baneris leidinys

Birželio 4 d. Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kreipėsi į rajono savivaldybės tarybą dėl biudžeto lėšų trūkumo įgyvendinamiems jaunimo projektams, vienas iš kurių yra skirtas savižudybių ir savižalos neigiamo poveikio sveikatai mažinimui. Vietoj anksčiau visuomenės sveikatos biurui skiriamų 4 tūkst. eurų šiemet iš savivaldybės biudžeto buvo pervesta tik 2 tūkst. eurų.

Kreipimesi į rajono savivaldybės tarybą primenama, kad savivaldybės administracija kartu nuo su Visuomenės sveikatos biuru nuo 2015 m. vykdo projektą „Saugok sveikatą, kol jaunas“. Įsteigtas Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinacinis centras vykdo prevencines programas pagal keturis algoritmus. Tarp jų ir savižudybių bei savižalos neigiamo poveikio sveikatai mažinimo. Ankstesniais metais šioms veikloms iš savivaldybės biudžeto buvo skiriama po 4 tūkst. eurų. Tačiau, formuojant 2018 m. Šakių rajono savivaldybės biudžetą, minėtiems projektams buvo skirti tik 2 tūkst. eurų, kurių neužtenka visų numatytų veiklų įgyvendinimui.
 
Savižudybių prevencijos tema yra itin aktuali mūsų rajono savivaldybėje, todėl nuo 2017 m. lapkričio 23 d. Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinacinis centras pradėjo vykdyti projektą „Rietavo, Kaišiadorių ir Šakių rajono savivaldybių bendruomeninių gebėjimų stiprinimas savižudybių prevencijos srityje“. Šio projekto įgyvendinimui iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo skirta apie 30 tūkst. eurų. Kadangi projektas reikalavo ir dalinio prisidėjimo iš projekto partnerių – 1 tūkst. 613,88 euro, o ši suma buvo numatyta iš anksčiau gaunamų 4 tūkst. eurų, projekto įgyvendinimui trūksta lėšų. Todėl Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos centras ir Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinacinis centras prašo atstatyti prevencinių veiklų vykdymui skirtas lėšas iki 4 tūkst. eurų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos