baneris leidinys

poskevicius naujokaitiene
Gelgaudiškio ambulatorijos vadovas Jėgas Poškevičius mano, kad reitingai – tik ministerijos šou, o laikinai Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centui vadovaujanti Reda Naujokaitienė juos taip pat vertina kritiškai. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Pirmadienį oficialiai paskelbta Sveikatos apsaugos ministerijos naujovė – gydymo įstaigų reitingavimas, kuris nuo šiol du kartus per metus bus skelbiamas Valstybinės ligonių kasos interneto puslapyje. Tad pacientai matys, kaip vertinamos gydymo įstaigos, o ir patys medikai galės pasitikrinti, kokias pozicijas užima, kur reikia pasitempti.

Tarp reitinguotų 409 pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių ir sudariusių sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis įstaigų – 11 iš mūsų rajono. Į šias gretas patenka tiek viešosios, tiek ir privačios gydymo įstaigos, kurios buvo vertinamos pagal tam tikrus rodiklius: pagal vaikų profilaktinių tikrinimų intensyvumą, sergančiųjų lėtinėmis ligomis priežiūrą ir hospitalizacijos dažnį, prevencinių programų vykdymą, vaikams svarbaus tyrimo, kuris padeda išsiaiškinti, ar būtinas gydymas antibiotikais, atlikimą, vyresnių nei 65-erių metų žmonių skiepijimą nuo gripo ir kt. Diskutuojama dar dėl keleto naujų rodiklių įtraukimo, juos pasiūlė šeimos gydytojams atstovaujančios draugijos.

Tarp puikiai veikiančių pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų pateko vienintelė VšĮ Gelgaudiškio ambulatorija, kuriai vadovauja Jėgas Poškevičius. Paklaustas, kaip jaučiasi, kad jo vadovaujama gydymo įstaiga reitinguose priskirta prie geriausių, buvo atviras – tiesiog gydytojai dirba savo darbą, vykdo prevencines programas. O reitingai, pasak J. Poškevičiaus, „yra tik reklaminis ministerijos šou, tik žaidimas, nes įstaigų finansavimas neatitinka nustatytų kriterijų“.

Prie labai gerai veikiančių gydymo įstaigų priskirta VšĮ Lekėčių ambulatorija (vyr. gydytoja Ligita Armonavičienė). Tarp gerai veikiančių pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų pateko Šakių psichikos sveikatos centras (vadovas Audrius Starkauskas), UAB „Zanavykų klinika“ (direktorė Violeta Šiurkienė), VšĮ Panemunių ambulatorija (vyr. gydytojas Rimantas Bagdonas), VšĮ Lukšių ambulatorija (vyr. gydytojas Arimantas Pačenga) ir Kudirkos Naumiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras (vyr. gydytoja Audronė Račiūnienė).

Tarp patenkinamai veikiančių gydymo įstaigų yra VšĮ Griškabūdžio ambulatorija (vadovė Stasė Česlova Žilienė), VšĮ Kidulių ambulatorija (vyr. gydytoja Roma Kriščiūnienė) ir UAB Dalios Zaleskienės ambulatorija (direktorė Vilma Kazakauskienė), Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC), kuriam laikinai vadovauja Reda Naujokaitienė.

Paklausta, kodėl reitingų lentelėje Šakių PASPC priskirta tik prie patenkinamai veikiančių įstaigų, R. Naujokaitienė paaiškino, kad Gelgaudiškio ambulatorija turi 2 tūkst. pacientų, Lekėčių – dar mažiau, tad juos sužiūrėti yra daug paprasčiau nei 6 tūkst. Todėl, jos manymu, reikėtų daugiau objektyvumo, galbūt didelėms įstaigoms nustatyti kitokias normas, nes procentinį kiekį Lietuvos mastu joms pasiekti sunkiau nei mažesnėms, kurias keletas programų kilsteli į viršų.

„Paskubom suvesti duomenys. Kadangi yra metų pabaiga, tai greičiausiai pateikti pirmojo pusmečio duomenys. Reitingus reikėtų vertinti kritiškai ir nepriimti už gryną pinigą. Jei jie bus atnaujinami kas pusmetį, tai įstaigai yra per dideli intervalai ir tai tikrai neatspindės tikrosios gydymo įstaigos veiklos“, – įsitikinusi gydytoja.

Įstaigų darbo rezultatai lemia ne tik pacientų pasitikėjimą, bet ir joms skiriamą finansavimą – už skatinamųjų paslaugų teikimą ir gerus darbo rezultatus sveikatos priežiūros įstaigoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo mokami papildomi priedai. Manoma, kad tokia apmokėjimo už paslaugas tvarka gydymo įstaigas skatina siekti geresnių darbo rezultatų, o pacientai dėl to sulaukia daugiau šeimos gydytojų dėmesio, aukštesnės paslaugų kokybės, tikslesnės ir ankstyvesnės įvairių ligų diagnostikos bei profilaktikos, o tai leidžia mažinti eiles pas gydytojus specialistus.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos