baneris leidinys

Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, rajone vėl turime kovido augimą, bet kol kas jis nėra žymus, tik 2 proc.

„Augimas nėra ženklus, tik 2 proc., bet paskutinės dienos susirgimas – net 33 atvejai. Ekspertų komisija prognozuoja, kad omikrono pikas Lietuvą turėtų pasiekti panašiai už dviejų savaičių ir tęstis apie mėnesį, pusantro. Karantino neplanuoja, nes visgi didelė dalis žmonių praserga lengvesne forma, ypač kas turi tris skiepus – simptomų išvis nejaučia, į ligonines patenka 50–70 proc. mažiau žmonių nei delta atmainos atveju“, – apie bendras tendencijas kalbėjo R. Juškaitis ir atkreipė dėmesį į dar vieną svarbų rodiklį – 240 reanimacijos lovų užimtumas, kuris taip pat nežymiai mažėja.
Jei praėjusią savaitę rajone buvo didelis COVID-19 augimas, tai šią savaitę, sako savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis, augimas sustojo, fiksuojamas nežymus, 2 proc. kritimas.

Pirmadienio duomenimis, rajone 100 tūkst. gyventojų per 14 d. teko 648,3 ligos atvejo, Lietuvoje – 1 tūkst. 144,4 atvejo. Toliau plinta ir omikron atmaina, šiuo metu yra devyni sergantieji. Nė vienas iš naujai užsikrėtusių, informavo R. Juškaitis, kaip ir ankstesniais atvejais, nesilankė užsienyje. Sergančiųjų amžiaus vidurkis – 25–35 m.
sakiu ligonine
Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) susirašinėjimas tęsiasi, tik kol kas neaišku, ar tai duos norimų vaisių.

Kaip jau esame skelbę ir anksčiau, LSA siūlė pačioms savivaldybėms leisti vertinti vietos situaciją dėl sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkos. Buvo prašoma, kad jeigu konkreti ligoninė teikia pakankamai svarbių paslaugų, turi personalo, medicininės įrangos, ji ir toliau galėtų veikti stiprinant tas paslaugas, kurios sėkmingai teikiamos. Šios pozicijos LSA laikosi ir toliau bei prašo stiprinti pirminės sveikatos priežiūros grandį taip, kad kuo mažiau žmonių turėtų kreiptis į aukštesnės pakopos sveikatos priežiūros įstaigas.
Nors būta minčių, kad pirmiau reikėtų pertvarkyti pirminės sveikatos priežiūros įstaigų tinklą, o tik paskui skelbti konkursą Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) vadovo pareigoms užimti, gruodžio 30 d. visgi paskelbtas skelbimas apie konkursą minėtoms pareigoms užimti.

Meras Edgaras Pilypaitis sutiko, kad būtent jis ir buvo siūlęs, kad pirmiau ambulatorijas reikėtų sujungti, tada būtų ir atlyginimas konkurencingesnis, pasimatytų reali įstaigos padėtis, tačiau sulaukus didžiulio pasipriešinimo, emocijų, jis sako nusprendęs nusileisti, nors pačiam šis sprendimas ne itin patinka.
Jeigu kurį laiką rajone sergamumo situacija buvo išties stabili, tai ketvirtadienį savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis informavo, kad ramybė baigėsi – fiksuojamas didžiulis COVID-19 augimas, registruota ir omikron atmainos atvejų.

Ketvirtadienio duomenimis, 100 tūkst. gyventojų rajone teko 594, 6 atvejo, Lietuvoje – 888,5. Per savaitę rajone registruoti penki omikron atmainos atvejai.
Nors bendras susirgimų COVID-19 skaičius šoktelėjo, tačiau situacija nėra bloga – virusas nepareikalavo naujų mirčių, mažiau sergančiųjų gydoma ir ligoninėse, tad spėjama, kad sergama lengvesnėmis ligos formomis.

Pirmadienio duomenimis, rajone 100 tūkst. gyventojų teko 529,3 atvejo, Lietuvoje – 755,2. Saviizoliacijoje buvo 184, iš jų sergančių 132. Jei ankstesnį laikotarpį ligoninėse buvo gydoma 10 koronavirusu sergančių pacientų, tai dabar gydymo įstaigose gydomi tik keturi rajono gyventojai.
Rajone sergamumo COVID-19 situacija ir toliau išlieka stabili, pandemijos pagreitis mažėjo 18 proc.

Trečiadienio duomenimis, rajone 100 tūkst. gyventojų per 14 d. teko 375,9 atvejo, Lietuvoje – 720. Saviizoliacijoje buvo 170, iš jų sirgo 83, ligoninėse gydoma 10 sergančiųjų – visi vyresnio amžiaus asmenys.
nominacija spaspc
Nominaciją atsiimdama laikinoji Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros vadovė Laura Rusakevičienė (centre) pripažino, jog sulaukti įvertinimo ypač netikėta. Greta savęs ji pakvietė daugiausiai prie pandemijos valdymo, tai yra skiepijimo bei tyrimų atlikimo, prisidėjusias slaugytojas. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Dar vieni pandeminiai, iššūkių nestokoję metai skaičiuoja paskutines minutes. Tęsdamas tradicijas bei atsižvelgdamas į jau besibaigiančių metų veiklą laikraštis „Draugas“ šiais metais įvertino Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą (PASPC) įteikdamas nominaciją „Už pandemijos valdymo iššūkius“.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos