baneris leidinys

knyga transportas
Knygą išleido žurnalistas Gintaras Kandrotas.


Rugsėjo pabaigoje Marijampolės autobusų stotyje įvyko knygos „Viešasis transportas Marijampolės krašte“ pristatymas.
 
Knygos autorius, žurnalistas Gintaras Kandrotas prie šio darbo užtruko daugiau kaip pustrečių metų. Pasak jo, šis leidinys – tai bandymas pažvelgti į viešojo transporto mūsų krašte istoriją, jo raidą ir tai paprastai, suprantamai pateikti skaitytojui. Jame pateikiami ne tik sausi faktai bei skaičiai, bet ir ištraukos iš įvairių laikmečių spaudos, kitų leidinių, taip pat buvusių transporto darbuotojų prisiminimai.

„Kalbėdamas apie šį leidinį, sąmoningai vengiu žodžio „istorija“. Nes istorija turi būti tiksli, skaičiai ir faktai  – patikrinti, neabejotini. O čia kartais buvo taip, jog kokio nors įdomesnio fakto iš ano meto spaudos patikrinti nebuvo kur, tačiau vien dėl to išmesti jį – gaila. Be to, nesu istorikas, esu žurnalistas, ir man norėjosi rašyti taip, jog knyga būtų įdomi kuo platesniam skaitytojų ratui. Kitaip tariant, visiems žmonėms, kuriems yra tekę važinėti autobusais“, – sako autorius.

Knygoje gausu archyvinių dokumentų bei fotografijų ir iš tarpukario Lietuvos laikų, ir iš sovietinio laikotarpio. Autorius džiaugiasi, kad nemaža dalis fotografijų anksčiau niekur neskelbtos.

Nors knygoje daugiausia kalbama apie transporto istoriją ir raidą Marijampolėje, tačiau nuošalyje nelieka ir aplinkiniai miestai bei rajonai, taip pat ir Šakiai.

Knygą išleido leidykla „Terra publica“, jos leidimą parėmė UAB „Marijampolės autobusų parkas“. Visi norintys ją gali įsigyti Marijampolės autobusų stoties kasoje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos