Girti prie vairo – vis dar kasdienybė. Kodėl?

Pirmiausiai reikia atimti teises ir be priemonės, matuojančios alkoholį (vadinamos alkostopu – red. past.), daugiau neleisti jiems važiuoti, kad ir persilaikius teises vėl iš naujo. Gal reikėtų ir didesnės policijos kontrolės keliuose. Piniginės baudos ir taip didelės, o nuo jų kenčia visa šeima, todėl jų didinti nereikia.

Bausmės yra labai didelės girtiems vairuotojams. Jeigu pirmą kartą pagauna ir dar iki 0,41 prom. įpučia, girtumas nedidelis, tada nereikia griežtai bausti, bet jeigu jau ne pirmą kartą ir daugiau išgėręs, tada jau reikia griežtos bausmės. Tokiu atveju tikslinga būtų atimti ilgesniam laikui vairuotojo pažymėjimą. Tačiau po pirmo karto, mano manymu, jeigu nepadarė eismo įvykio ar ko, reikia leisti pasitaisyt.
Komentuoti
Ar pritariate „Imuniteto paso“ idėjai?

Esu girdėjęs apie „Imuniteto pasą“. Tačiau manau, kad tokį pasą reikėtų pradėti taikyti, kai pasiskiepys daugiau žmonių, bent pusė. Kol pasiskiepiję tik dalis žmonių, vieni turės kažkokius privalumus, tai ar kiti žmonės nebus diskriminuojami? Kad nebūtų vieni išrinktieji, kiti nustumti. Visgi manau, kad idėja gera, turėdamas tokį pasą ir aš pats žinosiu, kad jau virusu nieko neapkrėsiu ir manęs neužkrės.

Negirdėjau apie tai. Ir kam reikia to „Imuniteto paso“? Jeigu dėl to, kad jį turint atsiras daugiau karantino atlaisvėjimų... Į užsienį ir dabar galime išvažiuoti. Manau, tikrai nereikalingas, nes tuos atlaisvinimus padaro savaitei, dviem ir vėl viską uždaro. O kad žmonės, norėdami gauti „Imuniteto pasą“, pradėtų aktyviau skiepytis, abejoju. Aš nei už, nei prieš skiepus, bet esu apie vakcinas girdėjusi prieštaringų nuomonių.
Kaip švęsite šv. Velykas?

Namuose su žmona. Šiandien svogūnų lukštus merkiam, o rytoj marginsim kiaušinius. Vyskupas Grušas sakė melstis namuose, tai į bažnyčią nerizikuosim eiti. Šalia gyvena dukra, galbūt jos šeimą ir aplankysim, aš tai galiu nueiti. O Vilniuje gyvenanti dukra grįžti negali, juk negalima. Nekepsim kugelio šiemet Velykų stalui, kepsim lašišą ir kalakutą.

Būsiu namuose, nesiruošiu niekur eiti, net į bažnyčią. Šiandien arba rytoj marginsiu margučius, tradiciškai su svogūnų lukštais. Velykom išsikepsiu vėdarų, sausainių. Nežinau, ar sūnus atvažiuos aplankyti iš Kauno. Bet mane aplanko kaimynų mergaitės, pasveikina, margutį joms dovanoju. Ar ir šiemet per Velykas aplankys, nežinau, jau labai daug visokių draudimų.
Ar M.A.M.A. apdovanojimai – puota maro metu?

Nelabai gerai vertinu, nes karantinas dabar, galėjo palaukti su tokiu renginiu. Pats renginys gražus, bet tiesiog jis įvyko ne laiku, nes eilinius žmones tai tuojau policija baudžia. Todėl nėra teisinga, kai vieniems kažkas galima, o kitiems – ne.

Aš nepritariu tam, kad dabar reikėjo būtinai rengti tą renginį, nes jis nėra pirmos būtinybės. Yra svarbesnių dalykų šiuo metu, o jeigu yra nusipelniusių žmonių, tai galima jiems įteikti apdovanojimą ir be pompastikos, saugiai. Organizatoriai už tai yra atsakingi, ne patys atlikėjai – dabar Velykos artėja, negalima susitikti su artimaisiais, o čia tokius renginius daro...
Ar jums turi įtakos laiko persukimas?

Aišku, kad turi. Manau, kad turėtų atstatyti tą laiką, nuo kurio pradėjo sukioti. Tiesa, mes priprantame prie to laiko kaitaliojimo. Labai laukiu dienos, kada nustos sukioti. Manau, kad didesnių pasaulį bėdų yra nei laiko sukimas. Dažnai žmonės užmiršta persukti laikrodžius, ypač vyresnio amžiaus žmonės, kurie neturi išmaniųjų telefonų, tai ir pasiklysta tose valandose.

Tikrai taip. Laiko sukimas turi įtakos mano organizmui ir ypač sveikatai. Man atsiliepia širdžiai, netgi sutrinka širdies ritmas, padidėja kraujo spaudimas. Dar pastebėjau, kad į laiko kaitaliojimą reaguoja ir anūkai, kurie mokosi mokykloje, kuriems, įvedus vasaros laiką, teks valanda anksčiau keltis. Man tinkamesnis žiemos laikas.
Ar pakanka žmonėms socialinės pagalbos?

Jeigu kalbame apie psichologinę pagalbą, tai man jos nereikia, bet gal kitiems ir reikia – negaliu dėl kitų pasakyti. Dabar labiausiai trūksta darbo – aš būčiau už tai, kad žmogus nebūtų socialiai remiamas, o skatinamas pats užsidirbti. Daug žmonių nenori dirbti, nori pašalpų, kurias dažnai panaudoja žalingiems įpročiams... Geriau, kad dirbtų, tada kiltų mažiau kitokių pagundų.

Moralinio dėmesio reikia vyresnio amžiaus, vienišiems žmonėms, kurie gyvena vieni. Labiausiai trūksta bendravimo jiems su kitais. Aišku, reikia ir materialinės pagalbos, nes tada jie galėtų kažkur keliauti, nesijaustų vieniši. Sunku vienišiems, jie laukia, kol kas nors su jais pabendraus, pakalbės – tokios pagalbos labai reikia.
Jei būtų galimybė, ar skiepytumėtės be eilės?

Nesiskiepyčiau, nerizikuočiau, esu skaičiusi apie „AstraZeneca“ vakcinos šalutinį poveikį. Manau, per tris mėnesius išrasta vakcina yra abejotina. Apskritai nenoriu jokių skiepų, juolab kad esu persirgusi koronavirusu, turiu imunitetą. Kiek įmanoma ilgiau tempsiu, kad nereiktų skiepytis. Aišku, jeigu verstų, skiepyčiausi. Pavyzdžiui, dėl darbo ir jei kitos išeities neturėčiau.

Ne. Tiesa, jei atsirastų ribojimai, kad be skiepo negalėčiau išvažiuoti, keliauti, tuomet skiepyčiausi. Bet jeigu kažkokių ribojimų nebūtų mano gyvenimui, tada ne. Manau, kad ir pasiūlymas skiepytis kita vakcina mano apsisprendimo nekeistų.
Ar pritariate Stambulo konvencijos ratifikavimui?

Robertas iš Šakių:
Ne, aš nepritariu, nes tie žmonės per daug viešinasi. Kaip vaikams atrodys? Dėl vaikų čia viskas – tokie ir augs tie vaikai. Kaip kovoti su smurtu prieš moteris, nežinau, nes čia kiekvienam visko gali nutikt. Kol kas užtenka savų įstatymų.

Aš negaliu nieko pasakyti, nes nesu perskaičius, o kalba vieni vieną, kiti – kitą, daug nuomonių. Reikėtų pirmiausiai įsigilinti į šį klausimą, tik po to atsakyti būtų galima. Be to, reikia pasidomėti, ar nebus blogiau, kai priims tuos įstatymus, nes pas mus yra daug įstatymų, institucijų, kurios gina tas moteris, reikia pasižiūrėti, ar mums tikrai tos Konvencijos reikia.
Paskutinės naujienos
UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos