- Aprašymas

Nors reabilitologas Artūras Daukantas Šakiuose dirba ne taip ir seniai, bet sako iškart pastebėjęs žmonių paprastumą ir norą su gydytoju pasikalbėti apie savo problemą, mat paties paciento įsitraukimas ypač svarbus. (G. Bernotienės nuotr.)
Gintarė MARTINAITIENĖ
Šakių ligoninėje reabilitologas Artūras Daukantas dirba bemaž du mėnesius ir sako iškart pajutęs, kad Šakių krašto žmonės skiriasi nuo kitų. Jis net juokauja, kad iš darbo Šakiuose grįžta visai su kitokia emocija ir ne toks pavargęs, kaip iš kitur, bei džiaugiasi, kad artimiausiu metu čia dirbs ne vieną, o tris dienas. Tad apie tai, kokie pacientai užsuka į jo kabinetą ir ko jie gali tikėtis, ir kalbamės su naujuoju gydytoju...
(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 29 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 29 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Komentuoti
- Aprašymas

Tyrimų duomenimis, procentiškai daugiau asmenų metė rūkyti padedami specialistų, lyginant su tais, kurie bandė tai daryti savarankiškai. Adobe Stock nuotr.
Žmogus sutvertas taip, kad nuolatos ieško būdų nusiraminti, atsipalaiduoti ir atitrūkti. Vieniems tai fizinis aktyvumas, muzika, o kitiems – rūkymas. Vis dėlto šiuolaikinis pasaulis kupinas įvairių veiklų ir praktikų, padedančių atsipalaiduoti ir nekenkiančių organizmui, tad belieka pasirinkti, o rūkymo atsisakyti. Metimo kelias gali būti sunkus, tačiau kiekviena kelionė tikslo link prasideda nuo sprendimo priėmimo, šiuo atveju – sprendimo mesti rūkyti.
- Aprašymas

Gegužę vykusio susitikimo su rajono sveikatos įstaigų vadovais metu Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro direktoriaus pavaduotojas Andrius Jonutis (antras iš kairės) kalbėjo apie galimybes plėstis, tačiau, panašu, dar nežinojo, kad savivaldybės sprendimai ne jų naudai priimti kovą, tad apie juos sužinoję nutarė iš rajono trauktis. (D. Pavalkio nuotr.)
Gintarė MARTINAITIENĖ
Trejus metus Šakiuose veiklą vykdęs Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centras nuo spalio 1 d. mūsų krašte nutraukia veiklą. Kas nutiko, kad, dar gegužę vykusiame susitikime kalbėję apie plėtrą, dabar jie traukiasi? Visgi pacientai pokyčių nepajus ir vilniečių vieta tuščia neliks – Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC) subūrė savo komandą ir taip pat teiks pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas.
Praėjusį penktadienį posėdžiavusi savivaldybės taryba priėmė sprendimą nutraukti nuomos sutartį su Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centru nuo spalio 1 d. šalių susitarimu...
(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 29 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 29 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
- Aprašymas

Penktadienį tik vienam balsavus prieš buvo priimtas sprendimas inicijuoti sveikatos centro kūrimą funkcinio bendradarbiavimo būdu. Dabar už šio proceso organizavimą bus atsakingas savivaldybės meras. (G. Bernotienės nuotr.)
Gintarė MARTINAITIENĖ
Daug kartų nagrinėtas, aptarinėtas ir kritikuotas klausimas dėl sveikatos centro kūrimo penktadienį savivaldybės tarybos narių buvo priimtas kone vienbalsiai. Kaip kalbėta, nuspręsta rinktis geriausią blogybę iš siūlomų ir steigti sveikatos centrą funkciniu bendradarbiavimo būdu. Tai reiškia, kad nors rajonas pretenduos į mažesnes lėšas nei būtų galėjęs pasirinkus struktūrinį bendradarbiavimą ir sujungus polikliniką su ligonine, tačiau būtent ligoninės paslaugos bent kol kas niekaip nebus ribojamos ar mažinamos...
(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 26 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 26 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
- Aprašymas

Anot G. Belian, alkoholio vartojimo rodikliai mažėja dėl didėjančio gyventojų sąmoningumo bei prevencinės veiklos.
2019 metais Lietuva pateko į daugiausia alkoholio vartojimą sumažinusių šalių penketuką. Nuo 2015 iki 2019 metų vienam 15 m. ir vyresniam Lietuvos gyventojui tenkančio gryno alkoholio kiekį pavyko sumažinti net 17 proc., iki 12,8 litro. 2022-aisiais rodiklis nukrito iki 11,2 litro, kaip praneša Valstybės duomenų agentūra. Anot laikinosios Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovės Gražinos Belian, tai lėmė šioje srityje subalansuota politika, gyventojų sąmoningumo didėjimas, jaunimo švietimas ir prevencinė veikla.
- Aprašymas

Šakių ligoninės vyriausiasis gydytojas Ignas Sadauskas sako, jog ankstesnėje darbovietėje turėjo gerą pavyzdį, motyvuotus kolegas, tad ir Šakiuose kolektyvą norėtų labiau užkurti. Tik stiprinant išsigrynintas stiprybes, mano vadovas, įmanoma išsilaikyti pokyčius išgyvenančioje sveikatos sistemoje. D. Pavalkio nuotr.
Gintarė MARTINAITIENĖ
Ignas Sadauskas Šakių ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigas eina nuo liepos 7-osios. Tad susitinkame su naujuoju įstaigos vadovu ne tik susipažinti, bet ir pakalbėti apie kylančius iššūkius, puoselėjamas vizijas ir, aišku, pasmalsauti, tai kokie gi keliai jį sugrąžino į gimtinę.
- Aprašymas

Papildomų lėšų rajonas galėtų tikėtis tuo atveju, jeigu rinktųsi restruktūrizaciją ir lovų mažinimą ligoninėje. Visgi tiek ligoninės, tiek rajono valdžios atstovai svarsto, ar nevertėtų rizikuoti ir nieko nedaryti arba rinktis bendradarbiavimą sutarčių pagrindu, bet svarbiausia iki 2025 m. išlaikyti paslaugų mastą. Mūsų ligoninės atveju reikėtų, kad tas paslaugų mastas būtų didesnis nei yra dabar, tad visos viltys dedamos į naująjį įstaigos vadovą. D. Pavalkio nuotr.
Gintarė MARTINAITIENĖ
Kol Sveikatos apsaugos ministerija trimituoja, jog įgyvendinus sveikatos priežiūros reformą didės paslaugų apimtys, prieinamumas ir kokybė, kai kurių įstaigų vadovai, rajonų administracijos, tarp jų ir mūsiškė, reformą mala į miltus. Visgi vienokie ar kitokie sprendimai neišvengiamai turės būti priimti, tad norėdami aiškumo ir atsakymų savivaldybės vadovai bei specialistai, ligoninės vyriausiasis gydytojas jungėsi į dar vieną nuotolinį pasitarimą su ministerija.
- Aprašymas

Gydytojos dietologės teigimu, norint maitintis sveikiau, nereikia iškart maisto sverti svarstyklėmis, skaičiuoti kalorijų ar drastiškai kažko atsisakyti – pradėkite nuo savo lėkštės stebėjimo. (pexels.com nuotr.)
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, mityba yra kone pagrindinis sveikatą lemiantis ir ligų riziką mažinantis veiksnys. Dėl to susimąstyti apie sveikos mitybos ir gyvensenos įpročių formavimą turėtų ne tik norintys sulieknėti ar išsigydyti nuo tam tikrų ligų, bet ir tie, kurie siekia visapusiškai pagerinti savo gyvenimo kokybę.
Paieška
Archyvas
Paskutinės naujienos
Populiarios naujienos
UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos