baneris leidinys

Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras antri metai organizuoja „Sveikiausios įmonės“ konkursą, kuriame dalyvaujančių įmonių ar organizacijų kolektyvų nariai sužino savo biologinį amžių. Tiesa, tyrimų rezultatai kai kuriuos nudžiugina, kitus, priešingai, priverčia susimąstyti.

Šiais metais „Sveikiausios įmonės“ konkurse dalyvauja 15 įmonių. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Justė Šilingė pasidžiaugė, kad iš praėjusiais metais konkurse dalyvavusių 20 įmonių šiais metais jame dalyvauti panoro net aštuonios.
 
„Tai tik įrodo, kad žmonėms rūpi jų sveikata, o svarbiausia, kad dalyvavimas šiame konkurse ne vienam asmeniui atvėrė akis, kad sveikata reikia rūpintis labiau nei iki šiol“, – kalbėjo J. Šilingė.

Taigi, kaip vyksta minėtasis sveikatos patikrinimas? Visų pirma pamatuojamas kraujospūdis, vėliau su spirometru matuojamas plaučių tūris. Jei žmogus rūkantis, plaučių gyvybinė talpa įprastai yra mažesnė, sportuojančio, aktyvia fizine veikla užsiimančio žmogaus, atvirkščiai, – didesnė. Tyrimų metu su dinamometru matuojama rankų plaštakų jėga. Visi šie matavimai atliekami pagal eurofito testą, remiantis normalios fizinės sveikatos žmogaus normatyvais. Vyresni nei 30 m. asmenys daro pritūpimus, jaunesniems tenka pastovėti ant vienos kojos kaip flamingui, kad būtų patikrinta jų koordinacija.

Atlikus šiuos tyrimus atliekama kūno kompozicijos analizė. Žmogui atsistojus ant į svarstykles panašaus aparato, kūno kompozicijos analizatoriaus, nustatoma procentinė kūno skysčių išraiška, pilvo riebalų lygis, svoris, riebalų ir raumenų santykis, kaulų tankis, kūno masės indeksas bei dienos kalorijų norma. Sudėjęs visus gautuosius rezultatus analizatorius nustato žmogaus biologinį amžių, kuris vienus nudžiugina, kitus šokiruoja.

Kaip pasakojo J. Šilingė, rezultatai būna labai įvairūs – vieni konkurso dalyviai pajauninami, kiti pasendinami. Įprastai biologinis amžius priklauso nuo riebalų ir raumenų santykio, kūno skysčių išraiškos, pilvo riebalų lygio. Be to, anot specialistės, labai džiugu, kad kai kurie praėjusiais metais konkurse dalyvavę žmonės, sužinoję, kad jų biologinis amžius yra daug didesnis nei iš tikrųjų, susigriebė, pradėjo sportuoti ar užsiimti sveikesne gyvensena ir šiemet, dar kartą užlipę ant analizatoriaus, sužinojo, kad biologinis amžius pasikeitė į gerąją pusę.

„Sveikiausios įmonės“ konkurse dalyvauja įvairaus amžiaus žmonės – nuo 18 iki 60 m. ribą perkopę asmenys. Planuojama, kad sveikiausios įmonės bus paskelbtos ateinančių metų pradžioje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos