baneris leidinys

greitoji pagalba
Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas Rimgaudas Lebedžinskas džiaugiasi, kad skubią ir profesionalią pagalbą rajono gyventojai gaus greičiau, be to, galimybę mokytis iš kolegų turi ir šakiečiai, medikai vyksta ne tik į klasterinius iškvietimus. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Nuo sausio 1 d. Šakių greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotyje dirba nauja, vadinamoji klasterinė brigada iš Kauno, kuri pirmiausiai skirta žmonėms, patyrusiems infarktą, insultą ar daugybines traumas, kuo greičiau atvežti į vadinamąjį klasterinį centrą – specializuotą tretinio lygio ligoninę. Šakių atveju šie ligoniai iškart gabenami į Kauną.

Pasak Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus Rimgaudo Lebedžinsko, taip gyventojai ne tik greičiau gaus skubią bei kvalifikuotą medicinos pagalbą, bet bus išvengta ir ypač daug kritikos susilaukusio paciento perėmimo pakeliui į gydymo įstaigą. Būta atvejų, kai pacientai iš vieno greitosios pagalbos automobilio į kitą būdavo perkraunami it kokie kroviniai, o kalbama apie sunkius ligonius!

„Dabar nereik jokio perkrovimo, kas buvo nesąmonė, jie iškart vežasi į Kauną. Mes priklausome Kauno dispečerinei, tai jie viską reguliuoja, kai nėra iškvietimų, jie nuvyksta ir į vieną kitą mūsų iškvietimą“, – džiaugiasi Šakių GMP stoties vadovas ir priduria, kad jeigu atsitiktų taip, jog klasterinė brigada išvykusi, ligonį tiesiai į tretinio lygio ligoninę vežtų Šakių komanda.

Ši klasterinė komanda, įsikūrusi po Šakių GMP stogu, paslaugas teiks ne tik Šakiams, bet ir Vilkaviškio bei Jurbarko rajonams. Anot R. Lebedžinsko, brigadą sudaro gydytojas, skubios pagalbos medicinos slaugytoja bei vairuotojas-paramedikas, automobilyje yra visa reikalinga įranga. Be to, priėmė ir porą šakiečių darbuotojų, tad įstaigos vadovas džiaugiasi, kad mūsiškiai gali ir tobulėti.

„Labai gerai sugyvenam, negaili jie pamokyti, tad turime kur pasitempti ir ko pasimokyti“, – džiaugiasi R. Lebedžinskas.

Naujoji tvarka Šakiuose, vadovaujantis ministro įsakymu, kaip minėta, pradėjo veikti nuo sausio 1 d. Finansavimas numatytas iš Ligonių kasų, tad Šakiams nėra ir jokios finansinės naštos.

Tokios brigados suformuotos siekiant, kad tiek didmiesčių, tiek nutolusių kaimų gyventojai turėtų vienodas galimybes skubiai gauti kvalifikuotą medicininę pagalbą.

Tiesa, nors, rodės, viskas it sviestu patepta, pirmadienį klasterinės brigados greitosios pagalbos automobilis Šakiuose pateko į eismo įvykį.

Prieš devintą vakaro Šakiuose, Šaulių ir Bažnyčios gatvių sankryžoje, susidūrė greitosios medicinos pagalbos automobilis su kitu automobiliu. Greitosios medicinos pagalbos automobilis „Fiat Ducato“, vairuojamas 38-erių metų paramediko-vairuotojo, susidūrė su automobiliu „Audi A3“, kurį vairavo 53-erių metų vyras. Nukentėjo abiejų automobilių keleivės – 45-erių (slaugytoja) ir 50 metų moterys. Anot R. Lebedžinsko, slaugytoja prasiskėlė galvą, prireikė dviejų siūlių žaizdai susiūti.

Informuojama, kad kelio ruožas buvo apšviestas, danga šlapia, lengvas rūkas. Paslaugos teikimas nenutrūko – iš Kauno atsiųstas kitas automobilis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos