baneris leidinys

demenius
Nuotr. Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Demenius informavo, kad dėl dešimčia dienų pailgėjusių mokslo metų daugiau brandos egzaminų bus rengiama šeštadieniais. Jų pernai buvo šeši, o šiemet net devyni.

Asta GVILDIENĖ

Paskutinis skambutis mokyklose dar nenuskambėjo, tačiau abiturientams jau prasidėjo pagrindinė valstybinių brandos egzaminų (VBE) sesija. Žinių patikrinimo maratonas šiemet laukia 335 rajono moksleivių. Nors stojimo į aukštąsias mokyklas sistema iš esmės lyg ir nesikeitė, nacionalinis egzaminų centras moksleiviams pateikė tikrai nemažai naujovių.

Pirmasis abiturientų žinių patikrinimas buvo valstybinio anglų kalbos egzamino pirmoji dalis – kalbėjimas. Jis vyko balandžio 4–6 dienomis. Anglų kalbos egzaminas bene pats populiariausias tarp visų pasirenkamųjų egzaminų – jį laikė 223 mūsų rajono abiturientai. Antroji egzamino dalis – klausymo, skaitymo ir rašymo užduotys –abiturientų laukia gegužės 5 d.

Pasidomėjus, kaip abiturientams sekėsi laikyti pirmąją egzamino dalį, anglų kalbos mokytoja Audronė Cibulskienė buvo atvira: „Kalbos per vieną naktį neišmoksi. Kas mokėsi, tam ir sekėsi gerai, kas nesimokė, ėjo ant juoko, tiek ir gavo. O užduotys buvo smagios – kalbėk ir kalbėk.“

Pagrindinė VBE sesija baigsis birželio 22 d. chemijos egzaminu. Pakartotinė sesija vyks birželio 25–liepos 9 dienomis.

Kokios naujovės šiemet VBE sesijoje laukia abiturientų, klausėme Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausiojo specialisto Gintaro Demeniaus. Jis informavo, kad dėl dešimčia dienų pailgėjusių mokslo metų daugiau brandos egzaminų bus rengiama šeštadieniais. Jų pernai buvo šeši, o šiemet net devyni.

Specialistų nuomone, toks egzaminų išdėstymas, kai per savaitę vyksta tik vienas didelis brandos egzaminas (t. y. toks, kurį renkasi daugiau abiturientų) ir prailgėja tarpai tarp penkių didžiųjų egzaminų, suteikia mokiniams galimybę geriau jiems pasirengti.

Planuojama, kad iki liepos 12 d. bus paskelbti visi pagrindinės sesijos VBE rezultatai. Be to, siekiant, jog visų apeliacijų rezultatai būtų pateikti iki liepos 20 d., trumpinamas jų pateikimo laikas: apeliaciją dėl VBE rezultato bus galima pateikti per 2 darbo dienas, o dėl mokyklinio brandos egzamino rezultato – per 3 d. d. nuo egzaminų rezultatų paskelbimo dienos.

G. Demeniaus teigimu, egzaminų tvarka šiemet iš esmės nesikeitė – koreguotas tik privalomas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas, kurį visi abiturinetai laikys birželio 2 d. Kaip ir ankstesniais metais, mokiniai turės parašyti rašinį, pasirinkę vieną iš keturių siūlomų temų: dviejų samprotavimo ir dviejų literatūrinio rašinio.

Tiesa, čia laukia šiokios tokios lengvatos. Per egzaminą prie kiekvienos temos bus pateikti du autoriai, tačiau jie bus tik rekomenduojami. Reikalavimas remtis bent vienu privalomu autoriumi tebelieka, bet mokiniai jį galės rinktis ne tik iš tų, kurie nurodyti prie temos, bet iš visų 36 šio dalyko bendrojoje programoje nurodytų privalomų autorių.

Kita svarbi lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino naujovė – mokiniai per egzaminą galės naudotis privalomų programinių autorių kūriniais, pateiktais elektroniniu formatu. Kiekvienas mokinys, kol iki egzamino pabaigos liks pusantros valandos, kompiuteriu galės naudotis vieną kartą 20 min. arba du kartus po 10 min.

Beje, šiemet rašinys bus vertinamas ne 50, o 100 taškų. Manoma, kad tai padės tiksliau įvertinti mokinių darbus. Mokinys, kuris nepasirems nė vienu iš 36 privalomų programinių autorių, egzamino neišlaikys.

Šiemet pirmą kartą įvestas ir brandos darbas, už kurį bus skiriami papildomi balai. Tai individualus tiriamasis ar kuriamasis darbas, ugdantis ne tik dalykines, bet ir bendrąsias mokinio kompetencijas, pavyzdžiui, mokėjimo mokytis, komunikavimo, pažinimo, iniciatyvumo, kūrybingumo ir kt.

„Kiek tai pasiteisins, sunku pasakyti, – svarstė vyriausiasis specialistas. – Šiemet mūsų rajone jį iš fizikos rašė tik vienas Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokinys.“

Šiais metais pradedama ir VBE darbų vertinimo sistemos pertvarka – jie palaipsniui bus pradedami vertinti elektroniniu-nuotoliniu būdu. Šiemet taip bus vertinami informacinių technologijų ir fizikos darbai. Tad siekiant skenuotų mokinių darbų kopijų kokybės, mokiniai per egzaminus privalės naudotis tik juodos spalvos tušinukais.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos