baneris leidinys

sakiu paspc pastatas
Nesant galimybių karčiavimo kliniką įkurti Šakių PASPC, viliamasi, kad Šakių rajono pacientams paslaugas galėtų suteikti kaimyninės savivaldybės. D. Pavalkio nuotr.

Nors planų Šakiuose įkurti karščiavimo kliniką, kaip to reikalauja ministro įsakymas, būta, administracijos direktoriaus Dainiaus Grincevičiaus įsakymu ją ketinta įrengti Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centre (PASPC), tačiau ketinimai bliūkšta it muilo burbulas. Viena iš pagrindinių problemų, kurią, beje, nuo pradžių kėlė PASPC laikinoji vadovė Ligita Armonavičienė, – personalo stygius.
 
Jau pirmieji medicinos įstaigų paskaičiavimai atskleidė, kad apie 80 proc. esamų medikų yra rizikos grupėje, tinkamų būtų apie 20 proc., tačiau iš jų, detaliau pasiaiškinus, reikiamos komandos karščiavimo klinikai sudaryti irgi nepavyktų. Mat nemaža jų dalis galėtų pasiimti nedarbingumą, nes turi mažamečių vaikų, o labiausiai trūksta vidurinės grandies, kurie būtų darbingi, ne rizikos grupėje, bet jau neturintys mažamečių vaikų medikai.

Be to, kaip kalbėta spaudos konferencijų metu, nelabai aiškus ir tokios klinikos poreikis, nes kaimyniniuose rajonuose šiose klinikose apgulties nėra. Taip pat įvardyta, kad PASPC esamos sąlygos irgi nėra idealios, o pagal keletą kartų keistą ministerijos aprašą keliamas sąlygas įgyvendinti vis sudėtingiau.. Negana to, nors buvo pateiktas reikiamų medicinos priemonių poreikis, iš ministerijos konkrečių atsakymų nesulaukta, o nesant pilnos ir pakankamos priemonių komplektacijos, kalbėjo rajono vadovai, tokiai klinikai jie patys neleistų pradėti veikti.

Todėl dabar savivaldybės administracija nusprendė pateikti užklausas jau veikiančių kaimyninių Jurbarko, Vilkaviškio, Marijampolės ir Kauno rajono savivaldybėms bei pasiteirauti, ar kažkas iš jų, pas mus susiduriant su gydytojų trūkumu, paslaugas galėtų suteikti ir mūsų rajono gyventojams. Kol konkrečios sutartys nepasirašytos, situacija plačiau nekomentuojama, bet viliamasi, kad pagalbos bus sulaukta. Visgi, sako savivaldybės gydytoja Edita Zubrickienė, situacija nuolat keičiasi, su personalo stygiumi susiduria vis kitos įstaigos.

„Draugo“ inf.

Komentarai   

#1 EDITA 2020-04-15 15:56
Labai gaila, kad savivaldybė nesirūpina savo rajono gyventojais, netikiu, kad visi rajono medikai virs 60m, galima gi premijas skirti, ir dirbti ne visas dienas. Manau patogiausia steigti ligonineje, kur konsultacine poliklinina
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos