baneris leidinys

juodisius
Nuotr. Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius Gražvydas Juodišius mano, jog reikėtų orientuotis į centrų specifiką ir stipriąsias sritis.


Pirmadienį rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis savo kabinete priėmė naująjį Marijampolės profesinio rengimo centro (PRC) direktorių Gražvydą Juodišių, kuris paskirtas centrui vadovauti ateinančius penkerius metus. Susitikime dalyvavo Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė ir Verslo informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė.
 
Kadangi profesinio mokymo įstaigos jau kitąmet bus pertvarkytos į viešąsias įstaigas, susitikimo metu buvo aptartos rajono verslininkų ir savivaldybės galimybės tapti įstaigos dalininkais.

„Gal savivaldybė imtųsi to vaidmens, o gal netgi būtų produktyviau ir naudingiau įjungti asocijuotas verslo struktūras, turint omeny Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybę, kadangi paslaugų užsakovas vis tiek greičiausiai bus vietiniai verslininkai“, – svarstė meras.

Pasak G. Juodišiaus, reikėtų orientuotis į centrų specifiką ir stipriąsias sritis, konkrečiai į žemės ūkio, melioracijos, kelių statybos. Marijampolės PRC šiandien, ko gero, yra vienintelis centras, kuris ruošia melioratorius. Tad tai turėtų būti aktualu visai Lietuvai. Beje, skirtinguose regionuose vystomos skirtingos verslo sritys. Pavyzdžiui, Šakiuose aktuali medienos specifika, Vilkaviškyje – paslaugų sektorius, Marijampolėje – ir medienos, ir paslaugų sektorius, ir tekstilė. Į tai būtina atsižvelgti ir bendradarbiauti.

E. Pilypaitis mano, kad jei pavykstų išjudinti 4M specializacijos projektą, į jį įsijungę verslininkai turėtų užsakymų centrui ir tai būtų visiems naudinga. Susitikimo metu buvo aptartos darbo rinkos problemos, pasidalinta ateities planais.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos