baneris leidinys

lass50
Nuotr. Ilgametei pirmininkei Aldonai Kačergienei nuoširdžius padėkos žodžius skyrė bei atminimo dovanėlę įteikė skyriaus pirmininkė Vitalė Kolegienė (dešinėje).

Praėjusį penktadienį Šakių viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Šakių skyriaus ataskaitinis rinkiminis susirinkimas, paminėtas skyriaus 50-metis, taip pat ir Baltosios lazdelės diena.

LASS Šakių skyriaus pirmininkė Vitalė Kolegienė, pristatydama ataskaitą, akcentavo, kad šie metai ypatingi, nes skyriui, kuris įkurtas 1967 m. spalio 21 d., jau 50 metų. Už indėlį kuriant bei palaikant skyriaus veiklą padėkos žodžiai išsakyti ilgametei skyriaus pirmininkei Aldonai Kačergienei. Ne kartą geruoju minėta dabar veikloje talkinanti socialinė darbuotoja Erika Stikliuvienė.

Šiuo metu skyriuje yra 57 nariai, iš jų 11 nedarbingų, devyni iš dalies darbingi, keturi darbingi, 36 nustatyti specialieji poreikiai. Per praėjusį ataskaitinį laikotarpį į narius priimtas vienas regėjimo negalią turintis žmogus, trys yra parašę prašymus. Pasak V. Kolegienės, trys nariai gyvena rajono globos įstaigose, penki yra lankomi namuose. Visiems regėjimo negalią turintiems neįgaliesiems, kaip informavo skyriaus pirmininkė, yra teikiamos bendrosios ir specialiosios paslaugos (mobilumo, orientacijos, buitinių įgūdžių ugdymas, palydovo, skaitovo ir pan.). Nors galimybės ribotos, pagalbos ranką stengiamasi ištiesti kuo daugiau žmonių. Šiuo metu yra parengti keturi projektai finansavimui gauti. Įgyvendinant projektus skyriaus nariams atsiranda galimybės gauti masažo paslaugas, pasiplaukioti baseine, išvykti į ekskursiją ar suorganizuoti renginį.

Nors regėjimo negalią turintys žmonės panyra į garsų ir kitomis juslėmis pažįstamą pasaulį, noriai naudojasi bibliotekos paslaugomis ir skaito jiems pritaikytas specialias knygas. Ypač daug jų perskaitę A. Kačergienė ir Juozas Bartišius.

Pirmininkės ataskaita buvo sutikta plojimais, o V. Kolegienė vienbalsiai perrinkta pirmininke dar ketverių metų kadencijai. Taryboje, be pirmininkės, dirbs Vida Andriūnienė bei Janina Gylienė.

Renginio metu išdalinta daugybė padėkų. Skyriaus sukakties proga susirinkusius sveikinęs meras Edgaras Pilypaitis padėkomis pagerbė aktyviai tradicinėse neįgaliųjų sporto žaidynėse dalyvavusius skyriaus narius Juozą Jušką, Juozą Bartišių, Danutę Alytienę ir Vidutę Eleną Andriūnienę.

Kauno ir Marijampolės regionų aklųjų centro direktorius Egidijus Urna pristatė įstatymų pasikeitimus, kuriuos priėmus atsirado galimybė skyriaus nariu būti ir aktyviai veikloje dalyvaujančiam, bet negalios neturinčiam asmeniui. Ši galimybė atsirado ir nepilnamečiams vaikams, tik nariais gali tapti jų tėvai, globėjai. E. Urna padėkas skyrė aktyviausiems bei labiausiai prie veiklos prisidedantiems: Jurgiui Kielai, Janinai Gylienei, Vidai Strazdienei, Albertui Saniukui, Danutei Račiukaitienei, A. Kačergienei, ir V. Kolegienei.

Socialinės paramos skyriaus vedėjos sveikinimus perdavė skyriaus specialistės Jolita Žemaitienė ir Edita Macevičiūtė-Orentienė. Jos padėkas įteikė Adelei Paukštienei, Onai Danguolei Juškaitienei, Virginijai Kuncevičienei, Marijonai Valenskienei, Daliai Andriukaitienei, Zitai Šidlauskienei ir Ramučiui Naujokui.

Ne tik daugybė padėkų, bet ir sveikinimo žodžių, muzikinių linkėjimų skambėjo susitikimo metu. Susirinkę draugėn skyriaus nariai neskubėjo skirstytis, o noriai klausėsi dainų, vėliau prie arbatos puodelio šnekučiavosi. Tiesa, ne vienas skyriaus narys į renginį atlydėtas savo artimojo ar globėjo, nes dienos šviesą mato ypač prastai arba išvis nemato. Tačiau svarbu, kad yra noro neužsidaryti tarp keturių sienų ir nors retsykiais susitikti su tokio pat likimo žmonėmis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos