baneris leidinys

Birželio 13 d. Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro užsakymu ištirtos šešios Šakių rajono maudyklos, o vienoje iš jų rekomenduojama nesimaudyti.

Buvo tirta vandens kokybė Nemuno upėje ties Gelgaudiškiu, Šešupės upėje ties Kudirkos Naumiesčiu, Ritinių, Lukšių, Valiulių tvenkiniai bei Šakių miesto ežeras.
janonyte stankaityte1
Psichologės Nijolė Janonytė (kairėje) ir Jūratė Stankaitytė siūlė pagalvoti apie reagavimo į savižudybių riziką algoritmo peržiūrėjimą, kad jis būtų ne tik popieriuje, bet ir iš tikrųjų veiktų. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Ketvirtadienį į posėdį susirinkusi psichologinių krizių valdymo grupė aptarė pusmečio darbus ir pasidžiaugė gana aktyvia savo veikla. Bent kol kas preliminarūs savižudybių skaičiai nėra labai drastiški, bet nerimą kelia savižalos atvejai tarp jaunimo.
Psichologinių krizių valdymo grupė buvo išsikėlusi tikslą kuo plačiau skleisti žinią apie tai, kur gauti pagalbą, į ką kreiptis krizinėje situacijoje atsidūrusiam ar artimo netektį išgyvenusiam žmogui.
Ketvirtadienį paskelbti statistikos duomenys rodo, kad rajone COVID-19 šiuo metu serga 21 žmogus, naujų atvejų dienos vidurkis yra vienas susirgimas per dieną.

100 tūkst. gyventojų per 14 d. rajone tenka 72,9 atvejo, Lietuvoje – 63,2.  Šalyje šiuo metu serga 1952 žmonės, rajone, kaip minėta, sergančių yra 21. Naujų atvejų pokytis per 7 d. mažėjo 60 proc.
logopede
Su kalbos ir kalbėjimo sutrikimų turinčiais vaikais dirba logopedė Valentina Pranaitienė. Pastebima ir tokia tendencija, kad kartais mažametis kalba angliškai ar rusiškai, tačiau sunkiai žodžius taria lietuviškai. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Pokarantininis laikotarpis vis labiau išryškina liūdną tiesą – dėl uždelstų sveikatos problemų į medikus kreipiasi daug žmonių, ne išimtis ir vaikai. Pasak vaikų neurologės Vilijos Safronovienės, besikreipiančiųjų skaičiai išties išaugę, o problemų sprendimas priklauso nuo kiekvieno vaiko bei jo tėvų individualiai.
nestukiu manksta baseine
Iš viso į mankštas baseine užsiregistravo 11 nėščiųjų. Visos džiaugiasi, kad nemokama paslauga gali naudotis Šakiuose ir kad atrado bendramintes, su kuriomis malonu pabendrauti ne tik baseine, bet ir užvėrus sporto centro duris. Asmeninio archyvo  nuotr.

Kovo pradžioje į nemokamas mankštas baseine kartą per savaitę pradėjo rinktis besilaukiančios šakietės. Kūdikio laukimas, nors ir vienas iš pačių stebuklingiausių periodų, visada būna lydimas klausimų, o kartais nerimo ar baimių. Mankštintis, nurimti ir džiugiai žygiuoti gimdymo link šakietėms padeda sveikatingumo trenerė Laura Dabašinskienė. Moteris pati šiuo metu laukiasi antrosios atžalos, todėl dialogas su nėštukėmis jai mezgasi lengvai, o šios savo ruožtu džiaugiasi, kad panašių paslaugų nereikia dairytis didesniuose miestuose.
mikulionis padeka
Savivaldybės padėka buvo pagerbtas ir Chirurgijos skyriaus vedėjas Ramūnas Mikulionis (dešinėje). D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Balandžio 27-ąją šalies medicinos darbuotojai mini savo profesinę šventę – Medicinos darbuotojų dieną. Ši diena po dvejų sudėtingų pandeminių metų pertraukos trečiadienį paminėta ir Šakiuose, kur nedengdami veidų kaukėmis, su šypsenomis ir puikia nuotaika kultūros centre rinkosi medicinos srities darbuotojai. Jiems renginio metu skriejo padėkos, skambėjo muzikiniai sveikinimai.
Šiuo metu rajone COVID-19 serga 114 žmonių, gerėja ir kiti rodikliai, tačiau teigiamų testų skaičius yra vienas aukščiausių šalyje.

Ketvirtadienio duomenimis, 100 tūkst. per 14 dienų rajone teko 368,2 atvejo, Lietuvoje – 382,5 atvejo. Kaip minėta, iš viso rajone serga 114 žmonių, tai yra keturiais mažiau nei ankstesnę savaitę.
opozicija ambulatorijos
Po pertraukos priimtą siūlymą išgirdusi savivaldybės tarybos opozicija pareiškė, kad palaikytų tik sudėtingoje situacijoje esančios Gelgaudiškio ambulatorijos prijungimą prie Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro, o nuostolingai dirbančią Lukšių ambulatoriją, beje, kaip ir kitas ambulatorijas, jie kol kas mato savarankiškomis įstaigomis, tad balsavo prieš reorganizavimą. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Klausimas dėl ambulatorijų reorganizavimo jau seniai kelia aistras. Penktadienį priimtas sprendimas dėl reorganizacijos, tačiau tik po pertraukos ir ne toks, koks buvo numatytas pirminiame variante. Pačių medikų salėje taip pat nebuvo, posėdyje dalyvavo vienintelė Kudirkos Naumiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Audronė Račiūnienė, nors taryboje buvo tvirtinamos ir visų medicinos įstaigų ataskaitos, tad svarstyta, ar taip medikai neparodo savo pozicijos priimamais klausimais.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos