baneris leidinys

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi rajono savivaldybės taryba pritarė Šakių rajono savivaldybės bendradarbiavimo sutarčiai su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą. Dėl to biblioteka pasipildys modernia technika, tačiau įsipareigos ir investuoti.

Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Kristina Lebedžinskienė pristatė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“, kurio vertė 10,7 mln. eurų. Tai skėtinis projektas, kuris apims visas savivaldybių bibliotekas. Šakių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai ir padaliniams neatlygintinai bus perduota skiriama kompiuterinė techninė įranga su inžineriniu, eksperimentiniu,  kūrybiniu ir programavimo paketais, kuriuose tokie šiuolaikiniai įrenginiai, kaip 3D spausdintuvas, virtualios realybės akiniai, negatyvų ir nuotraukų skaitmeninimo skeneris, rašalinis spausdintuvas nuotraukoms ir kt. Preliminari planuojamos perduoti įrangos vertė – 240 tūkst. eurų.
 
Pasirašydama sutartį rajono savivaldybė ir Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka įsipareigoja projektą vykdyti trejus metus, o gautą įrangą išlaikyti penkerius metus, laikantis sutartyje numatytų punktų. Tam iš savivaldybės biudžeto 2019–2020 m. į padalinių patalpų atnaujinimą ar remontą, šildymą, interneto svetainės atnaujinimą, darbuotojų kvalifikacijos kėlimą ir kt. bus reikalinga investuoti 12 tūkst. 750 eurų.

Šis projektas yra anksčiau Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinto projekto „Bibliotekos pažangai“ tęsinys. Jo metu bibliotekoms buvo įrengti vieši interneto prieigos taškai.

Šių metų pavasarį K. Lebedžinskienės iniciatyva Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pradėjus įgyvendinti keletą edukacinių programų – „Augu bibliotekoje“ ir vasaros stovyklų „Įdomioji biblioteka“ – jau užsidirbta apie 1 tūkst. eurų papildomų lėšų. Kaip informavo E. Pilypaitis, iš viso biblioteka per šiuos metus iš mokamų paslaugų savo spec. lėšų krepšelį papildė daugiau nei  6 tūkst. eurų. Papildomų mokamų bibliotekos paslaugų įkainiai buvo patvirtinti ir paskutiniajame tarybos  posėdyje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos