baneris leidinys

zubrickiene
Vienas prioritetinių savivaldybės gydytojos Editos Zubrickienės darbų – DOTS kabineto įrengimas ir atidarymas. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Nuo lapkričio 11 d. savivaldybės gydytojos pareigose dirbanti Edita Zubrickienė teigia su darbo pobūdžiu jau susipažinusi ir daro pirmuosius žingsnius, kad būtų atlikti užsilikę svarbiausi darbai.

E. Zubrickienė atviravo, kad į šią pareigybę atėjo „iš dviejų sistemų: ir iš visuomenės sveikatos, ir iš asmens sveikatos priežiūros“.

„Pati darbo pradžia buvo Šakių ligoninės Vaikų ligų skyriuje, po to perėjau į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių, tad matau vieną pusę. Dešimt metų išdirbusi Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, matau ir kitą pusę. Mano noras, kad abi pusės funkcionuotų ne atskirai, o eitų kartu viena su kita ir duotų naudą“, – kalbėjo savivaldybės gydytoja, pridurdama, kad visus medikus sieja bendras tikslas, jog bendruomenės žmonės išliktų kuo ilgiau sveiki, fiziškai aktyvūs ir galintys savimi pasirūpinti.

Pasak E. Zubrickienės, pirmiausiai ji ėmėsi, jos akimis žvelgiant, svarbiausių darbų. Vienas iš jų – vėluojantis 2016 m. įsakymu patvirtintas tiesiogiai stebimo gydymo kurso (DOTS) kabineto įrengimas ir atidarymas.

„Tai pirmas dalykas, ką norėjau padaryti, nes daug metų esame už tai linksniuojami. Statistika rodo, kad mūsų rodikliai didžiausi, todėl, manau, kad tai bus žmonėms ir socialinė parama, ir patogumas, ir galimybė gydytis“, – pabrėžė savivaldybės gydytoja, pridūrusi, kad dabar laukiama tik tarybos sprendimo, kad tai būtų pradėta įgyvendinti.

Juo labiau, kad kitų šalių patirtis rodo, jog socialinė motyvacija yra viena iš veiksmingiausių sėkmingo tuberkuliozės gydymo priemonių, nes skatina sergančius asmenis atvykti į DOTS kabinetą suvartoti vaistų.

E. Zubrickienės nuomone, kitas svarbus žingsnis – savižudybių prevencija. Siekiant sumažinti aukštus šios srities rodiklius, bus sudaryta Psichologinių krizių valdymo grupė. Savivaldybės gydytojos neramina ir rajono asmens sveikatos priežiūros centrai – „senėja ne tik gyventojai, bet ir medikai“.

„Šiandien neužtenka to ambulatorijos modelio, kuris veikė iki šiol, kur žmogus atėjo, gavo vaistuką ir išėjo. Šiuolaikiniam pacientui reikia daugiau – kaip vaistas veikia, kaip nesusirgti, kaip grūdintis. Įstaiga turi būti patraukli ne tik gydymu, bet atlikti sveikatos centro funkcijas“, – įsitikinusi specialistė, mananti, jog turime tobulėti, plėsti paslaugų spektrą ir taikytis prie laikmečio, kad įstaigos būtų patrauklios ir vietiniams gyventojams, ir iš užsienio grįžusiems, kitokį gydymo modelį mačiusiems tautiečiams.

Juo labiau, kad Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centras parodė pavyzdį, kad galima „prisitraukti jaunų žmonių su naujais požiūriais ir plėsti įvairias papildomas paslaugas“. Pasak E. Zubrickienės, šeimos gydytojo komandoje galėtų būti ir socialinis darbuotojas, ir kineziterapeutas, taip pat galėtų būti teikiama šiandien labai svarbi psichologo paslauga, kurią gali suteikti ne tik psichologas, bet ir apmokytas medikas. Svarbiausia, kad žmogui būtų suteikta daugiau laiko ir dėmesio.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos