baneris leidinys

Praėjusią savaitę rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės politikos komitetas savivaldybės administracijai, tarybos nariams bei Biudžeto ir turto skyriaus vedėjai Egidijai Grigaitienei pateikė raštą dėl padėties Šakių rajono sveikatos įstaigose.

Komiteto nariai posėdyje aptarė situaciją Šakių rajono asmens sveikatos įstaigose ir bendrą padėtį rajone. Posėdyje dalyvavusi savivaldybės vyr. specialistė Evelina Domeikaitė-Dovydaitienė priminė Vyriausybės nutarimą dėl ketvirtojo sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo plano patvirtinimo, galimą jo įtaką rajono sveikatos priežiūros įstaigoms.
 
Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos 2015 m. ataskaitoje tik keturi rodikliai yra geresni nei respublikos vidurkis, o 15 patenka į prasčiausių savivaldybių grupę. Rodiklius palyginus su 2014 m. ataskaita, pastebima, kad situacija rajone blogėja.

Mažėjantis gyventojų skaičius tiesiogiai turi įtakos ir sveikatos įstaigoms. Todėl būtina, kaip ir kitose socialinėse sferose, pvz., švietime, planuoti savivaldybės prisidėjimą, gerinant gydymo įstaigų infrastruktūros, transporto, personalo atsinaujinimo klausimus. Nerimą kelia panaudos būdu gydymo įstaigoms suteiktų pastatų būklės blogėjimas.

Voverių medicinos punkto poreikio tyrimas, esamų punktų išlaikymo išlaidos reikalauja svarstyti esamos medicinos punktų struktūros peržiūrą. Degutinės kaimo punktas nebeveikia dėl personalo trūkumo. Rajone trūksta kvalifikuotų medicinos darbuotojų, dabar dirbantis personalas vis sensta – didelė dalis pensinio ar priešpensinio amžiaus.

Atsižvelgiant į išvardintas grėsmes, esamą padėtį ir galimas pasekmes, sveikatos ir socialinės politikos komiteto nariai siūlo medicinos įstaigoms įvesti atskirą „eilutę“ savivaldybės biudžete nuolatiniam būtiniausių gydymo įstaigų poreikiui, konkurencingumui ir kvalifikuotų darbuotojų pritraukimui užtikrinti.

„Siūlome atsižvelgti į teikiamus gydymo įstaigų prašymus ir numatyti įstaigoms reikiamą lėšų poreikį sudarant 2017 rajono biudžetą“, – teigiama rašte.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos