baneris leidinys

teciai skaito
Nuotr. Manto Puskunigio skaitomų istorijų noriai klausėsi edukacinėje bibliotekos erdvėje įsikūrę mažieji.


Šakių viešoji biblioteka prisijungė prie nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamos akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ ir vaikus, artėjant Tėvo dienai, pakvietė į netradicinį susitikimą su trim žinomais tėčiais – Vaidu Balčiūnu, Mantu Puskunigiu ir Juliumi Šedbaru.
 
Šakių viešosios bibliotekos direktorė Kristina Lebedžinskienė, sveikinusi susirinkusius mažuosius klausytojus, pirmiausiai į juos pati prabilo eilėraščiu, kalbėjo apie knygose slypinčius dalykus, o vėliau pristatė ir akcijoje sutikusius dalyvauti tėčius. Beje, juos prikalbinti nebuvo sunku – visi noriai sutiko vaikams paskaityti knygeles bei teigiamai atsiliepė apie šią iniciatyvą.

Štai trijų vaikučių tėtis M. Puskunigis, kurį į biblioteka atlydėjo visos atžalos ir žmona, pripažįsta, kad nors dažniau knygeles namuose skaito mama, bet ir jam jos nesvetimos, o vaikai noriai klausosi įvairių istorijų. Noriai Manto skaitomų knygelių klausėsi ir edukacinėje darželio erdvėje įsikūrę darželinukai.

Šiuo metu keturių vaikų tėtis J. Šedbaras su kitu būreliu vaikų įsikūrė Vaikų literatūros skyriuje. Vyras pripažino, kad anksčiau, kai dukros buvo mažesnės, knygas skaitydavo dažniau, bet juokauja, kad akcija „Tėčiai skaito vaikams“ suartino ir šeimos narius.

„Pabandžiau įsivaizduoti, skaičiau namuose. Ketvirtokė iškart prisijungė, devintokė vėliau“, – atvirauja J. Šedbaras.

Dar kitoje bibliotekos erdvėje su vaikais bendravo, istorijas skaitė ir gydytojas, šešių vaikų tėtis V. Balčiūnas. Kad laikas vaikams neprailgtų, pertraukėlių metu jiems nuobodžiauti neleido bibliotekininkės, tai žaidimą pasiūliusios pažaisti, tai dainelę sudainuoti ir taip ausytes nuo girdėtos istorijos pailsinti.  

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojama akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į nepaprastai svarbų vyrų vaidmenį ugdant atžalas bei didžiulę teigiamą knygas skaitančio tėčio įtaką tolimesnei vaiko raidai.

Tiesa, prie šios akcijos rajone prisijungė ir kai kurios ugdymo įstaigos, kur tėčiai taip pat skaitė vaikams.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos