baneris leidinys

Kaip informuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamento specialistai, Šakių rajono savivaldybėje ketvirtą šių metų savaitę (sausio 22–28d.) sergamumas gripu sparčiai augo – užregistruota net tris kartus daugiau atvejų palyginus su prieš tai buvusia savaite. Visgi epidemija Šakiuose kol kas neskelbiama.

Šakių rajono savivaldybėje ketvirtą šių metų savaitę užregistruoti 68 gripo (trečią savaitę – tik 24) ir 374 ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (trečią savaitę – 236) atvejai. Tad sergamumas gripu ir ŪVKTI rodiklis – 132,05 atvejai 10 tūkst. rajono gyventojų.
 
Rajono savivaldybės gydytoja Evelina Domeikaitė-Dovydaitienė tikisi, kad epidemijos skelbti nereikės, kaip tai jau padarė Kauno miesto, Jonavos, Prienų, Ukmergės, Raseinių, Švenčionių, Kėdainių rajonų, Panevėžio miesto bei Birštono savivaldybės.

„Mes kol kas laikomės, nors turime pakankamai didelius rodiklius,“ – teigė E. Domeikaitė-Dovydaitienė, kviesdama visus dažniau plauti rankas, kosint arba čiaudint užsidengti burną, vos pajutus pirmuosius gripo simptomus, pasilikti namuose, kad neapkrėstume aplinkinių.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Medikai primena, kad gripo simptomai prasideda staiga, o peršalimo – vystosi lėtai. Gripui yra būdingas staigus karščiavimas, gerklės, galvos ir raumenų skausmai. Peršalimas vystosi lėtai, pirmiausia susirgusiajam paperšti gerklę, užgula nosį, prasideda sloga, asmuo pradeda čiaudėti, švelniai kosėti. Šiuos simptomus dažniausiai sukelia virusai, tačiau ne gripo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

93

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos