baneris leidinys

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento medikai informavo, kad trijose Marijampolės apskrities savivaldybėse jau fiksuojami susirgimų gripu atvejai. Tarp jų – ir Šakių rajonas. Čia nustatyti pirmieji trys gripo atvejai.

Praėjusią savaitę mūsų rajono savivaldybėje registruoti 187 ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejai. Daugiausiai šių susirgimų, net 138, fiksuoti amžiaus grupėje nuo 0 iki 17 metų. Nors rajone jau nustatyti ir pirmieji trys gripo atvejai, tačiau, žvelgiant į ilgametę sergamumo gripu statistiką, daugiausiai gripo atvejų fiksuojama žiemos pabaigoje ir pavasario pradžioje.
 
Pasak rajono savivaldybės gydytojos Evelinos Avlas, jau ateina naujas gripo sezonas, tad pirmiausiai reikėtų pasirūpinti savimi ir apsaugoti kitus – kosint ar čiaudint užsidengti nosį ir burną, reguliariai plauti rankas su muilu ar naudoti dezinfekcijos priemones, pajutus pirmuosius gripo simptomus, likti namuose ir nevykti į darbą, mokyklą, nesilankyti masinių susibūrimų vietose, o jei tai neišvengiama – dėvėti apsauginę kaukę.

„Viena iš veiksmingiausių gripo profilaktikos priemonių išlieka skiepai. Tai pripažįsta ir Pasaulio sveikatos organizacija. Juo labiau, kad yra nustatyta grupė žmonių, kurie skiepijami nemokamai, – įsitikinusi E. Avlas. – Aišku, yra žmonių, kurie skeptiškai vertina šias vakcinas, tad tai yra kiekvieno žmogaus apsisprendimo reikalas.“

Valstybinė ligonių kasa paskelbė, kad, ruošdamasi 2018–2019 metų gripo sezonui, nupirko gripo vakcinos dozių beveik 10 tūkst. daugiau nei pernai – 131 tūkst. 738 vakcinos „Influvac“ dozės, kurių vertė 491 tūkst. eurų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos