baneris leidinys

Marijampolės apylinkės teismo Šakių rūmai atmetė Šakių sveikatos klinikos reikalavimus Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centrui (PASPC), kuris su minėta įstaiga nutraukė sutartį ir dalis klinikos pacientų, kuriems iki tol pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikė būtent klinika, atiteko kitai įstaigai.

Šakių sveikatos klinika teisme bandė įrodyti, kad sutartis nutraukta neteisėtai, kad tai nebuvo iš anksto derinta, ir nurodė, kad dėl prarastų pacientų vieno mėnesio negautos pajamos sudaro kiek daugiau nei 3 tūkst. eurų, tad prašė atlyginti daugiau nei 36 tūkst. eurų nuostolius. Teismo sprendime aiškinama, kad Šakių PASPC apie sutarties nutraukimą pranešė iš anksto, tačiau esą noro bendradarbiauti neparodė Šakių sveikatos klinika.
zubrickiene edita
Savivaldybės gydytoja Edita Zubrickienė džiaugiasi galimybe dalyvauti projekte ir sako, kad tai puiki proga išsigryninti ir pasižiūrėti, kaip sistema veika, nes pačio projekto naudingumu ji net neabejoja. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Dar lapkritį Vyriausybė pritarė Pacientų pavėžėjimo paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašui, kuriuo vadovausis šias paslaugas organizuosiantys valstybės ir savivaldybių įgaliotų įstaigų darbuotojai, pacientai ir gydymo įstaigos. Bandomajame pavėžėjimo projekte dalyvaus ir Šakių rajonas, tad kokių naujovių ir pokyčių gali tikėtis rajono gyventojai?
Jei metų pabaigoje buvo gana aukštas sergamumas gripu bei ūmiomis viršutinių takų infekcijomis, tai pirmąją metų savaitę, kaip rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenys, sergančiųjų gerokai mažiau.

Pirmąją metų savaitę Šakių rajone iš viso buvo 209 sergantieji, iš jų 48 vaikai iki 17 m. (paskutinę metų savaitę sergančiųjų buvo 394). Gripu praėjusią savaitę sirgo 29 asmenys, iš jų šeši vaikai, tad, lyginant su ankstesniu laikotarpiu, sergančių net keliasdešimčia mažiau. Visgi lyginant su kitomis apskrities savivaldybėmis, Šakiai pagal sergamumą yra trečioje vietoje. Ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis praėjusią savaitę sirgo 167 asmenys (ankstesnę savaitę – 287), iš jų 42 vaikai iki 17 m. Tad stebint rodiklius akivaizdu ir tai, kad labiau serga ne vaikai, o suaugę.
Kaip ir ankstesniais metais, taip ir paskutiniame praėjusių metų savivaldybės tarybos posėdyje papildomos lėšos skirtos Šakių ligoninei.

Kaip patikslino savivaldybės Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė, pagal strateginį veiklos planą Vaikų ligų skyriaus išlaikymui kasmet numatoma lėšų suma, tad 2022-ieji jokia išimtis. Šįkart savivaldybės tarybos sprendimu ligoninei skirta 70 tūkst. eurų.
Sergamumas rajone ir toliau auga, daugėja sergančių tiek gripu, tiek ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.
Nuo sausio 1 d. bus uždaryti Kudirkos Naumiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Panovių, Keturnaujienos, Žvirgždaičių medicinos punktai.

Tokiam sprendimui pritarė gruodžio 23 d. posėdžiavę savivaldybės tarybos nariai. Prašymą uždaryti medicinos punktus buvo pateikusi ir įstaigos vyriausioji gydytoja Audronė Račiūnienė. Paslaugos iš stacionariai teikiamų būtų keičiamos į mobilias paslaugas asmens namuose. Didžiajai daliai pacientų, kaip nurodoma aiškinamajame rašte, ir dabar paslaugos teikiamos namuose.  
Kai antradienį dėl lijundros susidarė plikledis, pasipylė traumos. Į Šakių ligoninę gyventojai daugiausiai kreipėsi dėl šonkaulių lūžių, sumušimų.

Kad antradienį buvo daugiau į ligoninę dėl traumų besikreipiančių pacientų, informavo Šakių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Irena Petrauskienė.
kamoriunaite1
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Šakių skyriaus vedėja Brigita Kamorūnaitė informavo, kad mūsų rajone per 10 šių metų mėnesių skarlatinos atvejų registruota nebuvo. „Draugo“ archyvo nuotr.

Prasidėjus pandemijai kai kurios ligos tarsi buvo primirštos, tačiau su trenksmu grįžta ne tik gripas, tačiau vis garsiau kalbama, kad plinta ir kitos oru plintančios ligos. Viena iš jų – skarlatina, kurios šiais metais fiksuojama 2,5 karto daugiau nei pernai. Tad ką apie ją reikia žinoti?

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos