baneris leidinys

Šakių rajono savivaldybė pradeda įgyvendinti Europos Sąjungos finansuojamus projektus, kurių metu bus įrengtas stacionarines tuberkuliozės gydymo paslaugas teikiantis (DOTS) kabinetas ir skiriamos papildomos priemonės (maisto talonai), skatinančios sergančius tuberkulioze gydytis.

Pasak rajono savivaldybės gydytojos Evelinos Avlas, nors DOTS kabineto įrengimas ir tuberkulioze sergančių ligonių gydymąsi skatinančios priemonės sveikatos apsaugos ministro įsakymu turėjo įsigalioti nuo 2016m. birželio 1 d., tačiau viskas užsitęsė iki šių metų.
 
„Nepaisant to, gydytojai tuberkulioze sergančių ligonių nepaleido ir jie visą reikiamą priežiūrą gavo, – tvirtino E. Avlas. – Jau suplanuota, kad DOTS kabinetas bus įrengtas Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro pirmame aukšte ir turės atskirą įėjimą. Ligoniams bus patogu atvykti ir gauti vaistus nuo tuberkuliozės gydymo.“

Savivaldybės gydytojos teigimu, kiekvienu atveju bus žiūrima į konkrečią situaciją. Tarkim, iš Romainių tuberkuliozės ligoninės išleistas pacientas yra prisirašęs Lukšių ambulatorijoje ir jam ten lankytis patogiau, DOTS kabineto slaugytoja, suderinusi su jo šeimos gydytoju, gali perduoti vaistus į šią gydymo įstaigą.

Jau nuo kitų metų pradžios planuojama, kad ne mažiau kaip 38-iems tuberkulioze sergantiems pacientams bus suteiktos socialinės paramos priemonės (maisto talonai) tuberkuliozės ambulatorinio gydymo metu. Planuojama projekto įgyvendinimo laikotarpiu išdalinti 1 tūkst. 664 maisto talonus, skirtus maisto produktams (pirmaisiais ir antraisiais projekto metais po 676, trečiaisiais – 312). Be to, numatytas ir atvykimo į gydymo įstaigą ar specialistų vykimo pas ligonį kelionės išlaidų padengimas.

Šakių rajono savivaldybėje kasmet registruojami nauji tuberkuliozės atvejai. Marijampolės apskrities Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad pernai apskrityje nustatyta 70 tuberkuliozės atvejų. Iš jų Šakių savivaldybėje – 19 (ankstesniais metais buvo 15 ir 14 atvejų per metus). Apskrityje didėja ir mirtingumas nuo šios ligos. Praėjusiais metais nuo šios ligos mirė 11 asmenų, iš jų trys Šakių rajono savivaldybėje. Šiandien mūsų savivaldybėje registruota 18 naujų tuberkuliozės susirgimų.

Specialistų teigimu, viena svarbiausių problemų – naujų atvejų su dauginiu atsparumu vaistams didėjimas. 2017 m. Marijampolės apskrityje nustatyta 11 dauginio atsparumo vaistams atvejų, kuomet tuberkuliozės sukėlėjai buvo atsparūs dviem svarbiausiems gydymui skiriamiems vaistams, o kai kuriais atvejais ir keletui (Šakių rajono savivaldybėje tokių asmenų buvo trys, Marijampolės – penki). Projektų įgyvendinimo metu bus siekiama sumažinti Šakių rajono gyventojų sergamumą ir mirtingumą nuo tuberkuliozės, tikimasi išvengti atsparių vaistams tuberkuliozės formų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos