baneris leidinys

covid19 patikra
Šakiečiui koronavirusas nustatytas Marijampolės mobiliajame patikros punkte. R. Pasiliausko nuotr.

Nuo kovo 24 d. Marijampolėje veikia mobilus patikros punktas, kuriame imami šios apskrities savivaldybių gyventojų, kuriems įtariamas koronavirusas, ėminiai. Nepatvirtintais duomenimis, dėl koronaviruso minėtame punkte tyrėsi daugiau nei 20 rajono gyventojų, vienas mėginys – teigiamas.

Apie tai, kad šio viruso atvejis nustatytas ir mūsų rajone, savo socialinėje paskyroje penktadienį pranešė meras Edgaras Pilypaitis. Anot jo, kovo 26 d. punkte buvo imti septynių Šakių rajono gyventojų ėminiai, vienas iš jų – teigiamas. Mero žiniomis, „užsikrėtusysis grįžęs iš užsienio izoliavosi nuosavame individualiame name vienkiemyje, vengė bet kokių socialinių kontaktų, izoliacijos periodui besibaigiant sukarščiavo ir kreipėsi 1808.“ Skelbiama, kad izoliacijos buvo laikomasi atsakingai, užfiksuotas tik artimas kontaktas su antrąja puse. Ištirtasis, kaip rašo E. Pilypaitis, grįžęs į namus, jaučiasi gerai ir toliau lieka savo namuose karantino sąlygomis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai iki kol laikraštis buvo siunčiamas į spaustuvę, oficialių atsakymų į mūsų klausimus nepateikė. Nepatvirtintais duomenimis, iki pirmadienio buvo paimtas 21 Šakių rajono gyventojo ėminys.

Pacientai į mobilų patikros punktą atvyksta tik gavę Karštosios koronaviruso linijos 1808 nukreipimą ir specialią tik jiems skirtą žinutę su identifikavimo numeriu.

Prie Marijampolės futbolo maniežo (Kauno g. 125) įrengtas punktas aptarnauja Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Šakių ir Vilkaviškio rajono savivaldybių gyventojus.

Pranešama, kad kiekvienas gyventojas, kuriam paimtas COVID-19 ėminys, po procedūros turi vykti tiesiai namo ar į vietą, kur yra izoliavęsis ir ten laukti tyrimų rezultatų. Atkreipiamas dėmesys, kad jokiu būdu negalima stoti pakeliui ar kontaktuoti su kitais žmonėmis. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama greitoji pagalba ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

Kovo 30 d. 8 val. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 484 koronaviruso atvejai. Per sekmadienį iš viso ištirti 1467 ėminiai, nauji infekcijos atvejai 23, mirusių septyni, pasveikusių vienas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos