baneris leidinys

atvira jaunimo erdve
Nuotr. Stovyklaujantis jaunimas ne tik linksmai leido laiką ir pramogavo, bet ir padirbėjo medžio drožėjų plenere.


Vasara – stovyklų metas. Gelgaudiškiečiai – ne išimtis. Birželio 18–29 d. Gelgaudiškio kultūros centre veikianti Atvira jaunimo erdvė jau dešimtąjį kartą subūrė jaunimą į plenerą-amatų stovyklą. Čia jie išbandė ne tik medžio drožimo ir kalvystės amatus, bet ir turiningai leido laisvalaikį – tapė ant šilko, lipino iš polimerinio molio, žiūrėjo kino filmus, vyko į ekskursijas.
 
Plenero dalyviams vadovavo Gelgaudiškio kultūros centro kultūros projektų vadovė Tatjana Vrubliauskienė. Pasak jos, tai jau ketvirtus metus iš eilės vykdomi tęstiniai projektai „Atrask save IV“ ir „Jaunystės impulsas V“, prie kurių finansavimo prisidėjo nemažai rėmėjų.

T. Vrubliauskienė šiemet pastebėjo didelę stovyklautojų kaitą – vieni su pleneru užaugo, kiti nusprendė padirbėti, tad ateina nauji.  

„Džiaugiamės vaikų susidomėjimu šia stovykla ir aktyviu dalyvavimu joje. Šiemet į ją susirinko 34 stovyklautojai. Šie vaikai patys geriausi, nes per plenerą tenka nemažai padirbėti, tačiau vėliau jų, kaip atlygis už nuoširdų darbą, laukia nemokamos ekskursijos ir pramogos. Be naujų dalyvių, stovyklą lankė ir senbuviai – brolis ir sesė Dovilė ir Šarūnas Karčiauskai, Iveta ir Armandas Rudaičiai, Edvinas Vrubliauskas, Simonas Pavalkis“, – vardijo projektų vadovė.

Plenero-stovyklos dalyvių laukė išties daug veiklų. Kartu su buvusiu gelgaudiškiečiu Raimondu Uždraviu ir medžio drožėjų benzopjūklais klubo „Steel Beavers“ meistrais Valerij Kunigel bei Vidu Nugaru jie sukūrė tris ąžuolines meno skulptūras, su kalviu Edgaru Gabševičiumi išbandė kalvystės amatą – stilizuotais meno dirbiniais papuošė Albino Murausko senoviniu būdu sukurtas skulptūras. Viena jų skirta paminėti, kad 2016 metais Gelgaudiškis buvo Mažoji Lietuvos kultūros sostinė, kita – Nepriklausomybės kare 1918–1923m. žuvusių Gelgaudiškio valsčiaus karių atminimui.

Beje, stovykloje tęsėsi ir vaikų draugystė su Šakių rajono policijos komisariato pareigūnais – vyko sporto diena su jaunaisiais policijos rėmėjais, bendruomenės pareigūnės Aušros Mockevičiūtės paskaita-viktorina „Smurto prevencija“. Jaunimas tapė ant šilko, dirbo su polimeriniu moliu, pramogavo kino ir žaidimų vakaruose, aktyviai ilsėjosi gamtoje. Stovyklautojams buvo nemokamai suorganizuota ekskursija į Klaipėdos jūrų muziejų, dar laukia kelionės į Vilnių ir Kauną. Tad įspūdžių ir gerų emocijų jiems tikrai netrūko ir netrūks, o stovyklos metu sukurti darbai papuošė Gelgaudiškio miestelį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos