baneris leidinys

Paskutinį birželio savaitgalį į žygį „Knygnešių takais“ Slavikuose rinkosi skautai. Čia buvo suorganizuota trijų skautų draugovių stovykla, kurioje dalyvavo Slavikų Pranciškaus Petro Būčio (vadovė Auksė Kriščiokaitienė), Marijampolės Jono Totoraičio ir Kalvarijos Magdalenos Avietėnaitės (vadovė Jolanta Lukšienė) skautų draugovės.
 
Iš viso stovykloje dalyvavo 37 dalyviai. Stovykloje draugovių rikiuotės metu prisiekė jaunieji skautai, kuriems buvo užrišti skautų kaklaraiščiai pagal patyrimo laipsnius. Pagrindinis stovyklautojų uždavinys buvo aplankyti ir sutvarkyti apylinkėse palaidotų kunigų ir knygnešių kapus, uždegti atminimo žvakeles. Lydimi Slavikų laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorės Renatos Baltrušaitienės, dalyviai susipažino su Slavikų krašto ir knygnešystės istorija, žygiuodami pasidžiaugė gražia Slavikų apylinkių gamta, paminklais. Taip pat žygiuodami užsuko į prieigą prie Šešupės, vadinamą Slavikų pliažu. Čia ne tik atsigaivino gaiviame upės vandenyje, bet ir išbandė save įvairiuose žaidimuose. Pailsėję jaunieji pėsčiųjų žygio dalyviai patraukė Šilgaliuose esančios knygnešių Būčių sodybos link. Pakeliui užsuko į Zigmo Naujokaičio puoselėjamą Kurynės dendrologinį rinkinį. Čia Kurynės parko šeimininkas mielai sutiko svečius ir papasakojo apie parko įkūrimo pradžią ir vykdomus darbus. Antrą dieną stovyklautojai žygiavo po Slavikus, R. Baltrušaitienė pristatė konkursą apie eismo saugumą.

Žygio metu nueita apie 20 km. Visus stovyklautojus pasveikino Slavikų pagrindinės mokyklos direktorius Juozas Rakickas, Slavikų parapijos klebonas kun. Donatas Rolskis, Sudargo seniūnė Rita Grigaitienė, l. e. Slavikų seniūno pareigas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos