baneris leidinys

Lietuvoje svilinat tropiniams karščiams, kai vietomis temperatūra perkopia 30 laipsnių, medikai ragina nebūti abejingiems savo ir artimųjų sveikatai. Ypač tokiai temperatūrai jautrūs kūdikiai ir vaikai iki ketverių metų amžiaus, 65-erių metų ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis.

Kaip informavo Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties vadovo pavaduotoja Danutė Bendžiūnienė, atplūdus karščio bangai, dominuoja pagyvenusių žmonių iškvietimai dėl širdies negalavimų ir padidėjusio kraujospūdžio. Kol kas nesulaukta pacientų, patyrusių šilumos ar saulės smūgį, tačiau gyventojai turėtų būti atsargesni.
 
„Kaip visoje Lietuvoje, taip ir mūsų rajone besikreipiančių į medikus šiek tiek padaugėję, – patikino Šakių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Irena Petrauskienė. – Galbūt todėl, kad žmonės neįvertina situacijos, patys nesisaugo ir nesaugo savo artimųjų. Kai toks karštas oras ir temperatūra siekia 30 laipsnių, iš viso patartina nebūti lauke,  ypač vyresnio amžiaus žmonėms.“

Ji perspėjo, kad pavojingiausia saulė nuo 12 iki 15 val., tad šiuo dienos metu reikėtų pasisaugoti tiesioginių saulės spindulių, be to, patarė per karščius gerti ne po vieną stiklinę vandens valgio metu, o po du litrus ir daugiau per dieną. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į tai, kad, norint atstatyti organizme reikalingą druskų terpę, rekomenduojama gerti mikroelementais papildytą mineralinį vandenį. Išvengti nemalonių pojūčių, galimų dėl karščio ir dehidratacijos, padės ir laisvi, šviesūs drabužiai iš natūralių audinių bei galvos apdangalas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
71

Reklama


188x376-ext

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos