baneris leidinys

Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai informavo, kad iki šiol nei maudyklų vandens, nei paplūdimių smėlio tyrimai dar nebuvo atlikti, nes rajono savivaldybė buvo neskyrusi tam lėšų.

Penktadienį sužinojome, kad situacija pasikeitė – rajono savivaldybė skirs lėšų maudyklų vandens užterštumui ištirti. Kaip informavo visuomenės sveikatos biuro specialistė Indrė Biemolt, kaip tik šiuo metu su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojais yra derinama šių tyrimų kaina. Kaip ir kasmet, vanduo bus tiriamas šešiose maudyklų vietose – Nemuno ties Gelgaudiškiu, Šešupės ties Kudirkos Naumiesčiu, Šakių miesto ežere, Valiulių, Ritinių ir Lukšių tvenkiniuose. Be to, saugant vaikų sveikatą, nuspręsta atlikti ir šių vietų paplūdimių smėlio tyrimus. Ankstesniais metais maudyklų vandens kokybės ir paplūdimių smėlio tyrimai atsieidavo apie 1 tūkst. 300 eurų.
 
Šakiečiai, nerdami atsigaivinti į vietinę upę ar tvenkinį, turėtų būti atsargūs ir bent vizualiai įvertinti, ar maudymasis yra saugus. Mat maudantis užterštame vandenyje galima susirgti užkrečiamomis akių, odos ligomis, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, tokio vandens nurijus gresia virškinamojo trakto ligos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos