baneris leidinys

uzgavenes sakiuose
Nuotr. Folkloro ansamblio „Šakija“ persirengėliai garsiai vijo žiemą.


Šiandien Užgavėnės, žiemos palydėtuves ir pavasario sutiktuves simbolizuojanti šventė. Praėjusį savaitgalį Užgavėnių persirengėliai šėlo Šakių ežero saloje, o šiandien blynus kepti ir Morę deginti gyventojai kviečiami ir kitose mūsų rajono vietovėse.
Startą šventei davė šakiečiai. Nors ir saulėtą, bet žvarbią šeštadienio priešpietę persirengėliai zujo Šakių ežero saloje. „Nešdintis žiemai laukais“ liepė Šakių kultūros centro folkloro ansamblis „Šakija“, vadovaujamas Virginijos Snudaitienės, jau tik apie pavasarį dainavo šaunūs Slavikų kaimo kapelos muzikantai.
 
Šventės dalyviai, kurių ne taip gausiai susirinko, jaunikio, piršlio, velnio, raganos, daktaro ir kitų persirengėlių buvo pakviesti pašokti ne bet kokią, bet Lukšių polką. Pasak V. Snudaitienės, tik gerai pasilinksminus „gražiai javai žaliuos, bulvės gerą derlių duos, kiaulės daug paršiukų ves, karvėms pienas nesuges“. Vyrai išbandė jėgas rankiniu pjūklu pjaustydami rąstą, jiems patalkinti atskubėjo moterys, kiti varžėsi virvės traukime, galynėjosi ant trinkų. Keptuvėje blynus čirškino ir visus užsigavėti kvietė Girėnų bendruomenės centro moterys, o vyrai čia pat krosnį kūreno.

„Šalta žiema šalin eina, kad pavasaris ateina...“ – dainavo muzikantai. Buvo uždegtas ir šventės laužas, kad visi sušiltų, kad likęs pašalas išeitų, o saulė kasdien vis aukščiau kiltų.

Visai vakarop Užgavėnių linksmybės tęsėsi Šakių kultūros centre, kur į šokių fiestą pakvietė liaudiškų šokių grupės „Vijūras“, „Girėnai“, dvaro šokių mokė Kidulių dvariškiai, gerą energiją dalijo Zanavykų teatro aktoriai, tokiam pavasariniam sujudimui garo davė Liepalotų armonikieriai.

Užgavėnės – tradiciškai paskutinė proga iki soties prisivalgyti ir pasilinksminti prieš prasidedant ramiajam Gavėnios laikotarpiui, truksiančiam iki Velykų. Lukšiečiai, griškabūdiečiai, slavikiečiai, kriūkiečiai ir dar daugelis kitų šiandien kviečia smagiai išvaryti žiemą ir pasitikti pavasarį.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos