baneris leidinys

darzelis miegas
Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje dėl koronaviruso grėsmės tenka dirbti kitokiomis sąlygomis: kadangi trūksta patalpų, vaikams tenka vienoje patalpoje ir valgyti, ir miegoti. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Prasidėjus naujiems mokslo metams išvykas po rajono švietimo įstaigas pradėjo savivaldybės mero pavaduotojas Darius Jakavičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas, skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Kasparavičienė. Išvykos tikslas – susipažinti su problemomis, kurios iškyla ugdymo procese koronaviruso grėsmės akivaizdoje.

Pasak E. Pauliukėno, anksčiau tokie vizitai vykdavo prieš pat rugsėjį, kai būdavo apžiūrima, kaip paruoštos naujiems mokslo metams ugdymo įstaigų patalpos, o šįkart rugsėjo pradžioje – kad apžiūrėtų ir patalpas, ir kaip sukomplektuotos klasės, matytų, kiek ir kur trūksta mokytojų.

Apsilankę Griškabūdžio gimnazijos Žvirgždaičių pradinio ugdymo skyriuje rajono valdžios atstovai teiravosi apie mokinių skaičių. Vyresnioji mokytoja Violeta Pompel paminėjo, kad šiais mokslo metais įstaigą lanko devyni 1–3 kl. mokiniai. Pasak V. Pompel, ugdymas vyksta vienoje klasėje, yra pastate valgykla, maistas mokiniams pristatomas iš Griškabūdžio gimnazijos, naudojama renginiams ir aktų salė, pastate veikia biblioteka.

V. Pompel apgailestavo, kad du priešmokyklinukai išvažiavo mokytis į Griškabūdį, nes Žvirgždaičiuose nesusidarė priešmokyklinukų grupė, todėl, pasak mokytojos, greičiausiai jie ir pirmą klasę kitąmet lankys Griškabūdyje.

„Vaikai tikrai norėtų mokytis čia, pamokos prasideda devintą valandą, ir mamos norėtų leisti vaikus į Žvirgždaičių mokyklą. Supraskit, nedidelė mūsų bendruomenė, bet mes norime išlaikyti mokyklą, čia vienintelis kaimo kultūros židinys“, – kalbėjo mokytoja.

Vicemeras D. Jakavičius ragino žvirgždaitiškius kalbinti šešiamečių mamas, kad kitąmet pirmokai sugrįžtų mokytis į Žvirgždaičius.

Kaip koronoviruso grėsmės akivaizdoje dirba Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija, rajono vadovus supažindino įstaigos vadovas Romas Eikevičius ir ūkio dalies vedėjas Bernardinas Petras Vainius.

Mokyklos vadovas aprodė, kaip reguliuojami mokykloje mokinių srautai: pirmame aukšte įsikūrė trys pradinukų klasės, tiesa, direktorius paminėjo, kad viena klasė netilpo atskiroje pradinių klasių erdvėje. Pradinukai į mokyklą patenka per atskirą įėjimą. Antrame, trečiame pastato aukštuose įsikūrusios vyresnės klasės, o gimnazistai – atskirame mokyklos korpuse, kiekvienai mokinių klasei paskirta viena konkreti patalpa. B. P. Vainius paminėjo, kad mokyklos privalumas, kad yra net penki įėjimai-išėjimai į pastatą, tai ir padeda tinkamai reguliuoti mokinių srautus, gimnazijoje mokosi 303 mokiniai.

Pasiteiravus, su kokiomis problemomis susiduriama šiais metais dirbant kitokiomis sąlygomis, įstaigos vadovas paminėjo mokinių spintelių problemą – jos nesuskirstytos pagal klases, todėl mokinių srautų čia sureguliuoti neina, taip pat yra tik viena rūbinė, atvėsus orams, ja moksleiviai ims daugiau naudotis.

„Gaila, kad švietimo sistema, mano manymu, perka pačius blogiausius – „Iveco“ mokyklinius autobusus. Mes daug važinėjam žvyrkeliais, jie nuolat genda, vienam, kad praeitų techninę apžiūrą, prireikė kone 500 eurų“, – svarstė B. P. Vainius.
Gimnazija gali pasigirti gera sporto aikšte, šiemet penkiose klasėse įrengti kondicionieriai.

Aplankytas ir Vinco Kudirkos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius, jį lanko 66 auklėtiniai (16 priešmokyklinukų). Rajono vadovus pasitikusi ir patalpas aprodžiusi direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui Rasa Dragūnaitienė kalbėjo, kad dirbti kitokiomis sąlygomis nelengva, trūksta patalpų. Todėl viena vaikų grupė tose pačiose patalpose ir valgo, ir miega, ir žaidžia.

„Dėl tokios padėties labai liūdim, nes nebeturim daugiau patalpų. Kadangi į vieną patalpą negali sueiti dvi vaikų grupės, o turim laikytis rekomendacijų. Teko pirkti vaikams gulėti tinkamus čiužinius, tik tokiu būdu šioje patalpoje gali vaikai miegoti. Kiekvieną dieną auklytei po valgymo reikia išsinešti indus, pasiruošti patalpą užsiėmimams, po to pasikloti lovas“, – pasakojo R. Dragūnaitienė ir pridūrė, kad neturi salės ir renginiams rengti, o sporto užsiėmimus tenka organizuoti grupėje.

Darželio patalpų pirmame aukšte įsikūręs Kudirkos Naumiesčio neįgaliųjų dienos užimtumo centras, gimnazijos atstovai teiravosi, ar nebūtų galimybės darželio patalpose įsikūrusiam užimtumo centrui ateityje ieškoti kitų patalpų, pavyzdžiui, miesto centre, juolab kad yra laisvų, o čia galėtų persikelti viena darželio grupė (iš viso darželyje keturios grupės). Kadangi minėtose patalpose įsikūręs ir Kudirkos Naumiesčio vaikų dienos centras, R. Eikevičius tvirtino, kad jam patalpas būtų galima rasti ir gimnazijos pastate. Patalpų klausimą gimnazijos direktorius R. Eikevičius žadėjo aptarti ir su Kudirkos Naumiesčio seniūnu, prašė ir rajono vadovų padėti šią problemą išspręsti. Kol kas šis klausimas liko atviras.

Ketvirtadienį išvykas po švietimo įstaigas pradėję valdžios atstovai jas tęsė ir penktadienį bei pirmadienį.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos