baneris leidinys

sakieciu bendruomene komitete
Nuotr. Atsakymus į rūpimus klausimus norėjo išgirsti Šakiečių bendruomenės nariai (iš kairės) Zita Jakaitienė, Vykintas Augustaitis, Irina Mockevičienė ir Gintautas Lenkas.


Šakiečių bendruomenės aktyvas darkart atžingsniavo į savivaldybės administraciją, tiksliau, į Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdį ir darkart kėlė su miesto centre planuojamos bekontaktės plovyklos statybomis susijusius klausimus.
 
Pasak tarybos nario bei Šakiečių bendruomenės nario Vaido Balčiūno, bendruomenė sunerimusi, yra surinkta apie tūkstantis parašų, tad jie nori sužinoti, ką šioje situacijoje gali padaryti savivaldybė.

Išklausę bendruomeniečių argumentus meras Edgaras Pilypaitis, jo pavaduotojas Bernardinas Petras Vainius bei vyriausioji architektė Vita Valaitienė ramino, kad kol kas jokių oficialių prašymų negauta, jokie leidimai neišduoti, o po paskutiniojo susitikimo su bekontaktę plovyklą H2AUTO planuojančiais statyti UAB „Delca invest“ apskritai nelabai pavyksta susisiekti. Mero žodžiais, jie tiesiog nekelia ragelio, o paskutinis pasakymas esą buvo, kad nieko naujo ir neturi pasakyti. Vadinasi, kaip buvo kalbama posėdžio metu, nėra sutvarkyti reikiami dokumentai ir pan. Be to, valdžios atstovų tikinimu, verslininkai nesitikėjo ir tokios visuomenės reakcijos. Tad tarybos narė Raminta Jakelaitienė klausė, ar verta čia mosuoti šakėmis ant vandens.
Visgi bendruomenė nusiteikusi ryžtingai ir ramiai sėdėti neketina, tad kėlė įvairiausius su statybomis, leidimais, projektavimu, žemės paskirties, sklypų priklausomybe susijusius klausimus.

V. Balčiūnas teiravosi architektės nuomonės dėl vizualinės miesto taršos. Pasak jo, kai mes ant savo tvorų rašomės „Aš myliu Šakius“, viskas gerai, o kai miesto centre norima pastatyti vaizdą teršiantį gargarą, lyg ir neturime argumentų, kodėl jo neturėtų būti.

V. Valaitienė informavo, kad dėl vizualinės taršos objektų galima kreiptis į Regionų architektų tarybą, kurie įvertinę konkretų objektą pateiktų išvadas. Tiesa, jos labiau rekomendacinio požiūrio.

Meras atkreipė dėmesį, kad mieste vizualinės taršos išties daug. Pakanka, pasak jos, pažvelgti iš kitos skvero pusės į esantį senąjį buitinį, išklerusias ir nedailias jo duris, laiptus.

„Prieš tą patį gražųjį mūsų skverą“, – ironizavo meras.

Visgi neatmetama galimybė, kad bekontaktės plovyklos klausimu dar gali būti ne vienas susitikimas. Anksčiau tame pačiame Finansų ir rajono plėtros posėdyje buvo išsakyta pozicija, kad visos suinteresuotos pusės turėtų sėstis prie bendro stalo ir kalbėtis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos