baneris leidinys

bitininkai pas mera
Nuotr. Savivaldybėje apsilankę Lietuvos bitininkų sąjungos atstovai kartu su žinomu bitininku dr. Algirdu Amšiejumi (trečias iš kairės) aptarė galimybę kitų metų rugpjūtį Lietuvos bitininkų šventę  organizuoti Šakių rajone.


Pirmadienį su rajono meru susitiko rajono bitininkai bei Lietuvos bitininkų sąjungos (LBS) vadovai. Susitikimo metu aptarti Lietuvos bitininkų šventės, kuri numatoma kitais metais Gelgaudiškyje, organizaciniai klausimai.
 
Pasak Šakių rajono bitininkų draugijos pirmininko Kęstučio Ūso, jau numatytas ir šventės organizacinis komitetas, kuris sudarytas iš Lietuvos bitininkų sąjungos bei rajono bitininkų draugijos narių. Pastariems ir teks didžiausias krūvis organizuojant šventę. Šakiečiai jau numatę ir šventės vietą – tai Gelgaudiškio dvaro teritorija.

Aptarti detalesnių organizacinių klausimų lapkričio 26 d. atvyko ir Lietuvos bitininkų sąjungos vadovai. LBS prezidentas prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius priminė, kad Lietuvos bitininkų šventės organizuojamos nuo 1963 m. Nuo 1989 m. LBS jas rengia kasmet pirmą rugpjūčio šeštadienį ir sekmadienį vis kitame rajone. Šiais metais vykusioje šventėje Žagarėje (Joniškio r.) buvo paskelbta, kad 43-oji šventė 2019 m. atkeliaus į Šakių kraštą.

„Šventės siekis yra pristatyti Lietuvos bitininkams bei svečiams tą rajoną, kur vyksta šventė, bei visos Lietuvos kultūrą bei tradicijas“, – sakė prof. habil. dr. A. Skirkevičius.

Pasak svečio, šventė vyktų dvi dienas, planuojama, kad joje dalyvaus per du tūkstančius bitininkų, jų šeimos narių, draugų ir svečių iš Lietuvos bei užsienio šalių.

Pasak šventės organizatorių, čia susirenka bendraminčiai pasidalinti patirtimi ir naujovėmis, vyksta konkursas „Buvo gera gaspadinė“, bitininkų meistriškumo varžybos, skaitomos paskaitos apie bitininkystę, naujas technologijas. Šventės dalyviai galės įsigyti bičių produktų ar pasirūpinti inventoriumi.

Šventės metu bus paskelbtas „Pažangiausias bitynas Lietuvoje 2019“, todėl svečiai ragino ir šakiečius pristatyti šiam konkursui rajone esančius bitynus.

Šventės organizatoriai prašė koncertinėje programoje parodyti Šakių rajono meno kolektyvus, padėti sudaryti lankytinų objektų sąrašą, nes šventės svečiai norės aplankyti žymias Šakių rajono vietas. Rajono meras Edgaras Pilypaitis patikino, kad savivaldybė padės spręsti ir kitus organizacinius klausimus.

Šakių rajono bitininkų draugija jau kibo į darbus, kad kitais metais rugpjūčio 3–4 dienomis Gelgaudiškio dvare vyksianti respublikinė bitininkų šventė būtų išskirtinė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos