baneris leidinys

vakcinavimas darbuotoju
Šeštadienį „Vaxzevria“ vakcina paskiepyta 220 UAB „Gulbelė“ ir UAB „Samsonas“ darbuotojų. D. Pavalkio nuotr.

Nors statistiškai rajono sergamumo rodikliai nėra labai blogi, tačiau, anot savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, pandemijos pagreitis rodo didėjimą ir iš geltonos zonos vėl nukritome į raudoną.
rusakeviciene
Administratorė Laura Rusakevičienė laikinai eina įstaigos vadovės pareigas ir yra atsakinga už vakcinavimo procesus. D. Pavalkio nuotr.

Nuo balandžio 1 d. Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centrui (PASPC) vadovauja iki šiol įstaigoje administratorės pareigas ėjusi Laura Rusakevičienė. Tiesa, pareigas ji irgi eis laikinai.
registratura centre
Nors norintys vakcinuotis gali registruotis tiek telefonu, tiek elektroniniu būdu, tačiau gyventojai šiomis galimybėmis naudojasi ypač vangiai. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Nors šią savaitę negauta tiek vakcinų, kiek buvo žadėta, prieššventinį šeštadienį vakcinavimas rajone nestojo, o vakcinas jau gavo pareigūnai, buvo skiepyti ir abiturientai. Tiesa, nemaža jų dalis arba visai atsisako skiepų, arba nesutinka būti skiepijami „AstraZeneca“, naujuoju pavadinimu „Vaxzevria“, vakcina. Be to, ypač vangiai vyksta registracija skiepijimuisi, tad administracijos vadovai į talką kviečiasi seniūnus.

Apskritai, kalbant apie sergamumo rodiklius, mūsų rajone situacija išties gera. Kaip ketvirtadienio ryte informavo...

(Daugiau paskaityti galite balandžio 9 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
vitaminas D
Rinkoje prekiaujama daugybe skirtingų prekės ženklų vitaminu D, bet vos keleto jų poveikis patvirtintas moksliniais dokumentais. Šiuo metu ruošiama arba jau atlikta keletas įdomių su vitaminu D susijusių mokslinių projektų. Kai kurių tyrimų metu nustatyta, kurie papildai iš tikrųjų sugeba padidinti „saulės vitamino“ kiekį žmogaus organizme.
Šakių rajono sergamumo rodikliai pastaruoju metu pagerėjo, tad savivaldybė pagal skirstomas zonas dabar patenka į geltonąją.

Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, šiuo metu rajone Covid-19 serga 38 žmonės, saviizoliacijoje – 156. 100 tūkst. gyventojų rajone tenka 84 sergantieji, Lietuvoje šis rodiklis – 339.
vaiku rebilitacija
Neseniai Šakių ligoninėje pradėjusi dirbti kineziterapeutė Eglė Nasvytytė dar dirba ir Kaune, bet džiaugiasi galėjusi grįžti ir savo darbo patirtimi dalintis gimtinėje. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Sveikatos priežiūros paslaugų kompleksas, užtikrinantis ankstyvą vaikų raidos sutrikimų nustatymą, ypač svarbus, tačiau Šakių ligoninės Konsultacijų skyriuje dirbanti vaikų neurologė Lionė Adomaitienė pastebi, kad karantinas padarė savo. Medikė skaičiuoja, kad pastaruoju metu besilankančių skaičius sumažėjęs perpus, nors Vaikų sutrikusios raidos tarnyba kaip dirbo, taip ir dirba, neseniai komandą papildė ir nauja specialistė.
skiepas
Šakių rajono sergamumo rodikliai vis dar neleidžia savivaldybei atsidurti geltonojoje zonoje, nors sergančiųjų skaičiai, skiriantys nuo saugesnės zonos, nėra dideli.

Anot savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, sergančių yra 38, saviizoliacijoje – 163. Per paskutines 14 dienų 100 tūkst. gyventojų teko 107 atvejai, Lietuvoje šis vidurkis gerokai aukštesnis – 305 sergantieji. Kad savivaldybė atsidurtų geltonojoje zonoje, 100 tūkst. gyventojų turi tekti ne daugiau 100 atvejų. Kitas reikalingas rodiklis – koks nustatomas teigiamų viruso atvejų procentas. Pavyzdžiui, rajone praėjusią savaitę buvo tikrinti 279 asmenys, iš jų teigiamų koronaviruso atvejų nustatyta 5,4 proc., kai geltonajai zonai reikia ne daugiau 4 proc.
vakcina be eiles
Ketvirtadienį „AstraZeneca“ vakcina panoro būti paskiepyti 87 rajono gyventojai. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ
Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Nuo pirmadienio Šakiuose atsirado daugiau galimybių testuotis dėl koronaviruso, o labiausiai pasiteisino profilaktinis antigenų testas, kurio limitas išnaudojamas, tad apimtys bus didinamos. Bent jau kol kas optimistiškai nuteikia ir gerėjanti sergamumo statistika.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos