baneris leidinys

eleksyrasApie labai reikalingas ir naudingas žmogaus organizmui chlorofilo savybes jau žinoma nuo senųjų civilizacijų klestėjimo laikų. Antikos graikai perdirbdavo žalius augalų lapus ir gauta substancija gydydavo žaizdas ir sumušimus, vartojo, kaip priemonę, lengvinančią kvėpavimą, naikinančią blogą kūno kvapą, taip pat esant virškinimo sutrikimams, nusilpus fiziškai.

Šiandien moksliškai įrodyta, kad savo chemine sudėtimi chlorofilas labai panašus į hemoglobiną – funkcinės chlorofilo savybės tokios pat kaip kraujo funkcijos žmogaus organizme, todėl chlorofilas augalams toks pat svarbus, kaip žmogui kraujas. Skirtumas tas, kad hemoglobinas mūsų kraują padaro raudoną, o chlorofilas augalo lapus nudažo žalia spalva. Chlorofilo sudėtyje yra magnio, o hemoglobino - geležies.

Žmogaus kraujotakos sistema, praturtinta chlorofilu, veikia daug efektyviau: geriau pašalinami šlakai ir medžiagų apykaitos atliekos, stiprėja imuninė sistema. Chlorofilas ne tik suteikia energijos, atnaujina raudonuosius kraujo kūnelius, padidina hemoglobino kiekį kraujyje, todėl rekomenduojamas žmonėms, sergantiems mažakraujyste, moterims nėštumo metu ir atsistatant organizmui po gimdymo, bet ir labai vertingas rūkaliams – kaip antioksidantas ir priemonė burnos kvapui pagerinti.
 
Specialistai chlorofilą vadina pačia geriausia kraujo valymo ir atstatymo priemone. Pastebėta, kad chlorofilas padeda organizmui apsivalyti nuo radioaktyviųjų medžiagų, vaistų likučių ir  kitokių toksinų. Chlorofilą taip pat tinka vartoti esant kvėpavimo susirgimams – bronchitui, astmai, anginai, tonzilitui ar paprastam peršalimui gydyti. Tai yra veiksmingas vaistas, sergant ne tik ginekologinėmis ligomis, po spinduliavimo ir chemoterapijos procedūrų, bet ir turint problemų su  sąnariais, skydliauke, inkstų nepakankamumu. Šis produktas puikiai reguliuoja skysčių pašalinimą iš organizmo. Jeigu jis geriamas iš ryto, dar nevalgius, organizmas atsikrato susikaupusių per naktį skysčių ir šlapimo rūgšties.

Chlorofilo preparatą, galite rasti „Ekofan“ parduotuvėje, įsikūrusioje Šakiuose. Tai visų reikalingiausių vitaminų kompleksas, padedantis organizmui sustiprėti po didelių fizinių krūvių, stiprina širdį ir kraujagysles, reguliuoja kraujospūdį. Jis turi daugybę biologiškai aktyvių mineralų (geležies, magnio, mangano, kalcio, kalio, natrio, cinko, vario, nikelio, kobalto) taip pat vitamino K, beta karoteno, poliprenolio, kitų organizmui reikalingų medžiagų. Todėl skystas chlorofilas rekomenduojamas ir mažiems, ir dideliems, ypač vyresnio amžiaus, sergantiems ir daugiau laiko uždarose patalpose praleidžiantiems žmonėms, gaunantiems mažai saulės šviesos.

Be to, žalia spalva labai teigiamai veikia žmogaus organizmą. Ypač mūsų krašte, kur šiltasis metų laikas palyginti trumpas: nespėji pasidžiaugti žaluma, o jau pradeda gelsti lapai ir ateina ilga, niūri žiema. Todėl žalia spalva labai svarbi  žmogaus kūnui ir sielai. Ji ir gydo, ir ramina, padeda atsikratyti negatyvių jausmų, slopina emocijas, skatina kurti ir mylėti, nuteikia optimistiškai.

Žymusis Avicena rekomenduodavo savo pacientams daryti žalsvo vandens vonias, o langus uždangstyti margaspalvėmis užuolaidomis. Ir dabar žiemą patariama prie šviestuvo pritvirtinti žalio stiklo gabalėlį, kad kambarys skendėtų žalsvoje šviesoje.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos