baneris leidinys

Po Užgavėnių paaiškėjo, kad žiema trauktis neketina. Ko gero, Morė tikrai išgyveno ir pradėjo keršyti. Spustelėjus šaltukui, termometro stulpelis Lietuvoje nukrito ir žemiau 20, kaimiškose teritorijose į pamokas nesirinko pradinių ir penktųjų klasių mokiniai. Medikai pagalbą suteikė trims nušalusiems žmonėms.

Kaip informavo Šakių ligoninės vadovo pavaduotoja gydymo reikalams Daina Bagdonienė, per pastarąsias savaites medicininė pagalba suteikta trims nuo šalčio nukentėjusiems mūsų rajono žmonėms.
 
„Vienas neblaivus pilietis buvo rastas gatvėje, tačiau rimtesnių nušalimų neradus buvo perduotas policijos globai, kad išėjęs iš Šakių ligoninės Priėmimo skyriaus, kur neparvirstų ir nesušaltų. Kitas buvo atšildytas ir, sulašinus lašinę, išleistas namo, – pasakojo D. Bagdonienė. – Trečias ligonis kreipėsi ne tą pačią dieną. Jis apšalo kojas važiuodamas dviračiu. Tai sunkesnis atvejis, nes jo abiejų kojų pirštų nepavyko išsaugoti – juos teko amputuoti.“

Jos teigimu, sušalus kojas ar rankas, nereikėtų jų trinti sniegu, geriau atšildyti panardinant į drungną vandenį, gerti daug šiltos arbatos.

Pasak rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Sofijos Liudžiuvienės, termometro stulpeliui nukritus žemiau 20, mokyklos, ypač kaimiškų vietovių, sulaukė mažiau pradinukų ir penktųjų klasių moksleivių. Pamokos vyko visur, tik mažesniam mokinių skaičiui.

Tiesa, sergamumo gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) rodiklis vis dar išlieka didelis – 128,87 (septintą savaitę – 159,23) atvejo 10 tūkst. rajono gyventojų. Aštuntą šių metų savaitę užregistruoti 139 gripo (septintą savaitę – 141) ir 226 ŪVKTI (septintą savaitę – 451) atvejai. Nors sergamumas ŪVKTI sumažėjo beveik per pusę, tačiau gripas dar nesitraukia. Tad gripo epidemija mūsų rajone dar neatšaukiama.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos