baneris leidinys

Praėjusį antradienį rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis dalyvavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje, kurį inicijavo komitetui pirmininkaujantis Eugenijus Jovaiša. Į posėdį susirinko daugumos savivaldybių atstovai – merai arba Švietimo skyrių vedėjai ir specialistai, mat buvo kalbama apie Prezidentės inicijuotas Švietimo įstatymo pataisas, kurios šiuo metu yra svarstomos Seime.

Viena iš garsiausiai nuskambėjusių įstatymo pataisų – švietimo įstaigų vadovų kadencijos.
 
Planuojama nustatyti, kad mokyklų vadovai galės būti skiriami į pareigas viešo konkurso būdu penkeriems metams, tačiau ne daugiau kaip du kartus iš eilės toje pačioje įstaigoje.

Nuo 2019 m. bus vykdomi pirmieji vieši konkursai vadovų pareigoms eiti tose švietimo įstaigose, kurių direktoriai neterminuotai vadovavo trisdešimt ir daugiau metų. Mūsų rajono mokyklose taip pat yra direktorių, kurie įstaigoms vadovauja ilgiau kaip trisdešimtmetį.

Ilgiausiai švietimo įstaigai, konkrečiai – Lukšių Vinco Grybo gimnazijai, vadovauja direktorė Nijolė Šapolienė – eina 34-ti vadovavimo metai. Darbo stažu nuo jos ne ką atsilieka ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos direktorius Romas Eikevičius – eina 33-ti metai. Po 31-ius vadovaujamo darbo patirties metus toje pačioje švietimo įstaigoje sukaupę Slavikų pagrindinės mokyklos direktorius Juozas Rakickas bei Žvirgždaičių progimnazijos vadovas Gintautas Pranskaitis.

Kitas svarbus ir daugumai savivaldybių opus klausimas – ką daryti, kai į pensiją ar dėl kitų priežasčių iš darbo išėjus mokyklos vadovui, jo nėra kuo pakeisti, mat pretendentai neišlaiko valstybės tarnautojui būtino bendrųjų gebėjimų testo. Kaip sakė meras, testo neišlaiko net 50 proc. asmenų. Nors kai kurių savivaldybių atstovai pasipiktinę šiuo įstatymu ir apskritai siūlė jį naikinti, bent jau kol kas pataisų imtis neketinama.

„Pagal Vietos savivaldos ir Švietimo įstatymus mokyklų steigėjai yra savivaldybės. Kodėl tuomet iš tokių sprendimų savivaldybės yra tarsi išeliminuojamos ir pačios negali išsirinkti vadovų? Kita vertus, teisus buvo ir posėdyje dalyvavęs švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius, kuris teigė, kad atranka yra reikalinga. Tam pritariu ir aš, tik čia yra labai daug niuansų. Vienas iš jų, kaip jaustis asmeniui, kuris neišlaiko šio testo, juk jam po to tenka bendrauti su kolegomis, mokyti vaikus ir išklausyti mokinių replikas dėl neišlaikyto testo, kaip jis dabar gali, sakykim, matematiką dėstyti, jeigu nesugeba išlaikyti kažkokio testo. Kita vertus, mes apskritai bijome įsivertinti, tikrinti savo kompetencijas“, – kalbėjo meras.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

Vartotojo meniu

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos