baneris leidinys

Nors sprendimo projektas dėl ambulatorijų reorganizacijos iš tarybos posėdžio darbotvarkės išimtas, prie šio klausimo ketinama grįžti artimiausiu metu.

Anot mero Edgaro Pilypaičio, esmė ne ambulatorijų naikinimas, o naujų paslaugų slaugomiems pacientams atsiradimas, kurių „neįmanoma užtikrinti nepakeitus įstaigų valdymo sistemos, nesubalansavus vis dėl gyventojų skaičiaus mažėjimo sunkiai sutvarkomų finansinių srautų“.
siurkiene zanavyku kl
Zanavykų klinikos vadovė Violeta Šiurkienė teigia, kad teko vykti į Ligonių kasas ir pasiėmus kompensuojamų vaistų pasus bei specialius vaistų receptus dirbti visą savaitgalį, kad pacientai susidurtų su kuo mažiau problemų ir reikiamus vaistus gautų laiku. D. Pavalkio nuotr.

Deimantė BAKAITYTĖ

Po liepos 20 d. sostinėje praūžusios liūties buvo užlietos Registrų centro serverinės. Dėl šio įvykio užlūžo ne viena elektroninė sistema, todėl su problemomis susidūrė užimtumo tarnyba, notarai, nekilnojamojo turto vertintojai, bankas „Luminor“, tačiau bene didžiausia bėda užklupo medikus, iš kurių buvo atimtas pagrindinis darbo įrankis – elektroninė sveikatos sistema. Nors Registrų centro serverinė turėjo būti sutvarkyta per aštuonias valandas, tačiau sistemos veikla vis dar nėra atstatyta.
ambulatoriju gyd2
Diskusijų netrūko ne tik susirinkimo metu, bet ir po jo. Savivaldybės gydytojai Editai Zubrickienei (antra iš dešinės) vienas po kito buvo žeriami ambulatorijų gydytojų argumentai, kodėl reorganizacijos nereikia. G. Martinaitienės nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Kol kas klausimas atviras, ar bus nuo gruodžio 31 d. reorganizuojamos Gelgaudiškio, Griškabūdžio, Kidulių, Lekėčių, Lukšių, Panemunių ambulatorijos bei Kudirkos Naumiesčio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras prijungiant šias įstaigas prie Šakių pirminio asmens sveikatos priežiūros centro. Pirmadienį surengtas valdžios atstovų ir įstaigų vadovų susitikimas, tačiau vyriausieji gydytojai reorganizaciją vertina itin neigiamai ir sako, jog tokiais sprendimais grįžtama į sovietinius laikus. Šį klausimą ketinta spręsti jau šiandien vykstančiame tarybos posėdyje, bet kilus aistroms ir nesutarimams, sprendimą planuota iš darbotvarkės išimti.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad pratęsiamos mokinių, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, sveikatos pažymėjimų galiojimo laikas – jie galios iki metų galo.
Vyriausybė pranešė, kad kitos savaitės posėdyje išklausys medikų nuomonę ir kitų specialistų rekomendacijas dėl galimo privalomo kaukių dėvėjimo kai kuriose viešose vietose sugrąžinimo.

„Per pastarąsias dienas užsikrėtusiųjų skaičius šoktelėjo iki dviženklių skaičių, tačiau kol kas nepasiekė 5 užsikrėtusiųjų 100 tūkst. gyventojų per 14 d. Tai galimas rodiklis, kurį pasiekus būtų įvestas privalomas kaukių dėvėjimas viešose vietose. Šiuo metu medikų bendruomenė ir Sveikatos apsaugos ministerijos ekspertai peržiūri šio rodiklio dydį“, – rašoma pranešime spaudai.
greitoji lekia
Per praėjusią savaitę Šakiuose nustatyti keturi nauji koronaviruso atvejai, trys iš sergančiųjų gydomi Kaune, o slaugytojai, kaip ir kitiems greitosios darbuotojams, bus atliekami pakartotiniai tyrimai. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Po to, kai praėjusią savaitę skelbėme apie po ilgokos pertraukos nustatytą naują koronaviruso atvejį, per tą laiką patvirtinti dar trys sergantieji, tarp kurių ir kontaktą su vienu iš užsikrėtusių turėjusi Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties slaugytoja.
Visuomenės sveikatos biuras liepos 9 d. paskelbė, kad buvo atlikti pakartotiniai tyrimai dviejuose Šakių rajono maudyklose – Šešupėje ties Kudirkos Naumiesčiu ir Nemune ties Gelgaudiškiu, kur ankstesni tyrimai parodė, kad čia maudytis draudžiama.
svarbi zinia2
Šakių gyventojui pirmadienio naktį nustatytas koronavirusas. Trečiadienį dvi su juo artimai kontaktavusios moterys buvo išvežtos tyrimams. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis baiminasi, kad jeigu tyrimai būtų teigiami, kontaktavusių ratas gerokai išsiplėstų.

Žmogus, kuriam nustatytas koronavirusas, patenka į rizikos grupę, prieš kreipdamasis į šeimos gydytoją jautė ligos simptomus, karščiavo. Šiuo metu jis gydomas Kauno infekcinėje ligoninėje. Pasak R. Juškaičio, kiek žinoma, jo būklė gana sudėtinga.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos