baneris leidinys

ligonine
Gintarė MARTINAITIENĖ


Tai, kad ministerijų raštai prieštarauja vieni kitiems, o vienus įsakymus išleidus jie tuoj pat keičiami kitais, jau nieko naujo. Panašiai ir su socialinių darbuotojų premijomis, kai po Seimo narių kreipimosi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija švelnina toną ir sako esą niekas nedraudžia premijas mokėti ir nevyriausybiniame sektoriuje dirbantiems žmonėms. Visgi mūsų savivaldybė tokios įstatyminės bazės nemato, o kadangi žadėtų priedų negauna ir medikai, paramą jų paskatinimui numatė Sveikatos taryba.
 
Meras Edgaras Pilypaitis po savivaldybių asociacijos valdybos posėdžio teigė, jog merai tiesiog pakraupę nuo jovalo, kuris vyksta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, konkrečiau, kad ir dėl premijų skyrimo socialiniams darbuotojams. Balandžio 6 d. dviejų ministrų – socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio bei finansų ministro Viliaus Šapokos – pasirašytame rašte pasakyta, kad pinigai premijoms mokėti skiriami tik savivaldybių socialinių įstaigų darbuotojams, o pozicija įtvirtinta ir Vyriausybės nutarime. Tačiau po to, kai Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas ir Irena Haase kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją ir iškėlė klausimą, kad toks sprendimas yra diskriminacinio pobūdžio ir pažeidžia socialinių darbuotojų, dirbančių nevyriausybinių organizacijų sektoriuje, teisę gauti išmoką iš valstybės, praėjusį trečiadienį savivaldybės administraciją pasiekė jau viceministro Eitvydo Bingelio pasirašytas raštas esą premijos gali būti skirtos ir nevyriausybiniame sektoriuje dirbantiems darbuotojams, atkreipiamas dėmesys, kad darbuotojus premijuoti gali ir savivaldybės, pridurta, kad galimai ir pati ministerija ieškos papildomų lėšų, nors pirmoje rašto dalyje minima, kad papildomų lėšų nenumatyta. Visgi vėliau pozicija darkart koreguota.

„Mes labiau linkę vadovautis galiojančiais teisės aktais, kurie įpareigoja, kaip bendrai mes turime tvarkyti viešuosius pinigus. Iš nevyriausybinio sektoriaus mes paslaugas galime tiktai pirkti, bet ne jų finansuoti arba premijuoti“, – spaudos konferencijos metu sakė E. Pilypaitis, argumentuodamas, kodėl bus laikomasi ankstesnės nuostatos premijas skirti tik savivaldybės pavaldžių įstaigų socialiniams darbuotojams.

Jau anksčiau skelbėme, kad pagal įstaigų vadovų pasiūlymus rajone premijas turėtų gauti 82 darbuotojai, kuriems, neatskaičius mokesčių, turėtų būti išmokėta po 410 eurų.

Beje, aukščiausia šalies valdžia buvo žadėjusi premijas ir medikams, bet spaudos konferencijos metu informuota, kad jokie pinigai rajono medikų nepasiekę. Todėl savivaldybės tarybos įsteigta ir Viktoro Lebedžinsko vadovaujama sveikatos taryba gegužės 12 d. priėmė nutarimą siūlyti skirti lėšas Šakių ligoninei pandemijos švelninimo priemonėms. Paprasčiau kalbant, ši taryba turi teisę skirstyti lėšas įvairiems sveikatinimo projektėliams, tačiau kadangi neaišku, kaip ir kada dėl pandemijos jie galėtų būti vykdomi, 8 tūkst. 692 eurai paskirti ligoninei. Konkrečiai turint omeny, kad būtent šioje įstaigoje įkurtas punktas, kur imami koronaviruso nustatymo mėginiai, kur buvo testuojami socialiniai darbuotojai, medikai. Meras spaudos konferencijos metu negalėjo pasakyti, kiek darbuotojų galėtų gauti priedus, patikinęs, kad tai spręs įstaigos vadovas.

Beje, jis jau ne pirmą kartą prabyla, kad baiminamasi, koks bus finansavimas ligoninei, kuri dėl karantino atlieka tik trečdalį anksčiau teiktų paslaugų. Dabar ligoninė finansuojama viena dvyliktąja pernai metų biudžeto ir šis variantas įvardijamas kaip ne pats blogiausias, nes situacija būtų dramatiška, jei finansavimas būtų skirtas pagal faktiškai suteiktas paslaugas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos