baneris leidinys

silinge
Visuomenės sveikatos specialistė Justė Šilingė darbą Kalvarijos-Budzisko pasienio punkte vertina ne tik kaip pagalbos rankos ištiesimą, bet ir kaip įdomią bei neeilinę patirtį. Asmeninio archyvo nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Šakių visuomenės sveikatos biuro keturios specialistės demonstruoja pilietiškumą bei atsakingą požiūrį į neeilinę situaciją dėl paskelbto karantino ir pamainomis talkina Kalvarijos-Budzisko pasienio punkte.

Pasak Visuomenės sveikatos biuro vadovo Viktoro Lebedžinsko, biurai pagal ministro įsakymą yra įpareigoti bendradarbiauti su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru vykdant sienos medicininę karantininę kontrolę dėl COVID-19 plitimo, todėl jis džiaugiasi, kad net keturios biuro specialistės savanoriškai sutiko dirbti pasienyje. Joms pagal sudarytą grafiką tenka budėti po aštuonias valandas nuo 6 ryto iki 14 val., nuo 14 iki 22 val. arba nuo 22 val. iki 6 ryto, tačiau bent kol kas į naktinę pamainą neteko vykti nė vienai.

Jau dukart punkte budėjo visuomenės sveikatos specialistė Justė Šilingė, patikinusi, kad pirmiausiai tai nauja bei įdomi patirtis ir pilietiškumo parodymas.

„Jau jeigu reikia ir galime padėti, kodėl gi ne“, – sako pašnekovė, pripažinusi, kad apskritai įdomu stebėti pasienio darbą iš arti.

Anot Justės, pamainoje dirba keturi kareiviai ir NVSC arba biuro darbuotojas. Pagrindinė jų misija yra vykstančių per sieną anketavimas, temperatūros matavimas. Visgi ji pastebi, kad gana daug nesusikalbėjimo tarp institucijų, nes vieną kartą nurodoma elgtis vienaip, kitą jau kitaip. Pavyzdžiui, atvykstančius vieną kartą reikia tikrinti visus, kitą kartą tik tuos, kurie bus ilgiau nei tris dienas. Buvo vienas nesusipratimas su keletu parvykusių vyrukų, kurie laukė per visą naktį, kad būtų paimti tyrimai, tačiau galiausiai jie net nebuvo paimti, o nusivylę vyriškiai išsikvietė ir televiziją.

„Gal valdžios nesusišnekėjimo yra. Rodos, darai pagal paliepimą, bet kas nors išlenda“, – sako biuro visuomenės sveikatos specialistė.

Tačiau J. Šilingė pastebi, kad vairuotojai sąmoningi, informuoti.

„Tikrai daugelis su kaukėmis, turi dezinfekcinių skysčių ir patys temperatūrą matuojasi. Būna, kad sako – va, važiuoju atskirai nuo šeimos į saviizoliaciją. Nebuvo, kad sakytų, jog neturi kur izoliuotis ir panašiai“, – darbo niuansais pasienyje dalijasi J. Šilingė.

Nesiskundžia ji ir darbo sąlygomis. Sako, jog apsaugos bei dezinfekcinių priemonių parūpinta užtektinai, yra mobilus punktas, kur, jeigu nėra srauto, galima šiltai pabūti, pailsėti. Žinoma, jei srautas didesnis, reikia suktis sparčiai, nes termovizorius, kuriuo matuojama temperatūra, yra vienas, tad jeigu susidaro dvi eilės automobilių, ilsėtis nėra kada. Be to, kai kuriems vairuotojams tenka padėti pildant anketas. Tačiau J. Šilingė nusiteikusi optimistiškai ir juokaudama atsako į klausimą, kad, ko gero, parduotuvėje užsikrėsti tikimybė didesnė nei su apsaugomis dirbant pasienio patikros punkte.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos