baneris leidinys

Nors sprendimo projektas dėl ambulatorijų reorganizacijos iš tarybos posėdžio darbotvarkės išimtas, prie šio klausimo ketinama grįžti artimiausiu metu.

Anot mero Edgaro Pilypaičio, esmė ne ambulatorijų naikinimas, o naujų paslaugų slaugomiems pacientams atsiradimas, kurių „neįmanoma užtikrinti nepakeitus įstaigų valdymo sistemos, nesubalansavus vis dėl gyventojų skaičiaus mažėjimo sunkiai sutvarkomų finansinių srautų“.
 
Pagal įsigaliojusį naująjį įstatymą prie kiekvienos ambulatorijos turėtų rastis brigados išplėstinei slaugai teikti, todėl valdžios atstovai mano, jog užtikrinti šią paslaugą įmanoma tik sujungus įstaigas į vieną. Be to, baiminamasi, ar įsigaliojus naujam įsakymui nebus mažesnis finansavimas, nes jis bus numatomas pagal naująjį modelį, kurio kol kas niekas nežino.

Kalbant ambulatorijų reorganizacijos klausimu keliskart pabrėžta ir tai, kad ambulatorijos su valdymo išlaidomis gerokai „išlipa virš rekomenduojamos 7,2 proc. normos“. Atkreiptas dėmesys, kad pacientai pokyčių nepajus, nes paslaugos kaip buvo, taip ir bus teikiamos, esmė – administravimo pokyčiai arba, kitaip tariant, vyriausieji gydytojai jais nebebus, o taps tik šeimos gydytojais, dėl to, suprantama, keisis ir jų darbo užmokestis.  

„Konsoliduosime darbą taip, kad gydytojai galėtų susikoncentruoti į paslaugas pacientams, o ne administravimo ar rūpinimosi remontais“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo meras.

Jis dėmesį atkreipė ir į ambulatorijų pelnus, nes „tai ne tos lėšos, kad būtų galima galvoti apie tvarų atlyginimų augimą arba net naujų specialistų pritraukimą“. Tai, anot E. Pilypaičio, tikrai aktualu, nes didžioji dalis ambulatorijų vadovų yra pensinio amžiaus ir reikia galvoti, kaip šios paslaugos bus užtikrinamos, kai tokių mohikanų, kaip jų karta, neliks. Be to, esą nėra normalu, kai patys medikai skundžiasi, jog po kelerius metus neturi galimybės išeiti atostogų, esą būta nusiskundimų, kad vargina būtent administraciniai rūpesčiai, tačiau prakalbus apie reorganizaciją ambulatorijų vadovai juos tarsi pamiršo. Valdžios atstovai akcentuoja, kad sistema išbalansuota seniai ir pokyčiai neišvengiami. Šiuo klausimu į neeilinį posėdį ketina rinktis Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas, įvairius skaičiavimus žada pateikti ir administracija.

Sprendimo projekte numatyta Gelgaudiškio, Griškabūdžio, Kidulių, Lekėčių, Lukšių, Panemunių ambulatorijas bei Kudirkos Naumiesčio pirminės sveikatos priežiūros centrą prijungti prie Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro.

Tačiau pokyčių gali būti ne tik dėl ambulatorijų, nes meras informavo, kad jo potvarkiu sudaryta darbo grupė svarstys visų rajono biudžetinių įstaigų finansinius žmogiškuosius išteklius, vertins, kaip jie panaudojami. Darbo grupė, kuriai vadovauja vicemeras Darius Jakavičius, išvadas įvairiais pjūviais turėtų pateikti iki spalio 1 d.

„Pirmiausiai turime žiūrėti ne į tai, kokios įstaigos teikia kažkokias paslaugas, o kokių paslaugų mums apskritai reikia, kokios funkcijos mums reikalingos“, – sakė meras.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos