baneris leidinys

liftas
Nuotr. Kol vyks lifto rekonstrukcija, ligoninė susidurs su nepatogumais – nebus galimybės liftu kelti ligonių.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Jau trisdešimtmetį Šakių ligoninėje tarnaujančio lifto dienos suskaičiuotos. Artimiausiu metu prasidės jo rekonstrukcija. Kadangi tai pagrindinis liftas, įstaiga susidurs su dideliais nepatogumais, tad vyriausiasis ligoninės gydytojas Algirdas Klimaitis tikisi pacientų supratingumo.

Vos prieš keletą dienų Šakių ligoninė Centrinei projektų valdymo agentūrai pateikė dar nuo pavasario gludintą ir derintą projektą „Neįgaliųjų aplinkos pritaikymo gerinimas Šakių ligoninėje“. Jį įgyvendinant iš kiemo pusės būtų sutvarkyti laiptai, įrengti pandusai, keltuvai. Neįgalieji kur kas lengviau ir savarankiškai galės patekti tiek į Konsultacijų skyrių, tiek į stacionarą. Taip pat numatytas ir pagrindinio ligoninės lifto pakeitimas.

Pasak vyriausiojo ligoninės gytojo A. Klimaičio, nors trisdešimtmetį veikiantis liftas techniškai tvarkingas, bet savo amžių atgyvenęs, nuolat genda ir laukti, kol visai nustos funkcionuoti, tiesiog negalima.

„Šios savaitės pabaigoje turėtų atvykti meistrai iš UAB „Kauno liftai“ ir manome, kad jau kitą savaitę galėtų prasidėti rekonstrukcijos darbai“, – tikino ligoninės vadovas.

Žinoma, dėl šių darbų ligoninė susidurs su didžiuliais nepatogumais, nes tai pagrindinis liftas, kuriuo į viršutinius aukštus keliami ligoniai lovose, rateliuose. Tačiau A. Klimaitis sakė, kad tam ruošiamasi, numatytos tam tikros alternatyvos, ir prašo ligonių supratingumo bei tolerancijos.

„Kaip žinia, liftu pacientai keliami tiek į reanimaciją, tiek operacinę, Chirurgijos ar Nervų skyrius. Viskas prasideda nuo antrojo aukšto į viršų, tai nepatogumų tikrai bus, bet kitos alternatyvos tiesiog nėra“, – aiškino įstaigos vadovas, pridūręs, kad vienas iš variantų – ligonius nešioti laiptais.

Tiesa, šiuo metu finansavimo sutartis nepasirašyta, viskas procese, bet, kaip kalbėjo A. Klimaitis, laukti, kol liftas visiškai sustos, negalima, tad ir imamasi darbų.

Jei viskas vyks pagal planą, tikimasi lifto rekonstrukcijos darbus, kuriems numatyta 53 tūkst. eurų, baigti per du mėnesius.

Suplanuota, kaip minėta, ir daugiau darbų, tačiau kiti planai bus įgyvendinami jau po administravimo ir finansavimo sutarties pasirašymo. Optimistiniu variantu, kaip sakė A. Klimaitis, tai galėtų įvykti iki gruodžio 1d. Tad šaltuoju metų laiku būtų tvarkoma visa dokumentacija, o pavasarį, įgyvendinant minėtą projektą, darbai prasidėtų ir lauke. Jei nebus trukdžių, iki liepos mėnesio turėtų pasikeisti, atsinaujinti vidinė ligoninės kiemo pusė, ji taptų kur kas patogesnė neįgaliesiems.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos