baneris leidinys

Dar rudenį būta nerimo, kaip nuo naujų metų bus su 11 rajone veikiančių vaikų dienos centrų, mat vykdyta akreditacija, keičiamas finansavimo modelis kėlė nemažai klausimų. Vicemeras Darius Jakavičius patikino, kad vaikų dienos centrams finansavimas bus užtikrintas, nors per savivaldybės kišenę tai kirs bene pustrečio karto daugiau.

D. Jakavičius spaudos konferencijos metu informavo, kad kiekvienas dienos centras gaus finansavimą iš Valstybės – po 16 tūkst. eurų metams, savivaldybės prisidėjimas – už kiekvieną vaiką mėnesiui – 27,5 euro.
 
Iki šiol vaikų dienos centrų finansavimui gauti projektus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai teikdavo nevyriausybinės organizacijos, 10 proc. prisidėdavo savivaldybė.

Vicemero skaičiavimu, savivaldybės prisidėjimas, pasikeitus tvarkai, didėja du su puse karto, tačiau savivaldybėms tenka priimti šį iššūkį, trauktis nėra kur, vaikų dienos centrų poreikis akivaizdus ir tai ypač jautri sritis.

Tad jei 2020 m. savivaldybei prie vaikų dienos centrų išlaikymo tekdavo prisidėti apie 33 tūkst. eurų per metus, tai 2021-aisiais ši suma šoktels iki 79 tūkst. eurų.

Planuojama, kad 11 dienos centrų turėtų lankyti apie 220 rajono vaikų. Šiuo metu vaikų dienos centrai veiklą vykdo nuotoliniu būdu, su vaikų tėvais ryšys palaikomas taip pat virtualiai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos