai su neatsakingais šiukšlintojais pats UAB „Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras“ (MAATC) nupirko vaizdo stebėjimo kamerų, po miestus zuja kontrolieriai, bet labiausiai atliekų vežėjai apeliuoja į žmonių sąžines. Į mišriuosius atliekų konteinerius neatsakingi gyventojai sumeta ne tik žaliąsias atliekas, bet čia neretai savo visas namų atliekas išmeta ir sodų bendrijose gyvenantys žmonės, kurie nėra įregistravę namų valdos, bet ten gyvena ir neturi konteinerių.
 
Anot MAATC direktoriaus Algirdo Bogušinsko, įmonė nupirko ir šiomis dienomis perduoda penkioms apskrities savivaldybių administracijoms 39 naujoviškas vaizdo stebėjimo kameras, kuriomis bus siekiama užfiksuoti atliekų tvarkymo pažeidimus. Iš jų dešimt kamerų teks ir Šakių rajonui.

„Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimai teisiniu požiūriu yra vertinami palyginti griežtai ir už juos numatytos nemažos baudos, bet ne visada pavyksta pažeidėjus pagauti“, – sakė A. Bagušinskas.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnyje „Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas“ yra numatyta, kad už netinkamai rūšiuojamas atliekas arba atliekų šalinimą į ne šios rūšies atliekoms skirtus konteinerius po pirmą kartą nustatyto pažeidimo pažeidėjai gali būti įspėjami arba baudžiami baudomis nuo 30 iki 140 eurų, pažeidus taisykles pakartotinai, baudos didėja nuo 140 iki 600 eurų. Tačiau nustatyti, pagauti patį pažeidėją, pasak seniūnų, kartais yra misija neįmanoma, todėl jie tikisi, kad MAATC duodamos kameros padės už rankos sugauti nelegalus.

Rugsėjo pradžioje MAATC kontrolieriai miestuose tikrino, kaip laikomasi atliekų tvarkymo taisyklių tvarkant žaliąsias atliekas. Kontrolierius Andrius Plikaitis pasakojo, kad tikrinant individualių valdų mišrių komunalinių atliekų konteinerius gatvėse beveik kas antroje valdoje buvo užfiksuoti pažeidimai: į mišrių atliekų konteinerius buvo primesta žolės, krituolių obuolių, supuvusių slyvų ir kitų žaliųjų atliekų. Pagal savivaldybės tarybos patvirtintas atliekų tvarkymo taisykles žaliąsias atliekas mesti į šioms atliekoms neskirtus konteinerius arba palikti šalia jų yra griežtai draudžiama ir už pažeidimus galima sulaukti baudų.

Žaliosios atliekos privalo būti atskirtos iš kitų atliekų srauto ir kompostuojamos jų susidarymo vietoje. Nedideli kiekiai smulkių žaliųjų atliekų priimami didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, didesnius kiekius žaliųjų atliekų gyventojai turėtų išvežti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles, kurios yra visose savivaldybėse ir kur šias atliekas tvarkyti priima nemokamai.

Atliekų surinkėjai irgi turi teisę konteinerių, į kuriuos metamos netinkamos atliekos, neaptarnauti ir jų neištuštinti. Kontrolieriai per reidus palieka įspėjimus gyventojams apie blogai rūšiuojamas atliekas prie individualių valdų. Pakartotinai nustačius pažeidimus, įspėjimus gavusiems savininkams bus skiriamos administracinių nusižengimų kodekse numatytos baudos. Bus baudžiami ir tie pažeidėjai, kurie atliekas netinkamai išmes į bendrojo naudojimo konteinerius, o jų pažeidimus jau gali užfiksuoti ir naujosios vaizdo stebėjimo kameros.

Seniūnams išdalinamos kameros bus kilnojamos, tad jie žada jas kartkartėmis vežti į skirtingas vietas, kad būtų sudrausminta kuo daugiau rajono neatsakingų šiukšlintojų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos