baneris leidinys

jancaitiene
Nuotr. Šakių rajono cukralige sergančiųjų klubo „Linelis“ pirmininkės Birutos Jančaitienės dėka  sergantieji nelieka vieni su savo liga, bet buriasi ir gyvena aktyviai.

Šakių ligoninės salėje vykusio Šakių rajono cukralige sergančių klubo „Linelis“, vienijančio 126 narius, ataskaitinio susirinkimo metu pirmininkė Biruta Jančaitienė pateikė praėjusių metų veiklos ataskaitą. Ligoninės vyr. gydytojas Algirdas Klimaitis nudžiugino, pasiūlydamas klubui įsikurti po ligoninės stogu.
 
Ligoninės vyriausiasis gydytojas A. Klimaitis visus susirinkusius pasveikino sulaukus pavasario, linkėjo, kad sergantys diabetu būtų kuo savarankiškesni, anot jo, prie to prisideda ir klubas.

„Čia suėję dalinatės savo rūpesčiais, patirtimis, vienas kitą paremdami ir paguosdami laimite labai daug, ko kartais net pinigais nenupirksi“, – kalbėjo A. Klimaitis ir pridūrė, kad su klubo pirmininke B. Jančaitiene apžiūrėjo ligoninės patalpas, kuriose klubas galėtų įsikurti – antrame aukšte, buvusio Akušerijos skyriaus patalpose.

Susirinkę „Linelio“ nariai pritarė tokiam pasiūlymui, nes šiuo metu jie naudojosi kurčiųjų organizacijos patalpomis Gimnazijos gatvėje, bet šių patalpų nori ten įsikūręs Šakių vaikų dienos centras.

Apžvelgdama praėjusių metų veiklą B. Jančaitienė paminėjo, kad 2018m. buvo vykdomi du projektai. Projektui „Gera diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“ vykdyti iš savivaldybės gauta 2 tūkst. 100 eurų. Šios lėšos panaudotos transporto nuomai, priemonių įsigijimui, kabineto nuomai ir kt. Iš Šakių rajono sveikatos tarybos programos gautų lėšų klubo nariai lankė Šakių baseiną, kvietėsi lektorius.

Klubo „Linelis“ nariai praėjusiais metais vyko į ekskursiją po Alytaus kraštą, trys dalyvavo šešių dienų diabeto kontrolės mokymo stovykloje Druskininkuose, kaip ir kasmet, atstovai dalyvavo respublikinėse diabeto klubų sporto varžybose „Diabetas – ne kliūtis sportuoti“ Radviliškyje.

„Lankome sunkiai sergančius klubo narius ligoninėje, namuose, pasveikiname jubiliatus, atsisveikinome su išėjusiais į amžinybę“, – apie veiklą pasakojo B. Jančaitienė.

Klubo nariai renkasi kiekvieną ketvirtadienį klubo patalpose, kur aptaria naujausias žinias sveikatos srityje. B. Jančaitienė prisiminė, kad lapkričio mėnesį gražiai paminėta Diabeto diena, kad klubo nariai savanoriai per lapkričio mėnesį vykdė profilaktinių tyrimų akcijas. Iš viso atlikti 525 tyrimai.

Šią savaitę klubo „Linelis“ delegacija vyks į Lietuvos diabeto asociacijos 10-ąjį suvažiavimą Vilniuje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos