baneris leidinys

Kodėl vieni žmonės gyvena varguose, praradimuose ir kančiose, o kitiems viskas byra kaip iš gausybės rago? Kodėl vieni, siekdami garbės ir turtų, lipa per kitų galvas, o kiti eina meilės ir šviesos keliu? Kodėl vieni išaukštinami kaip Mokytojai, o kiti teisuoliai, sąmoningai kovojantys su melo ir tamsos jėgomis, net nepastebimi?

Kiekvieno žmogaus gyvenimo kelias priklauso nuo jo paties pasirinkimo. Tai evoliucijos kelias, matuojamas blogais ir gerais darbais. Tai be galo ilgas procesas, kurio metu žmogus auga ir bręsta, sąmonėja iki visiško atsiskleidimo. Ne veltui Kristus sakė: „Dievo karalystė  - jumyse“ – tačiau į ją papuolame tik pasiekę Dieviškąją sąmonę. Tam reikia ne vieno, bet net keleto gyvenimų.

Kiekvienas mūsų gyvenimas – kaip skirtinga mokyklos klasė. Išmoksti pamoką ir esi perkeliamas į kitą klasę, nepasiseka – lieki dar kurį laiką toje pačioje, kol nelieka jokių spragų. Šios mokyklos Mokytojas – nepermaldaujamas ir neapgaunamas. Tai mūsų karma. Kiekvienas turime atrasti savo gyvenimo kelią, suprasti egzistavimo Žemėje prasmę ir paklusti karmos įstatymams.

„Ieškokite ir rasite, prašykite ir jums bus duota“ – juk „jūs visi Dievo vaikai“, – sako Jėzus Kristus. Anksčiau ar vėliau žmogus atsiduria kryžkelėje ir iš keleto galimų kelių pasirenka vieną - savo kelią. Kaip kiekvienas iš mūsų renkasi – tai jau pačių reikalas.
 
Parapsichologas Sergejus Azanovas sako, kad egzistuoja trys keliai. Pirmasis kelias, jo manymu, – susitaikymo kelias, kai gyvenimas priimamas toks, koks jis yra. Tokį kelią žmogus pasirenka tada, kai  patiria daug vargo, praradimų ir neteisybės. Jis tarsi išsaugoja savo viduje dorumą, gerumą ir aiškią, neužterštą sąmonę.

Toks žmogus, plaukia pasroviui kartu su jį nešančiomis bangomis ir drauge „užkasa savo talentą į žemę“, nesuvokdamas, koks brangus turtas yra jo gyvenimas. Kiekvieno iš mūsų uždavinys – ne plaukti pasroviui, o nuolat tobulinti save ir kopti aukštyn į savo viršukalnę. Susitaikymas - tolygus evoliucijos sustabdymui. Žmogus ne gyvena, o paprasčiausiai egzistuoja.

Antrasis kelias, pasak S.Azanovo, – tai nuolatinė kova. Žmogus galvoja, kad jis yra pranašesnis už kitus, kad viskas parduodama ir viskas perkama. Visais laikais buvo tokių, kurie netikėjo karmos įstatymais, neigė žmogaus ryšį su kosmosu ir gamta, skelbdami save dievais arba ateistais. Jie neigė viską, ko negalima įrodyti moksliniu požiūriu. Toks kelias – tai kritimas į bedugnę, o jo esmė – jėgos, pinigų, garbės ir valdžios troškimas bet kokia kaina, t. y. tikslo siekimas per kitų galvas.

Trečiasis kelias – tai vidinis vystymosi kelias, tai aktyvios sąmoningos veiklos procesas. Iš šono susidaro įspūdis, kad žmogus, einantis šiuo keliu, visada žino, kaip jam reikia pasielgti. Apie tokį žmogų dažnai sakoma – „jį Dievas veda“. Tiesiog jis nukreipia savo mintis, žodžius ir veiksmus norima linkme. Žmogus suvokia save giliai viduje ir savo vietą pasaulyje. Jis žino, ką daro.

Intuicija, idealo siekimas ir išvystyta Dieviškoji sąmonė gali atvesti žmogų į trečiąjį kelią – gėrio, meilės, tiesos ir šviesos kelią. Eiti šiuo keliu labai sunku, nes jis pilnas pavojų. Jis įtraukia į sąmoningą kovą su blogiu, melo ir tamsos jėgomis, tačiau būtent šį kelią pasirinkę žmonės palaiko pasaulio pusiausvyrą! Vieni jų žinomi kaip didieji Mokytojai, kiti gyvena kaip niekam nežinomi teisuoliai, o treti – paprasti, dori žmonės, kurių dažnai mes net nepastebime. Jie yra karmos įstatymo ir žmogaus vystymosi Žemėje pavyzdys, nes rūpinasi ne tik savo, bet ir kitų žmonių bei gyvų sutvėrimų dvasine ir fizine sveikata, gamtos stichijų išsaugojimu, kad Žemėje vyrautų tvarka, harmonija ir pusiausvyra.

Žmogaus veiksmų pasekmės jį gali pasiekti ne iš karto, jos suranda jį ir kitame gyvenime – smogia kaip bausmė arba apdovanoja už padarytą gėrį. Tai tvirčiausias moralės ir etikos pagrindas. Teisingai ir gerai reikia elgtis ne todėl, kad bijai Dievo, o todėl, kad nuo karminės bausmės niekur neišsisuksi: žmonių teismo gali išvengti, tačiau nuo karmos teismo niekur nepabėgsi. Jei ne šiame, tai kitame gyvenime jis tave vis tiek suras.

Karmos dėsnis duoda atsakymą į daugybę klausimų – imi suvokti, kad kentėti tenka visai ne be pagrindo. Posakį iš Biblijos „akis už akį, dantis už dantį“ reikėtų priimti ne kaip kvietimą keršyti, bet kaip perspėjimą, kad išdūręs kitam akį, gali gimti aklas. „Kas veda į nelaisvę – pats paklius nelaisvėn; kas žudo kardu – pats bus kardu nužudytas“ sako Šventasis Raštas. O Jėzaus Kristaus žodžiai „nedaryk kitam to, ko nenori, kad tau padarytų“, kviečia susimąstyti apie mūsų veiksmų pasekmes.

Kiekvienam iš mūsų duota pasirinkimo laisvė. Renkamės teisingą kelią ar gyvename ne savo gyvenimą - tai mūsų sąmoningas pasirinkimas! Žmonės ieško kitų pasaulių Visatoje, nė akimirkai nesusimąstydami, jog jei gimė Žemėje, kažkurioje šalyje, kažkuriame mieste – tai nėra atsitiktinumas. Tai - jo kelias, karma ir likimas, skirti paties Viešpaties Dievo.

Asta Gvildienė

P.S. Straipsnio tęsinį skaitykite liepos 8 dieną.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos