baneris leidinys

Erkių sukeliamos ligos kiekvienais metais apverčia gyvenimą vis daugiau žmonių, šie voragyviai tampa vis agresyvesni. Kadangi jų įsisiurbimo atvejai  nėra registruojami, tad pateikti tikslios informacijos neįmanoma. Jei nuo erkinio encefalito galima apsisaugoti skiepais, tai nuo Laimo ligos jokių priešnuodžių nėra.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Loreta Radzevičienė, Šakių rajono savivaldybėje per šių metų pirmąjį pusmetį  buvo užregistruota po vieną Laimo ligos ir erkinio encefalito atvejį. Įkandus erkei, šiomis ligomis užsikrėtė suaugę asmenys. Tiek pat susirgimų buvo registruota ir per pirmąjį praėjusių metų pusmetį. Iš viso Marijampolės apskrityje šiemet užregistruoti aštuoni Laimo ligos atvejai ir penki susirgimai erkiniu encefalitu. Pirmąjį praėjusių metų pusmetį Marijampolės apskrityje Laimo ligos atvejų buvo fiksuota dvigubai daugiau (16 atvejų), o erkinio encefalito susirgimų vienu mažiau – keturi.
 
Jei įsisiurbė erkė, raginama nedelsiant ją pašalinti. Traukiant erkę patariama nespausti jos pilvuko, kad ši neįšvirkštų į žaizdą  Laimo ligos sukėlėjų. Įkandimo vietą būtinai dezinfekuoti. Jeigu patys negalite pašalinti erkės, kuo greičiau reikėtų kreiptis į medikus. Ištraukus erkę, kreiptis į gydytoją visais atvejais nebūtina, tik tuo atveju, kai  įkandimo vietoje oda parausta arba ją išberia, taip pat  per dvi savaites atsiradus į gripą panašiems ar kitiems ligų simptomams.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos