baneris leidinys

menulisGruodžio 21-osios rytą įvyks pilnas Mėnulio užtemimas,kurį galės stebėti beveik pusė pasaulio gyventojų. Deja, Lietuvoje galėsime pasigrožėti tik jo pirmosiomis minutėmis, nes užtemimas įvyks tuo pačiu metu, kai Mėnulis leisis, o Saulė tekės. Tačiau naktį iki užtemimo Pilnatis švies beveik virš galvos. Mėnulis tiek aukštai nepakils iki pat 2012 metų.

Pasak mokslininkų, su artėjančiu gruodžio 21 dienos pilnu Mėnulio užtemimu susijęs išskirtinis reiškinys: manoma, kad po šiemet įvykusių Islandijos ir Indonezijos ugnikalnių išsiveržimų aukštai į dangų išmesti dulkių ir pelenų dalelių debesys vis dar sūkuriuoja Žemės atmosferoje. Todėl spėjama, kad šio Mėnulio užtemimo metu jo paviršius gali atrodyti dar tamsesnis ir niūresnis, nei paprastai.

Mėnulio užtemimas įvyksta tik Pilnaties metu, kai Saulė, Žemė ir  Mėnulis išsirikiuoja taip, kad Žemė meta šešėlį ant Mėnulio. Priklausomai nuo to, ar Žemės šešėlis krinta ant viso Mėnulio paviršiaus, ar tik ant dalies, įvyksta visiškas arba dalinis Mėnulio užtemimas. Dėl Saulės šviesos lūžimo Žemės atmosferoje net ir visiško užtemimo metu Mėnulis niekur „nedingsta“, o tik tampa blankiai raudonas. Taip atsitinka todėl, kad Žemės atmosfera sugeria mėlynuosius spindulius ir praleidžia raudonuosius, kurie ir apšviečia Mėnulį.
 
Parapsichologai mano, kad per Mėnulio užtemimus vykstantys įvykiai susiję su praeities karma. Tai, kas žmonėms atsitinka per užtemimus, yra atpildo dėsnio realizavimas, lemties apraiška: už gera bus atlyginta geru, už bloga gausime blogio atkirtį. Pilnaties fazė ir Mėnulio užtemimai - tai tarsi mūsų „derliaus“ nuėmimo metas, ką pasėjome prieš tai, tą dabar galime pjauti. Tai - realizacijos laikas. Labiausiai jis „tikrins ir valys“ mūsų tarpusavio santykius  šeimoje ir darbe. Kiekvieną žmogų užtemimas veikia skirtingai – tai priklauso nuo jo likimo fatališkumo. Vienas iš žmogaus priklausomybės nuo lemties požymių – tai gimimas užtemimo dieną arba arti to laiko.

Dauguma astrologų pataria būti atsargiems ir nedaryti jokių svarbių sprendimų, nesudarinėti sutarčių, nepirkti, neparduoti ir neplanuoti jokių svarbių įvykių maždaug vieną - dvi savaites prieš ir po Mėnulio užtemimo. Iš tiesų, užtemimų poveikis nežinomas ir neprognozuojamas. Jo pasekmės gali tęstis nuo  vieno mėnesio iki pusės metų, o kai kuriais atvejais poveikis gali būti jaučiamas net po 18 metų.

Pastebėta, kad Saulės užtemimai yra daugiau išorinio poveikio – žmogaus gyvenime vyksta įvykiai, o Mėnulio užtemimai – vidinio, emocinio veikimo, sukeliantys daugiau apmąstymus apie problemas negu pačias problemas. Žinoma, apmąstymus gali sekti veiksmai ir to pasekmėje taip pat turėsime išorinį įvykį, tačiau šiuo atveju jis bus sukeltas paties žmogaus, o ne atėjęs „iš išorės“. Energetiniai efektai veikia dvi - tris dienas prieš ir po užtemimo. Labai svarbu būti atidiems savo mintims, žodžiams ir veiksmams, nes atsilaisvinusi energija stiprina mūsų teigiamas ir neigiamas emocijas, greičiau gali įvykti nelaimingi atsitikimai.

Mėnulio užtemimai iškelia išstumtas problemas, kviečia žmogų pažvelgti į jas giliau. Galima spręsti savo problemas kaltinant aplinkinius: kažkas kitas kaltas, kažkas kitas trukdo ir kelia problemą, su kuria reikia kovoti. Tačiau galima rinktis ir atsakingesnį, tačiau vedantį tobulėjimo keliu problemos sprendimo būdą: ieškoti problemos savyje ir mėginti keistis.

Užtemimai skirstomi į dalinius, pilnus ir žiedinius, nes Saulės, Žemės ir Mėnulio judėjimo orbitos yra elipsės formos. Parapsichologai mano, kad dalinis užtemimas daugiau paveikia pavienius asmenis, pilnas – vyriausybes, o žiedinis – įkūnija idėjas ir sukuria karmines kilpas. Įvykiai, vykstantys per tokius užtemimus, - nenuspėjami.

Mėnulio užtemimai yra vidinių psichikos procesų katalizatorius. Jie sukelia stiprius išgyvenimus net jei nėra jokių svarbių įvykių. Šie išgyvenimai sukelia nesąmoningas reakcijas ir neapgalvotus žmogaus poelgius. Kelias dienas iki Mėnulio užtemimo reikėtų vengti emocinių protrūkių, nepasiduoti provokacijoms. Nenumatykite tam laiko tarpui svarbių reikalų. Tuo metu visi žmonės patiria vidinę įtampą ir demonstruoja ne pačius geriausius charakterio bruožus. Mėnulio užtemimų praktika: meditacijos, maldos, giesmės padeda apvalyti vidinį pasaulį, atsikratyti kompleksų ir užgriuvusių problemų.

Asta Gvildienė

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos