baneris leidinys

kaukes elta nuotr
Emocinė ir psichologinė pagalba Lietuvoje yra nemokama, todėl sunegalavus vertėtų nedelsti ir laiku išspręsti aktualias psichologines problemas. „Santarvės“ arch. (Elta) nuotr.

Siekiant mažinti ilgalaikes neigiamas koronaviruso pandemijos pasekmes, LR Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia piliečių dėmesį į psichikos sveikatos gerinimą, vykdomas iniciatyvas ir teikiamą nemokamą emocinę ir psichologinę pagalbą visoje Lietuvoje.
cunichina
Psichologės teigimu, svarbu ugdyti savo psichologinį atsparumą, bet kartu išlikti sąmoningu piliečiu – suprasti galimas savo elgesio pasekmes aplinkai. Monikos Penkutės nuotr.

Žmonių reakcijos į pandemiją – sudėtingos ir labai skirtingos, o labiausiai tai lemia asmeninės problemos, su kuriomis teko susidurti. Tačiau juk visi mes patyrėme daug iššūkių – reikėjo pertvarkyti savo darbo dieną, atšaukti keliones, svarbias šventes ir keisti savo planus, pereiti prie nuotolinio mokymo ar mokymosi, išmokti laikytis naujų taisyklių ir begalę kitų dalykų, todėl nenuostabu, kad pamiršome rūpintis savo emocine sveikata.  Kaip teigia socialinių mokslų daktarė, psichologė Ksenija Čunichina, šiuo neeiliniu laikotarpiu svarbiausia mokytis ugdyti savo psichologinį atsparumą, bet kartu išlikti ir sąmoningu piliečiu – suprasti galimas savojo elgesio pasekmes ne tik sau, bet ir visai aplinkai.
covid19 teigiamas
Ketvirtadienio ryto duomenimis, iš viso Šakių rajone yra 17 koronavirusu sergančių asmenų.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, Ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, keturi nauji atvejai nustatyti trečiadienį, spalio 14-ąją. Trys iš sergančiųjų – griškabūdiečiai. R. Juškaitis informavo, kad į susiklosčiusią situaciją buvo reaguojama operatyviai, kontaktą turėję asmenys izoliavosi.
e cigaretes
Nežalingo rūkymo būdo nėra, o norint greičiau ir lengviau mesti rūkyti, pirmiausia vertėtų kreiptis pagalbos į specialistus. (Nuotr. iš „Santarvės“ archyvo)


Dėl įprastų cigarečių rūkymo keliamos grėsmės sveikatai nebesiginčijama, tačiau vis dažniau diskutuojama dėl šiais laikais taip išpopuliarėjusių kaitinamojo tabako priemonių. Svarbiausia atminti, kad nėra tokio rūkymo būdo, kuris būtų nežalingas organizmui, o norint mesti rūkyti reikia nueiti nelengvą kelią. Apie tai, kaip rūkymas kenkia žmogaus sveikatai, kokią riziką kelia elektroninės cigaretės ir nuo ko vertėtų pradėti, norint mesti rūkyti, pasakoja gydytoja Viktorija Andrejevaitė.
sakiu kulturos centras
Nuspręsta iki spalio 12 d. stabdyti Šakių kultūros centro darbą. Viena iš darbuotojų su sergančiuoju turėjo artimą kontaktą. D. Pavalkio nuotr.

Trečiadienį savivaldybės administraciją pasiekė žinia, kad vienam rajono gyventojui, turėjusiam ypač daug kontaktų, nustatytas koronavirusas. Atsižvelgiant į didelę tikimybę neatsekamų ryšių, nuspręsta iki spalio 12 d. stabdyti Šakių kultūros centro darbą, jo ir dar dviejų rajonų įstaigų darbuotojams rekomenduota izoliuotis.
kauke SAM
Norint apsaugoti save bei kitus, būtina laikytis visų prevencijos priemonių. (SAM archyvo nuotr.)


Dabartinėmis žiniomis ir atliktais medicinos tyrimais yra patvirtinta, kad pasaulį sudrebinęs koronavirusas plinta žmonių populiacijoje ir jo užsikrėtimo kelias yra oro lašeliniu būdu, todėl neatsakingi žmonių veiksmai ir nepagrįstos abejonės priimtais sprendimais daro didžiulę įtaką jo plitimui ir kelia grėsmę visuomenei. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro gydytoja epidemiologė Aušra Bartulienė primena prevencines apsisaugojimo priemones ir pasakoja apie tai, kaip tinkamai laikytis visų rekomendacijų ir kodėl itin svarbu būti atsakingais piliečiais.  
linelis ataskaita
Šakių rajono cukralige sergančiųjų klubo „Linelis“ pirmininkė Biruta Jančaitienė apžvelgdama praėjusius metus paminėjo, kad iš viso rajono gyventojams buvo atlikti 595 profilaktiniai cukraus kiekio kraujo tyrimai. D. Pavalkio nuotr.


Praėjusį antradienį po ilgesnės pertraukos Šakių ligoninės salėje vyko cukralige sergančiųjų klubo „Linelis“ ataskaitinis susirinkimas, kurio metu klubo nariai buvo supažindinti su Šakių ligoninės klinikinėje laboratorijoje atliekamais tyrimais, Šakių socialinių paslaugų centro teikiamomis paslaugomis, išklausė ir klubo pirmininkės Birutos Jančaitienės ataskaitą už 2019 metus.
starkauskai
Audrius ir Laima Starkauskai nesupranta, kodėl į rajoną įsileistas vilniečių psichikos sveikatos paslaugas teikiantis centras, o su jų įstaiga nutraukta sutartis, mat dėl nutraukimo jie prarado ir didelę dalį pacientų, ir finansavimą. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusią savaitę vykusio susitikimo metu, kur buvo diskutuota apie ambulatorijų reorganizaciją, paliestas ir dar vienas, gydytojų Laimos ir Audriaus Starkauskų tvirtinimu, labai susijęs klausimas. Nuo rugsėjo 1-osios su jais Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC) nutraukė sutartį, nes įstaigoje patalpas išsinuomojo ir paslaugas teikia Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centras. Dėl to jie prarado ir pacientus, ir finansavimą už juos, tad kelia pagrįstą klausimą, kas būtų ambulatorijų sujungimo atveju, mat jie galėtų netekti dar daugiau pacientų.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos