baneris leidinys

kraujo donoryste
Praėjusį ketvirtadienį Šakių atviras jaunimo centras pakvietė rajono gyventojus tapti kraujo donorais. Šįkart į kvietimą atsiliepė tiek rajono gyventojų, kad iš Vilniaus atvykusi VšĮ „Nacionalinio kraujo centro“ (NKC) medikų komanda nebuvo pasiruošusi tiek priimti.

Pasak Atviro jaunimo centro darbuotojos Juditos Ambrasienės, kraujo norėjo paaukoti daugiau nei šimtas žmonių. Iš 102 užpildžiusių anketas savanorių tapti donorais galėjo tik 77. Tarp jų – ir nuolatiniai donorai, kurie nepraleidžia nė vieno atvykimo, neatlygintinai dalijasi savo krauju jau 10 ir daugiau metų, ir 54 šakiečiai, kraujo paaukoję pirmą kartą.
 
Nors šiuo metu ypač trūksta kraujo atsargų, o labiausiai pirmos, antros ir trečios neigiamų kraujo grupių (O RhD-, A RhD-, B RhD-), maždaug keturioms dešimtims rajono gyventojų teko nusivilti. Jie savo krauju negalėjo pasidalinti dėl įvairiausių priežasčių: per žemo hemoglobino kiekio kraujyje, per aukšto ar per žemo kraujospūdžio, padidėjusio širdies ritmo ar net „blogų“ venų. Be to, šįkart buvo taikomas prioritetas didžiausiam kraujo grupių poreikiui.

NKC Vilniaus medikų komanda apgailestavo, kad neturėjo galimybės paimti daugiau kraujo, nes nebuvo pasiruošusi priimti tiek daug savanorių. Teko atsiprašyti ir penketo vyrų, po darbo skubėjusių pasidalinti savo krauju.

Džiugu, kad donorystės akcijos Šakiuose tapo ne tik tradicija, bet ir sąmoningu supratimu, jog, paaukojus kraujo, galima prisidėti prie žmonių gyvybių išsaugojimo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos