Nedelsė ir pasitikrino šimtas moterų

nedelskRugpjūčio 11 d. į rajoną užsuko prevencinio projekto prieš krūties vėžį „Nedelsk“ rožinis autobusėlis. Gelgaudiškyje sveikatą panoro pasitikrinti 47, o Šakiuose – 54 moterys.

Nuotr. Prie Šakiuose stabtelėjusio autobusėlio lūkuriavo pasitikrinti nusprendusios moterys.

Besirūpinančios savo sveikata rajono moterys tikrinosi krūtis echoskopu ir apčiuopa, konsultavosi su gydytoja radiologe Ingrida Jacunskiene, kuri mokė ir savityros. Rajone rasti keli įtartini atvejai, tad moterys pasiųstos tolesniems tyrimams.
 
Kaip informavo projekto vadovė Jovita Masiulienė, šiemet Šakių rajone „Rožinio kaspino“ autobusėlis lankėsi penktą kartą (anksčiau jis buvo atkeliavęs 2007, 2008, 2009, 2012, 2016 m.). Įvairiose seniūnijose (Lukšiai, Lekėčiai, Kudirkos Naumiestis, Slavikai, Gelgaudiškis, Griškabūdis, Šakiai) per tą laikotarpį patikrinta 1017 rajono moterų, dvylikai iš jų rasta krūties vėžį įtarti leidžiančių požymių. Šios moterys nusiųstos į onkologijos centrus išsamesniems tyrimams.

Lietuvoje „Rožinio kaspino“ autobusėlis važinėja nuo 2003 m. Per keliolika metų apvažiuoti ne tik didieji Lietuvos miestai, bet ir daugelis miestelių bei kaimų, patikrinta apie 100 tūkst. moterų, tūkstančiui jų rasta galimo krūties vėžio ženklų.

Pasak J. Masiulienės, projekto „Nedelsk“ metu organizuojami ir renginiai mokyklose. Mokiniai lanksto rožines gerveles, parneša mamoms laiškus su prašymu pasitikrinti sveikatą. Palaikant nugalėjusius ligą ir atminimui tų, kuriuos liga išsivedė, rengiami solidarumo bėgimo maratonai. Moterys skatinamos sodinti rožines gėles, idant nepamirštų laiku tikrintis krūtis, nes rožinė spalva – kovos su krūties vėžiu simbolis.

Krūties vėžio prevencijos projektas „Nedelsk“ ragina moteris nedelsti ir pasitikrinti, nes laiku diagnozavus krūties vėžį 90 proc. moterų pasveiksta.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.