baneris leidinys

mobilus punktas covid
Situacija dėl Covid-19 rajone stabilizuojasi – pastaruoju metu registruojama gerokai mažiau naujų susirgimų. Žinoma, juokauja savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis, prieš garsiai džiūgaujant reikia pabelsti į stalą, bet šiuo metu statistiniai rodikliai išties džiugina.

Pirmadienio ryte R. Juškaitis informavo, kad rajone koronavirusu sirgo 386 žmonės, kartu su jais saviizoliacijoje buvo 462. Jei anksčiau per dieną naujų susirgimų vidurkis buvo 16 atvejų, tai paskutinę savaitę skaičiuojama, jog šis vidurkis siekė šešis naujus atvejus per dieną.
 
„Pavyzdžiui, per paskutinę parą mums priskirti tik du atvejai“, – informavo ekstremalių situacijų operacijų vadovas.

Gerokai sumažėjęs ir mobiliame patikros punkte norinčių išsitirti skaičius. Jei anksčiau po savaitgalio tekdavo kvotą didinti ir iki 60 tyrimų, tai pataruoju metu toli gražu neišnaudojamos ir 45 numatytos tyrimams vietos. Štai pirmadienio ryte tai dienai dar buvo laisvos 23 vietos.

Žiūrint į bendrą šalies statistiką Šakiai irgi atrodo gana neblogai ir iš 60 savivaldybių pagal sergamumą yra 50-oje vietoje. Pavyzdžiui, šalyje šiuo metu 100 tūkst. gyventojų tenka 1005 sergantieji, rajone – 617. R. Juškaitis pastebi, kad dabar sergančiųjų ypač padaugėjo tose savivaldybėse, kur iki šiol buvo gana ramu – Visagine, Pakruojyje, Zarasuose, Birštone.

Tikėtina, kad jau šiandien į rajoną vėl bus pristatyta vakcinų siunta. Šį kartą jos turėtų būti pristatytos į Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą, kuris ir atliks vakcinavimą. Anksčiau iš vieno buteliuko buvo skiepijami penki žmonės, pagal dabar numatytą tvarką iš vieno buteliuko bus paskiepyti šeši asmenys. Tad iš planuojamų gauti 100 vakcinos buteliukų skiepus turėtų gauti 600 žmonių.

„Pagal prioritetus pirmiausiai turėtų būti darbuotojai, dirbantys mobiliuosiuose patikros punktuose ir karščiavimo klinikose, taip pat pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, tada eitų socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai, paskui – asmens visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų įstaigų laboratorijų darbuotojai, dar po to Covid-19 ligos atvejų ir protrūkio epidemiologinę diagnostiką atliekantys specialistai, bet tik tie, kurie vyksta į Covid ligos židinius ir paskui visi kiti asmens sveikatos priežiūros darbuotojai“, – prioritetinę tvarką, kas bus skiepijama pirmiausiai, vardijo R. Juškaitis, informavęs, kad sudaromi ir rezerviniai sąrašai, kas bus skiepijama, jei pagal pirminiame sąraše esančią eilę asmuo neatvyks ar jo antikūnų kiekis, kuris bus tikrinamas prieš skiepijant, bus pakankamas. Tokie asmenys, kaip skelbiama, skiepijami nebus. Tvarką, kad viskas vyktų tinkamai, pasak R. Juškaičio, turėtų prižiūrėti ir iš klinikų atvykęs bei vakciną atlydėjęs specialistas.

Vakcinavimas numatytas Pirminiame asmens sveikatos priežiūros centre pagal iš anksto sudarytus sąrašus, o globos įstaigų gyventojus skiepyti ketinama vykti į įstaigas.  
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos