baneris leidinys

zdebskisVasario 11 d. Zanavykų muziejuje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtas renginys – pilietiškumo pamoka. Jos metu pristatyta antrus metus po Lietuvą keliaujanti Prienų muziejaus kilnojamoji paroda „Jei žmogus ginkluotas meile, jis niekada nepralaimi“, skirta šviesaus atminimo kunigui Juozui Zdebskiui.

Nuotr. Prisiminimais apie kun. Juozą Zdebskį dalijosi jį pažinojęs Ilguvos ir Paežerėlių klebonas kun. Vytautas Sakavičius (kairėje).

Parodos atidarymas Zanavykų muziejuje beveik sutapo su kita svarbia data: 2016 m. vasario 5 d. sukako 30 metų nuo kun. J. Zdebskio žūties autoavarijoje. Kun. J. Zdebskis yra vienas žymiausių XXa. pokario disidentų ir kovotojų už tikinčiųjų teises. Pagrindinis jo ginklas buvo meilė. Pažinti kun. J. Zdebskį kadaise turėjo ir Šakių krašto žmonės, nes nuo 1959 m. balandžio mėn. iki 1961 m. spalio mėn. jis buvo Šakių bažnyčios vikaras.
 
Netradicinėje pilietiškumo pamokoje dalyvavo Šakių „Varpo“ mokyklos ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokytojai ir moksleiviai. Prisiminimais apie kun. Juozą Zdebskį dalijosi jį pažinojęs Ilguvos ir Paežerėlių klebonas kun. Vytautas Sakavičius. Parodą, kurią sudaro asmeniniai kunigo daiktai ir 10 pastatomų stendų, pristatė Prienų krašto muziejaus vyr. fondų saugotoja Ernesta Juodsnukytė. Apie kun. J. Zdebskio asmenybę ir jo gyvenimą visiems susirinkusiems papasakojo Alksnėnų parapijos klebonas ir Marijampolės Marijonų gimnazijos kapelionas kunigas Mindaugas Martinaitis. Paroda Zanavykų muziejuje veiks iki kovo 1 d.

Sovietmečiu nebuvo pasauliečių labiau mylimo ir vertinamo kunigo. Kita vertus, nemažai daliai ano meto kunigų jis buvo tikras „galvos skausmas“. Sovietiniai vyskupų valdytojai skųsdavosi juo net Šventajam Sostui. Net ir artimiausi bendražygiai kovodavo su pagunda pratrūkti pykčiu, kai jis nepasirodydavo ne tik sutartą valandą, bet ir sutartą dieną. Na, o KGB jam net davė Akiplėšos pravardę. Sovietiniams čekistams jis keldavo kone mistinę baimę, nes jie nesugebėjo paaiškinti, kaip jis sugeba taip greitai pralėkti kone visą Sovietų Sąjungą, pabėgti nuo seklių ar net lengvai atrasti KGB įmontuotą pasiklausymo įrangą.

Didelė klaida Juozą Zdebskį matyti kaip nerūpestingą romantiką, lengvai šokinėjantį nuo vieno išbandymo prie kito. Jis buvo kančios vyras, gerai žinojo, kas yra vidinė dvasinė kova, kokia yra aukos kaina, ir kartu liko ištikimas Viešpaties priesakui mylėti be ribų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos