baneris leidinys

ligonine2
Nuotr. Šakių ligoninės vadovas Algirdas Klimaitis (dešinėje) pristatė pritaikymo neįgaliesiems projekto darbų rezultatus, kurie pradžiugino ir neįgaliuosius, ir mamas su vežimėliais.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ  

Neįgalieji – viena jautriausių socialinių visuomenės grupių – nuolat susiduria su jų socialinę atskirtį didinančiomis kliūtimis. Viena iš jų – mažiau prieinamos sveikatos priežiūros paslaugos. Kad ši problema būtų išspręsta, Šakių ligoninė dar pernai metais ėmėsi priėjimų į pastatus pertvarkos darbų.

Ketvirtadienį ligoninės vadovas Algirdas Klimaitis pristatė pirmiau laiko atliktų jos prieigų pritaikymo neįgaliesiems projekto darbų rezultatus, kurie pradžiugino ir neįgaliuosius, ir mamas su vežimėliais.

Dėl nepritaikytos infrastruktūros su sveikatos priežiūros paslaugų riboto prieinamumo problema susidūrė į  Šakių ligoninę besikreipiantys fizinę ar kitą negalią turintys pacientai: pagrindiniame ligoninės pastate buvo eksploatuojamas senas,  nuolat gendantis ir nepatogus naudotis liftas (liftu buvo galima naudotis tik su ligoninės darbuotojo – liftininko pagalba). Dėl ligoninės kieme esančių dar pastato statybos metu suformuotų terasų, negalią turintiems žmonėms ir mamoms su vežimėliais buvo sunku savarankiškai patekti į stacionaro ir konsultacijų skyrius.

Patogūs pandusai, laiptai su turėklais, keltuvas, transportinis liftas, automatinės durys – bendro ligoninės ir mūsų rajono savivaldybės vadovybės bei architekto Manto Paketurio ir Sveikatos apsaugos ministerijos rūpesčio vaisius. Pristatyme dalyvavęs rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis teigė, kad šiandien, kai ligoninių išlikimui iškelta labai daug kriterijų, kuriuos, kiek įmanoma, reikia stengtis išpildyti jau vien dėl to, kad įstaiga išliktų ir būtų užtikrinta paslauga mūsų krašto gyventojams. Pasak jo, šie šiuolaikiniai sprendimai, kurie atsirado sutelkus visas organizacines pajėgas ir mūsų architektų išmintį, turėjo būti padaryti vakar, tačiau džiugu, kad juos turime bent šiandien.

„Galvoju netolimoje ateityje susitikti su sveikatos apsaugos ministru ir aptarti, kodėl šitoje ligoninėje nebūtų galima daryti operacijų, kurios čia pirmiausiai Lietuvoje ir buvo pradėtos daryti. Tai sąnarių endoprotezavimo operacijos, pradėtos 1973 m. daktaro Purlio. Kodėl neišlaikius tos tradicijos? Kodėl negalime jų daryti čia viso Marijampolės regiono žmonėms, atlaisvinant Kauną, kad ten operuotų širdis, smegenis ir tai, ko kiti negali daryti?“ – samprotavo E. Pilypaitis.

Už ligoninės prieigų atnaujinimą, leidžiantį neįgaliesiems patogiai patekti į stacionaro ir konsultacijų skyrius, A. Klimaičiui ir visai projektą „Sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimas neįgaliesiems VšĮ Šakių ligoninėje“ įgyvendinusiai komandai dėkojo Neįgaliųjų reikalų koordinacinės tarybos pirmininkė Janina Jokūbaitienė ir Žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Stasė Vasaitienė, atsiprašydamos, kad kartais galbūt buvo ir per įkyrios, tačiau atlikti darbai pranoko visus lūkesčius.

„Akivaizdžiai matyti, kad šiam projektui reikalingas tęstinumas, tačiau kada jis bus, sunku dabar pasakyti, bet mes labai stengsimės, kad visa aplinka būtų labai patraukli ir estetiniu, ir funkcionaliu požiūriu. Turim čia dar keletą pastatų, kurie neegzistuoja net registre, bet visko iš karto padaryti neįmanoma, – atviravo meras, kaip pavyzdį pateikdamas Šakių „Varpo“ mokyklos stadiono tribūnas, kurias jau seniai reikėjo nugriauti, tačiau tai sugebėjome padaryti tik prieš zanavykų apsikabinimą. – Manau, reikės galvoti, kaip dažniau apsikabinti, kad darbai pajudėtų.“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos