baneris leidinys

Sergamumo koronavirusu situacija rajone vis labiau stabilizuojasi, sergančiųjų vidurkis per pastarąsias paskutines dienas – vidutiškai keturi nauji atvejai per dieną.

Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo, administracijos direktoriaus Redo Juškaičio, paskutiniais duomenimis, rajone serga 325 žmonės, kartu su jais saviizoliacijoje 381 asmuo. Per paskutinę parą (pirmadienio žiniomis) rajone Covid-19 nesusirgo nė vienas žmogus.
vakcinos maiselyje
Pirmosiomis 300 „Pfizer“ vakcinų Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC) ketvirtadienį ir penktadienį skiepijo rajono globos namų gyventojus, personalą bei socialinius darbuotojus, o pirmadienį gautomis dar 300 vakcinų toliau vakcinuojami asmenys pagal prioritetinį sąrašą.

Pasak Šakių PASPC laikinosios vadovės Ligitos Armonavičienės, pirmosios siuntos metu daugiausiai vakcinų kliuvo Ilguvos socialinės globos namams – 96, Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centro globos namai gavo 54, Šakių parapijos senelių globos namai sulaukė 31 vakcinos. Vakcinuojami buvo ir visi tokį norą pareiškę rajono socialiniai darbuotojai.

L. Armonavičienė džiaugėsi, kad...

(Daugiau paskaityti galite sausio 19 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Covid-19 užkratas žaibiškai išplito UAB „Šakių šilumos tinklai“ administracijoje, kur šiuo metu iš ten dirbusiųjų 19 žmonių šešiems patvirtintas koronavirusas. Dar vienos darbuotojos tyrimo rezultatų laukiama. Administracija dirba nuotoliniu būdu, o įsisukusi pandemija pakišo koją ir įmonės veiklos finansinės ataskaitos už praėjusius metus parengimui.

„Du šaltkalviai seniau sirgo, tie jau prasirgę. Serga ir iš abonentinės tarnybos viena darbuotoja, su kuria galėjo ir kiti dar turėti kontaktą, kas bus dar aiškinamasi“, – sako direktorius Raimondas Rauckis, kuris ir pats dirba iš namų, nes yra tarp tų sergančiųjų.
vaccine covid
Nors buvo planuota, kad vakcinos Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą (PASPC) turėtų pasiekti antradienį, tačiau dėl įvairiausių trikdžių jas įstaiga turėjo parsivežti vakar. Iš planuotų 600 ketinta pasiimti pusę šio kiekio. Skiepijimas buvo numatytas ketvirtadienį ir penktadienį.

„Jau vakar (trečiadienį) turėjome parsivežti, transportas buvo išsiųstas, bet gavome informaciją dėl galimų temperatūrinių transportavimo pažeidimų. Viskas buvo atšauktas. Vakarop patikslino, kad jau galime pasiimti, todėl išvyko šiandien (ketvirtadienį)“, – sakė Šakių PASPC laikinoji vadovė Ligita Armonavičienė.
Sergančiųjų koronavirusu skaičius ir toliau mažėja. Trijų dienų vidurkis – penki nauji atvejai per dieną.

Iš viso, pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo, administracijos direktoriaus pavaduotojo Redo Juškaičio, šiuo metu rajone serga 354 asmenys, kartu su jais saviizoliacijoje 405. Sergamumo rodikliai gana gerai atrodo ir šalies mastu – rajonas pagal sergančiųjų skaičių iš 60 savivaldybių yra 54-oje vietoje.
vitaminD
Britų mokslininkai ruošiasi atlikti plataus masto itin aktualų tyrimą su 6 000 tiriamųjų, siekdami įvertinti vitamino D poveikį jų imuninei sistemai. „Pharma Nord“ buvo paprašyta tiekti šiam tyrimui reikalingus papildus. Toliau skaitykite, kodėl taip nuspręsta.

Europiečiai paprastai gauna nepakankamai vitamino D. Tai yra problema, nes ši maistinė medžiaga padeda imuninei sistemai kontroliuojamai atlikti savo funkcijas ir „nepersistengti“.
mobilus punktas covid
Situacija dėl Covid-19 rajone stabilizuojasi – pastaruoju metu registruojama gerokai mažiau naujų susirgimų. Žinoma, juokauja savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis, prieš garsiai džiūgaujant reikia pabelsti į stalą, bet šiuo metu statistiniai rodikliai išties džiugina.

Pirmadienio ryte R. Juškaitis informavo, kad rajone koronavirusu sirgo 386 žmonės, kartu su jais saviizoliacijoje buvo 462. Jei anksčiau per dieną naujų susirgimų vidurkis buvo 16 atvejų, tai paskutinę savaitę skaičiuojama, jog šis vidurkis siekė šešis naujus atvejus per dieną.
Sergančiųjų koronavirusu skaičius, lyginant su ankstesniu laikotarpiu, šiek tiek mažėja.

Anksčiau per dieną statistiškai susirgdavo apie 22 žmones, dabar skaičiuojama, kad suserga apie 17 asmenų. Iš viso rajone Covid-19 serga 406 asmenys, su jais saviizoliacijoje yra 510. Gerokai sumažėjo ir norinčių išsitirti mobiliajame patikros punkte skaičius. Pavyzdžiui, jei anksčiau pirmadieniais reikėdavo padidinti numatytą normatyvą, tai dabar būna dienų, kad apie pusė numatytų vietų yra neišnaudojama. Pavyzdžiui, trečiadienį buvo numatyta, kad galima priimti 45 žmones, tačiau 25 vietos taip ir liko neišnaudotos, tad daroma prielaida, kad ne tik tiriasi, bet ir serga mažiau žmonių.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos