baneris leidinys

eminiai morkeviciaus nuotr
Balandžio 1 d. rajono meras Edgaras Pilypaitis paskelbė, kad iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gautas patvirtinimas, kad Šakių rajono savivaldybėje nustatytas antrasis COVID-19 atvejis. Beje, būtent merai, kaip jau ne kartą atkreiptas dėmesys ir respublikinėje žiniasklaidoje, operatyviausiai dalijasi informacija dėl susirgusiųjų. Štai į pirmadienį NVSC Šakių bei Marijampolės skyriams pateiktus „Draugo“ klausimus atsakyta nebuvo ir ketvirtadienį ryte.

Rajono vadovo žiniomis, sutuoktinių pora kovo 23 d. grįžo iš užsienio ir iškart izoliavosi savo namuose. Jokių kontaktų su kitais asmenimis nebuvo. Kovo 29 d. prasidėjo karščiavimas, 31 d. Marijampolės mobiliajame punkte paimtas mėginys ir balandžio 1 d. gautas teigiamas atsakymas. Minima, kad žmogus serga lengva ligos forma, gydymas tęsiamas namuose, o antra pusė kol kas nejaučia jokių simptomų.

Tiesa, trečiadienį spaudos konferencijos metu meras kalbėjo, kad neramina situacija Marijampolės mobiliajame punkte, nes ir balandžio 1-ąją dar nebuvo visų atsakymų iš ankstesnių dienų.

„Pilni šaldytuvai užkrauti ėminiais, kurie taip pat turi savo galiojimo terminą, tad kyla klausimas ir dėl atsakymo patikimumo. Čia jau visą atsakomybę turėtų prisiimti Sveikatos apsaugos ministerija, duodama leidimus privačiom klinikom atlikti testų tyrimus, nes matosi, kad išplėstos Nacionalinės laboratorijos su išplėstu kiekiu nespėja susitvarkyti“, – teigė E. Pilypaitis.

Iš viso Marijampolės mobiliajame punkte antradienį imti septynių šakiečių ėminiai. Pirmasis teigiamas atvejis šakiečiui buvo nustatytas taip pat mobiliajame punkte kovo 26 d.

Beje, antradienį Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) ekipažas vieną rajono gyventoją dėl įtarimų sergant koronavirusu vežė į Kauną.

„Nerimo buvo, nes padarytas greitasis testas parodė teigiamą rezultatą, o paskui Kaune neigiamą. Jis labai netikslus (greitasis testas – red. past.). Gal tik gripas, tai irgi virusas, ir jau rodo teigiamą“, – kalbėjo Šakių GMPS vadovas Rimgaudas Lebedžinskas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos