baneris leidinys

Kiekvienais metais kalbama, kad mokytojų trūksta ir ateityje jų stygius jausis dar labiau. LRT radijas pranešė, kad visoje Lietuvoje trūksta 700 mokytojų, daugiausiai – Vilniaus, Telšių apskrityse, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Labiausiai trūksta ikimokyklinio ugdymo specialistų ir pradinių klasių mokytojų, lietuvių, užsienio kalbų, matematikos mokytojų. O kokia situacija Šakių rajone?

Šiuo metu, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto Gintaro Demeniaus teigimu, nė viena švietimo įstaiga nepateikė informacijos, kad trūksta mokytojų, ir nepaprašė pagalbos padėti susirasti specialistų. Kita vertus, mažesnėse mokyklose dažnai taikoma praktika, kad vienas mokytojas dengia ir kitų specialistų pamokas tam, kad susidarytų pakankamas pamokų skaičius ir netektų atvažiuoti dėl kelių pamokų. G. Demeniaus nuomone, mokytojų trūkumas dar gali atsirasti mokymosi proceso eigoje.
 
„Delfi“ straipsnyje, pasak vaikų psichiatro, švietimo vadybos profesionalo, pedagogų socialinio ir emocinio ugdymo programų VšĮ „Lions Quest Lietuva“ vadovo Lino Slušnio, jeigu rudenį Lietuvoje antrą kartą būtų įvestas karantinas, šalies mokyklos netektų mažiausiai penktadalio mokytojų.

„Sulaukėme tūkstančių pareiškimų, kad vyresnio amžiaus mokytojai antro tokio karantino nebekentės ir išeis iš darbo, nes „mes nenorime to cirko“. Jauni mokytojai irgi išeis – jie nebijo išeiti, nes žino, kad ras kitą darbą“, – teigė L. Slušnys.
Karantino, nuotolinio mokymosi laikotarpiu iš Šakių rajono mokyklų bei gimnazijų dėl iškilusių sunkumų švietimo įstaigų nepaliko nė vienas mokytojas. Kol kas Šakių rajono švietimo įstaigose, anot G. Demeniaus, apie nuotolinį mokymąsi rimtai nėra šnekama, tad apklausos, kiek mokytojų galimai nuspręstų išeiti, švietimo skyrius nedarė.

Sudėtingesnė situacija su mokinio pagalbos specialistais. Pasak vicemero Dariaus Jakavičiaus, situacija tikrai gerėja, bet prieš kelerius metus buvo taupoma psichologų sąskaita. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos priimtame įstatyme apie 70 procentų psichologo uždarbio yra kompensuojama, o 30 procentų turi prisidėti savivaldybė, tačiau dėl lėšų trūkumo biudžete pilna suma niekada neskiriama. Visose mokyklose yra kažkiek specialistų, tačiau realiai trūkumas yra gan didelis.

„Jų poreikis yra didesnis negu yra. Pavyzdžiui, kad ir vienas psichologas „Varpe“, kai jų gali būti bent jau 1,75 etato – tai yra tiesa, bet čia jau pati mokykla turi priimti šitą sprendimą“, – teigė D. Jakavičius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos