baneris leidinys

lebedzinskas biuras
Nors Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai nuogąstavo, ar Visuomenės sveikatos biuras spės įsisavinti lėšas, tačiau biuro direktorius Viktoras Lebedžinskas tuo klausimu ramus. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Prieš kurį laiką Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure lankėsi Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, domėjęsi įstaigos veikla, projektinių lėšų įsisavinimu. Svečiai nuogąstavo, ar bus spėta išnaudoti pinigus, skirtus psichikos sveikatos stiprinimui.

Pasak biuro direktoriaus Viktoro Lebedžinsko, dar taip nėra buvę, kad jau vienuoliktus metus dirbanti įstaiga būtų grąžinusi jai skirtus pinigus. Be to, šiemet biuras dar turi įgyvendinti dvi veiklas – psichikos sveikatos įgūdžių stiprinimo tiek ugdymo įstaigose, tiek ir įmonėse. Kaip informavo vadovas, tam jo skaičiavimais ir bus panaudoti apie 17 tūkst. eurų, dėl kurių viešnagės metu Sveikatos apsaugos ministerijai ir buvo kilę klausimų.

Tiesa, V. Lebedžinskas prisipažino, kad ne visi projektai taip sklandžiai vykdomi, kaip norėtųsi. Nemažai problemų kyla dėl širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo. Nors sutartys pasirašytos su visomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, tačiau šiais metais į programą užsirašę tik du asmenys, vienas iš jų – pats biuro direktorius.

V. Lebedžinskas neslėpė, kad pats turi priekaištų Sveikatos apsaugos ministerijai dėl to, kad pirminės sveikatos apsaugos įstaigoms mokama skatinamoji paslauga dėl dalyvavimo projekte ir siūlė ją sustabdyti, kol nepriduos pažymos iš biuro. Jo įsitikinimu, taip ir biuras įsisavintų pinigus, ir įstaigos būtų patenkintos, „nes žmonės šiose programose nedalyvauja iš nežinomybės“.  

Iš tiesų šios programos naudingos jau vien tuo, kad asmenys nukreipiami į sveiką gyvenimo būdą. Padarius svarbiausius tyrimus, nustačius kūno masės indeksą, spaudimą, cholesterolį, jie gautų dietologo, šeimos gydytojo, kineziterapeuto ir kitų specialistų konsultacijas. Būtų tiriama, kaip pasikeitė jų rodikliai po trijų mėnesių, pusės metų ir po metų.

Šiokia tokia problema iškilo ir su Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinaciniu centru, kurio koordinatorė Akvilė Mirauskaitė išėjo iš darbo ir centras kuriam laikui liko be darbuotojo. Tiesa, gal šiuo atveju pasiteisino patarlė, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Kad Šakių atviras jaunimo centras netaptų Atviromis jaunimo erdvėmis, jam reikalingas dar vienas darbuotojas, dirbantis nors 0,5 etato. Kadangi paaiškėjo, kad, norint pratęsti Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinacinio centro veiklas, užtektų 0,5 koordinatoriaus etato, pasitarime su rajono vadovais V. Lebedžinskas sutiko atsisakyti 0,5 etato, kad Šakių socialinių paslaugų centras jį panaudotų taip reikalingam jaunimo darbuotojo įdarbinimui Šakių atvirame jaunimo centre.

Tačiau ar užteks 0,5 koordinatoriaus etato Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinaciniame centre, jei teks įgyvendinti ne tik tęstines veiklas, bet ir naują projektą „Psichologinio konsultavimo paslaugų plėtra Šakių rajono, Klaipėdos rajono, Rietavo ir Skuodo rajono savivaldybėse“, kurio vertė 40 tūkst. eurų? Mūsų rajono dalis – beveik 20 tūkst. eurų, už kuriuos bus vykdomos konsultacijos asmenims, patyrusiems smurtą ir stresą, turintiems suicidinių minčių, bei jų artimiesiems. Taip pat vyks mokymai, kuriuos ves Savižudybių prevencijos iniciatyvos įgyvendinimo Kupiškio rajono darbo grupės koordinatorė Valija Šap ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorė Nina Žemaitienė.

Visuomenės sveikatos biuro direktorius teigė, kad, esant reikalui, jis ketina pakeisti Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinacinio centro nuostatus, įvedant ne tik socialinės krypties, bet ir visuomenės sveikatos specialistą.

„Taip atsiriš rankos ir bus lengviau rasti darbuotoją. Į šią vietą bus ieškomas žmogus, kuris nori ir moka dirbti su kompiuterinėmis technologijomis. Mat rajone valdome 11 ekranų, kurie pastatyti gimnazijose, profesinio rengimo mokykloje, poliklinikoje, biure, kur norime parengti ir nuolat rodyti reklaminius filmukus“, – informavo V. Lebedžinskas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos