baneris leidinys

kateMokslininkai teigia, kad šalia mūsų gyvenantys naminiai gyvūnai turi neįtikėtinų gydomųjų galių. Žmonės, kurie namuose turi augintinių, gyvena ilgiau už savo bendraamžius, jie nesiskundžia depresija, juos rečiau vargina padidėjęs kraujospūdis, cholesterolio kiekis kraujyje, virškinimo sutrikimai, o vienišius ne taip slegia vienatvės jausmas. Turbūt ir patys esate pastebėję, kad paglosčius katę ar šunį, atslūgsta įtampa, ir net patys kaprizingiausi vaikai nurimsta.

Gyvūnai vis dažniau pripažįstami visaverčiais gydomojo proceso dalyviais. Jų bežodė užuojauta, prisirišimas ir bendravimas be išskaičiavimo gali padėti žmogui pasveikti ar įveikti stresą, įtampą ir baimes. Gyvūnų terapija mūsų laikais vis populiaresnė. Tiesa, ji negali pakeisti įprastinių gydymo būdų, bet akivaizdžiai prie jų prisideda.

Katės – profesionalūs psichoterapeutai

Katės – tai pačios gamtos duoti profesionalūs psichoterapeutai, gydantys žmones. Kaip katės jaučia žmogaus psichinę ir fizinę sveikatą, iki šiol nežinoma. Juk neaiškiname joms ir neverkšlename prašydami pagalbos. Jos pačios žino, ką ir kada daryti. Manoma, kad kačių bioritmai kažkokiu paslaptingu būdu sureguliuoja žmogaus širdies darbą, o „gydymas“ prasideda paprasčiausiai švelniai glostant katę, kai per pirštus ir delnus ima tekėti paslaptinga gyvūnėlio energija.
 
Bioenergetikai tvirtina, kad katės turi stiprų biolauką ir gydo savo energija, kaip ir šunys. Mokslininkai nustatė, kad kiekvienas gyvas padaras turi savo biolauką, kuris keičiasi pagal savijautą. Žmogaus ir gyvūno bendravimo metu jų auros rezonuoja, ir sveika katė arba šuo „išlygina“ nesveikuojančio šeimininko organų sutrikimus. Katės lyg ekstrasensai ne tik perduoda teigiamą, bet ir „sugeria“ neigiamą energiją. Jos jaučia, kada šeimininkas nuliūdęs, susinervinęs, kur ir ką jam skauda. Tiksliai prie tos vietos stengiasi prisiglausti ir gydo mums to nežinant.

Gydomasis poveikis pasireiškia tuomet, kai žmogus glosto katę: gyvūno plaukai trinasi vienas į kitą, ir rezultatas – atsiranda stiprus elektros laukas. Šiandien jau įrodyta, kad elektros srovė gydo uždegimo židinius, žudo mikrobus, padeda greičiau sugyti audiniams, gerina kraujotaką. Specialistai padarė išvadą: „katės terapija“ veiksmingiausia sergant sąnarių ir ginekologinėmis ligomis.

Katės murkimas — taip pat ypatingas. Tyliai murkdamos ir glaustydamosi aplinkui katės gydo mūsų sielą ir kūną. Šiandien jau niekas neabejoja, kad katės murkimas ramina, teigiamai veikia nervų sistemą, slopina įtampą, gerina kraujotaką, normalizuoja kraujospūdį, stabilizuoja širdies ritmą, stimuliuoja gijimo procesą. Katės murkimas didina apsaugines žmogaus organizmo galias.

Kai kurie mokslininkai mano, kad katės gydo ir refleksoterapija, kai savo letenėlėmis masažuoja žmogaus kūną, jų nagai veikia kaip adatos akupunktūros seanso metu. O šiurkštaus liežuvio ir švelnaus kailiuko gydomasis poveikis pranoksta visas žinomas masažo formas.

Nuo senų laikų buvo manoma, kad katės nuolat miega „blogose“ vietose. Šiandien tos „blogos“ vietos vadinamos geopatogeninėmis zonomis. Tai tokios gamtinės zonos, kurios dėl įvairių žemės geologinių – struktūrinių žemės pokyčių, žemės žievės vingių, tektoninių lūžių, energetinių ir vandens srautų – neigiamai veikia gyvus organizmus. Tačiau parapsichologai paneigia šią nuomonę, kad katėms patinka neigiamas žemės spinduliavimas, sakydami, kad joks naminis gyvūnas negulės geopatogeninėse zonose, kurios pavojingos sveikatai. Žemė ir visi gyvi organizmai skleidžia elektromagnetinius virpesius tokiais dažniais, kuriais žemės teigiami srautai papildo vieni kitus, o geopatogeninėse žemės zonose virpesių harmonija pažeidžiama. Prisiminkime, kad mūsų protėviai į naują būstą pirmiausiai įleisdavo katę ir, kur ji atsiguldavo, ten statydavo lovą, pasitikėdami šio ypatingo gyvūnėlio nuojauta ir namų aplinkos harmonizavimu.

Kačių gydymo galių paslaptis — jų gebėjimas rasti „sielos kontaktą“ su ligoniu. Psichikos sutrikimų turinčių žmonių neerzina katės būvimas. Katė savo ruožtu nedaro nieko stebuklingo: ji švelniai trinasi į ligonio kojas, laižo jam rankas, veidą. Jos šiluma, raminantis murkimas leidžia pacientui atsipalaiduoti. Toks katės švelnumas puikiai padeda, esant depresijoms, neurozėms, manijai ir šizofrenijai.

Amerikos psichologams pradėjus taikyti gyvūnų terapiją, jų patirtis parodė, kad nemažai psichikos problemų turinčių žmonių gali išgydyti katės. Jos padeda atsikratyti depresijos, narkotikų potraukio. Stulbinamų rezultatų galima pasiekti, jei autizmu sergantys vaikai gali žaisti su kate. Šis keturkojis tokiems neįgaliesiems tampa savotišku tiltu tarp jų ir juos supančio pasaulio.

Kačių gydomojo poveikio paslaptis – jų besąlygiška meilė savo šeimininkams. Gyvūnai yra be galo ištikimi ir visada yra pasirengę parodyti savo šiltus jausmus.

Asta Gvildienė

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos