baneris leidinys

Šakių rajono savivaldybės administracija kaltina buvusį merą Edgarą Pilypaitį esą šis negrąžino telefono, kuriuo naudojosi eidamas mero pareigas. Buvęs rajono vadovas sako, kad tai eilinės audros kėlimas ir politinis kerštas.
 
Kaip patikslino Marijampolės apylinkės prokuroras Artūras Bartusevičius, sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą pradėtas gavus savivaldybės pareiškimą, kad galimai grąžintas ne tas telefonas, kuriuo eidamas pareigas naudojosi E. Pilypaitis.

„Yra priimtas sprendimas jį apklausti specialiuoju liudytoju“, – informavo prokuroras, paaiškinęs, kad kol kas nėra pakankamai duomenų įtarimams pareikšti, o kaip buvusio mero statusas keisis tyrimo eigoje, parodys laikas.

Tyrimą dėl turto pasisavinimo pagal Baudžiamojo kodekso 183 straipsnį atlieka Kazlų Rūdos policijos komisariatas.

E. Pilypaitis sakė, kad jam baigus eiti mero pareigas buvo pasirašyti turto perdavimo aktai, sudėti ne tik jo parašai, bet procese dalyvavo ir Bendrojo skyriaus vedėja Rita Vaičiūnienė, finansininkė Rasita Kupstaitienė.

„Yra perdavimo priėmimo aktai. Visi sąrašai buvo pateikti, ką perėmiau, turiu grąžinti, sudėti parašai. <...> Kur aš ką gavau pagal parašą ir ką aš neatidaviau? Įdomu. Tai arba bus sufalsifikuoti dokumentai... nes aš nieko neturiu“, – teigė buvęs meras ir svarstė, kad tai politinis kerštas.

Jis stebėjosi ir pačios žinios logistika, nes nors nuo perdavimo praėjo keletas mėnesių, iš administracijos niekas į jį patį nesikreipė. Be to, apie patį tyrimą pirmiau išgirdo iš žurnalistų, o ne iš policijos.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Ižganaičio, „kadangi nėra to telefono, o jo vertė gana didelė, jis gana naujas, buvo parašytas pareiškimas į policiją ir policija, išnagrinėjusi pareiškimą, pradėjo tyrimą“.

Kaip patikslino V. Ižganaitis, telefonas buvo pirktas 2021 m. rugsėjo 27 d. už 795 eurus. Dabar davus neva būtent šį telefono aparatą kitam darbuotojui ir paaiškėjo, kad tai galimai kitas telefonas, net nelabai veikiantis, tad taip ir susizgribta esą trūksta savivaldybei priklausančio turto.

„Galimai gal atsiras, gal dar kas, nežinau. Buvo priimtas sprendimas kreiptis į policiją, vyksta tyrimas, daugiau kažką negaliu komentuoti“, – teigė administracijos direktorius.

Paklaustas, ar netrūksta daugiau savivaldybės turto, administracijos direktorius sakė, kad dabar tokios informacijos neturi, bet aiškinamasi.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos